WHO SZUKA CELEBRYTÓW, KTÓRZY „OCIEPLĄ” WIZERUNEK ORGANIZACJI

WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) zatrudniła znaną firmę PR, aby pomogła organizacji w znalezieniu wpływowych celebrytów i influencerów. Po co? Otóż WHO chce, by znani publicznie ludzie zachwalali jej działalność i poprawili jej publiczny wizerunek.

Stany Zjednoczone, które były największym sponsorem WHO, wstrzymały dofinansowanie i oficjalnie wycofały się z agencji 7 lipca 2020 roku z powodu chaotycznego i niespójnego działania w obliczu „pandemii” koronawirusa.

O planach podjęcia takiej decyzji administracja Donalda Trumpa ostrzegała już wcześniej, dlatego też Światowa Organizacja Zdrowia podpisała 1 maja kontrakt na 135 000 dolarów z agencją public relations Hill+Knowlton Strategies, aby dotrzeć do wpływowych osób, w tym celebrytów, którzy mają ponad milion obserwujących w mediach społecznościowych.

Agencja ma zadbać o to, by pojawiająca się krytyka i twierdzenia skierowane przeciwko WHO, które mogłyby podważyć zaufanie do tej organizacji i osłabić jej wartość jako źródła informacji na temat globalnych problemów zdrowia publicznego, nie zniszczyły jej wizerunku.

Celem Hill+Knowlton Strategies jest „zapewnienie zaufania do porad WHO i przestrzegania wytycznych dotyczących zdrowia publicznego”.

Oprócz wpływowych celebrytów agencja PR ma odnaleźć „mikroinfluencerów”, którzy mają zwykłych, niszowych obserwatorów, a także zwerbować mniej znanych ludzi, takich jak lekarze i eksperci ds. zdrowia publicznego, którzy pojawiają się w różnych programach informacyjnych.

WHO ma już wielu sławnych sprzymierzeńców, z których część wzięła udział w kwietniowym koncercie charytatywnym, aby zebrać pieniądze dla organizacji.

Gwiazdy, które wzięły udział w wirtualnym koncercie to Lady Gaga, Taylor Swift, Elton John oraz Jimmy Fallon, Jimmy Kimmel i Stephen Colbert.

Poszukując celebrytów, WHO próbuje budować zaufanie do swojej „marki” i przekonać do swoich pomysłów już najmłodsze pokolenie, najbardziej podatne na manipulację „autorytetów”.

⇒ Czytaj także: SŁUCHANIE „AUTORYTETÓW” VS SAMODZIELNE MYŚLENIE

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową [email protected] i ogłoszenia⇒ KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.