„WĘGRZY I POLACY TO NOWI ŻYDZI EUROPY” – WĘGIERSKI KOMISARZ KULTURY W OSTRYCH SŁOWACH O EUROPIE

Węgierski komisarz kultury Origo Szilárd Demeter po surowym potępieniu niechętnie wycofał artykuł, w którym porównał globalistę miliardera George’a Sorosa do Hitlera i nazistów, a samą Europę nazwał „komorą gazową Sorosa”.

Węgierski komisarz ds. kultury Origo Szilárd Demeter wzbudził wiele kontrowersji swoim artykułem, w którym nazwał Europę „komorą gazową George’a Sorosa”.

Demeter, komisarz ministerialny i szef Muzeum Literatury im. Sándora Petőfiego w Budapeszcie, użył wysoce prowokacyjnego języka, aby opisać węgiersko-amerykańskiego finansistę George’a Sorosa i jego widoczny wpływ na politykę Unii Europejskiej.

W artykule napisał:

Europa to komora gazowa George’a Sorosa… Trujący gaz wypływa z kapsuły wielokulturowego otwartego społeczeństwa, które jest zabójcze dla europejskiego stylu życia.

Następnie scharakteryzował Sorosa jako „liberalnego Führera”, upierając się, że „liberalno -aryjska armia biznesmena ubóstwia go bardziej niż własna Hitlera”.

Artykuł został napisany jako nagana rosnącej niechęci Brukseli do Polski i Węgier w związku z domniemanymi naruszeniami norm prawnych i praw człowieka.

Według komisarza Węgrzy i Polacy to „nowi Żydzi” Europy.

Oba kraje przeniosły się do blokowania budżetu Unii Europejskiej, który mógłby wstrzymać fundusze pomocy na Covid-19 od narodów oskarżonych o nieprzestrzeganie standardów demokratycznych.

Warszawa i Budapeszt potępiły ten przepis.

Podczas gdy węgierski rząd otwarcie mówił o swoim sprzeciwie wobec Sorosa i jego finansowanym orędowaniu na rzecz liberalnych spraw, w tym kontrowersyjnej unijnej polityki otwartych drzwi, sama publikacja wywołała oburzenie zjednoczonej węgierskiej kongregacji żydowskiej na Węgrzech, która potępiła artykuł jako „pozbawiony smaku” i „niewybaczalny”.

Ambasada Izraela w Budapeszcie wyraziła podobne oburzenie:

Nie ma miejsca na powiązanie najgorszej zbrodni w historii ludzkości lub jej sprawców z jakąkolwiek współczesną debatą, bez względu na to, jak istotną – napisała izraelska misja dyplomatyczna na Twitterze.

Premier Viktor Orban od lat spiera się z Sorosem, a jego rząd uchwala przepisy, które usunęły z kraju m.in. uniwersytet i organizację charytatywną ufundowaną przez żydowskiego miliardera.

⇒ Czytaj także: MORDERSTWO ZA PRAWDĘ O GEORGE SOROS

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.