WOJEWODA LUBELSKI NAGRADZA ZA WALKĘ Z IDEOLOGIĄ LGBT

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin postanowił zorganizować dość nietypową uroczystość. Mianowicie tego dnia podziękował dziewięciu samorządowcom za popieranie dobra rodziny oraz wręczył im nagrody za walkę z ideologią LGBT.

Szatan uderza w rodzinę

16 maja 2019 r. w lubelskim urzędzie wojewódzkim Przemysław Czarnek postanowił uczcić Międzynarodowy Dzień Rodzin w dość nietypowy sposób, a mianowicie przyznając medale za walkę z ideologią LGBT.

Wojewoda lubelski podczas swojego wystąpienia podkreślił, że od pewnego czasu w naszym kraju dochodzi do „próby rozbicia narodu”.

Winnym owej sytuacji uznaje szatana:

To szatan. Nazywajmy rzeczy po imieniu. Jeśli szatan chce uderzyć w tę wspólnotę, to uderza w rodzinę. Jeśli zniszczy rodzinę, zniszczy naród – podkreśla Czarnek.

Wojewoda podkreślił również wagę instytucji rodziny z jednoczesnym zaakcentowaniem ochrony prawnej zagwarantowanej przez polskiego ustawodawcę:

W artykule 18 Konstytucji RP mamy przepis, który może być wzorcem tego rodzaju przepisów stojących na straży rodziny dla całego świata. Śmiem twierdzić, że jest to jedno z niewielu państw na świecie, które tego rodzaju przepis posiada. Warto ten przepis czytać wielokrotnie i zastanawiać się nad jego treścią. Przepis art. 18 brzmi następująco: „małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo, rodzicielstwo znajdują się pod ochroną prawną Rzeczypospolitej Polskiej.

Ponadto odniósł się także do dokumentu braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”.

Uważa, że bezzwłocznie należy znaleźć przyczynę takiego zachowania księży, ponieważ tylko tak można chronić ofiary.

Wojewoda uważa również, że nie można omijać tematu homoseksualizmu wśród księży, który jego zdaniem jest główną przyczyną pedofilii w kościele.

Medale ze walkę z LGBT

Wystąpienie wojewody lubelskiego zwieńczyło wręczenie dyplomów i medali za „działania w celu ochrony instytucji rodziny przed zagrożeniami ze strony destrukcyjnych ideologii, poprzez włączenie się w akcję >Samorząd wolny od ideologii LGBT< (zainicjowaną przez radnych regionu lubelskiego po tym, jak prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał Deklarację LGBT+ – przyp. red.), kultywowanie myśli św. papieża Jana Pawła II wzywającego do >przeciwstawienia się wszystkiemu, co uwłacza ludzkiej godności i poniża obyczaje zdrowego społeczeństwa< oraz do promowania cywilizacji życia, wbrew szerzącej się kulturze śmierci, stanowiącego jedno z najważniejszych wyzwań współczesnego świata” – czytamy na stronie internetowej Urzędu Wojewódzkiego.

Wśród odznaczonych samorządów znalazły się: Sejmik Województwa Lubelskiego, Powiat Świdnicki, Powiat Rycki, Miasto Świdnik, Miasto Ostrów Lubelski, Miasto Urzędów, Gmina Mełgiew, Gmina Zakrzówek i Gmina Wilkołaz.

Sam wojewoda Przemysław Czarnek jest zagorzałym przeciwnikiem ideologii LGBT, którą uważa wręcz za dewiacyjną i obrzydliwą.

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.