Prezydent Trump oficjalnie zainicjował proces wycofania USA ze skorumpowanej Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Według Donalda Trumpa WHO wielokrotnie podawała sprzeczne informacje i wykazała spóźnione reakcje na „pandemię” COVID-19.

Biały Dom oficjalnie rozpoczął proces wycofania Stanów Zjednoczonych ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Stanowisko to zostało potwierdzone we wtorek 7 lipca 2020 r. przez urzędnika wyższego szczebla.

Administracja prezydenta Trumpa poinformowała, że zrywa związki z globalnym organem zdrowia publicznego w środku „pandemii” koronawirusa:

Senator Bob Menendez, najwyższy demokrata w Senackiej Komisji Spraw Zagranicznych, napisał na Twitterze, że administracja poinformowała Kongres o planach wystąpienia:

Kongres otrzymał powiadomienie, że POTUS oficjalnie wycofał USA z @WHO w trakcie pandemii, tweetował senator New Jersey Bob Menendez. Nazwanie odpowiedzi na COVID chaotycznym i niespójnym nie czyni tego postępowania sprawiedliwym. Nie ochroni to życia ani interesów Amerykanów…

Formalne powiadomienie o wycofaniu USA z szeregów WHO kończy miesiące ostrzeżeń ze strony administracji Trumpa o wyciągnięciu Stanów Zjednoczonych z tej organizacji, która jest powiązana z Organizacją Narodów Zjednoczonych.

Prezydent Trump wielokrotnie atakował WHO za rzekome uprzedzenia wobec Chin i jej powolną reakcję na wybuch koronawirusa w Wuhan.

Zarzucał również organizacji, że wielokrotnie promowała sprzeczne informacje w kwestii pandemicznych zaleceń.

Na przykład pierwotnie jej eksperci twierdzili, że noszenie maseczek nie jest pomocne, a później zmienili zdanie i zażądali, aby wszyscy ludzie je nosili.

Twierdzili także na początku pandemii, że nie ma dowodów na przenoszenie wirusa przez człowieka.

Dlatego też prezydent Trump wyraził chęć opuszczenia WHO przez Stany Zjednoczone w maju i tymczasowo zamroził fundusze USA dla WHO już w kwietniu (stanowiły one około 15% jej ogólnego finansowania).

Wycofanie ze Światowej Organizacji Zdrowia wymaga rocznego wypowiedzenia, więc wejdzie ono w życie w USA dopiero 6 lipca 2021 roku.

⇒ Czytaj także: BILL GATES ZARZUCA AMERYCE ODSUNIĘCIE SIĘ OD GLOBALIZMU W DOBIE KORONAWIRUSA

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową [email protected] i ogłoszenia KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.