WZBOGACANIE WODY PITNEJ LITEM OGRANICZY DEPRESJĘ?

Wzbogacanie wody pitnej w lit może pomóc w walce z depresją? Według nowych ustaleń w społecznościach z niskim wskaźnikiem depresji i samobójstw to właśnie naturalnie występujący lit odgrywa ważną rolę. Naukowcy widzą szansę w dodawaniu litu do publicznej sieci wodociągowej, aby zwalczyć rekordowo wysokie wskaźniki depresji i samobójstw podczas blokady Covid-19.

Przegląd badań

Naturalnie występujący lit w wodociągowej wodzie pitnej może chronić przed samobójstwem – tak wynika z nowych badań przeprowadzonych przez Brighton and Sussex Medical School (BSMS) oraz Institute of Psychiatry, Psychology & Neuroscience w King’s College London.

Kompleksowa analiza poprzednich badań pozwoliła na ustalenie, że ​​regiony, w których woda pitna w społeczeństwie zawiera wysoki poziom naturalnie występującego litu – minerału używanego najczęściej w leczeniu depresji i choroby afektywnej dwubiegunowej – również charakteryzują się niższym wskaźnikiem samobójstw niż inne obszary.

Opublikowane w British Journal of Psychiatry badanie zebrało wyniki badań z całego świata i wykazało, że obszary geograficzne o stosunkowo wysokim poziomie lub stężeniu litu w publicznej wodzie pitnej miały odpowiednio niższe wskaźniki samobójstw.

Naturalnie występujący lit w wodzie pitnej może potencjalnie zmniejszyć ryzyko samobójstwa i może pomóc w stabilizacji nastroju, szczególnie w populacjach o stosunkowo wysokich wskaźnikach samobójstw i obszarach geograficznych o większym zakresie stężenia litu w wodzie pitnej – autorzy podsumowali w swoim raporcie.

Przegląd obejmował wszystkie wcześniejsze badania dotyczące wpływu litu, a także pobór i badanie regionalne próbek wody i danych dotyczących samobójstw z 1286 miejsc w Austrii, Grecji, Włoch, na Litwie, w Wielkiej Brytanii, Japonii i Stanach Zjednoczonych.

Lit „magicznym jonem”

W układzie okresowym pierwiastek, oznaczony jako „Li”, występuje w różnych stężeniach w uprawach, skałach, glebie i wodach gruntowych – w ten sposób przenika do naszych zasobów wodnych.

W oświadczeniu na stronie King’s College w Londynie, główny autor badania Anjum Memon powiedział:

Jest obiecujące, że wyższe poziomy śladowego litu w wodzie pitnej mogą przeciwdziałać samobójstwom i mają potencjał do poprawy zdrowia psychicznego społeczności.

Współtwórca badań prof. Allan Young dodał, żen najnowsze ustalenia i wnioski są również zgodne z odkryciami z badań klinicznych, że lit zmniejsza ryzyko samobójstwa i zachowań depresyjnych u osób z zaburzeniami nastroju.

depresja.jpg
foto.depositphotos.com

Nazywany przez niektórych badaczy „magicznym jonem”, lit był znany wśród homeopatów ze swoich właściwości terapeutycznych na długo przed tym, zanim lekarze zaczęli interesować się tym pierwiastkiem.

W połowie XIX wieku lit był dodawany do różnych produktów, które miały leczyć różne dolegliwości, w tym astmę i kaca.

W 1929 roku lit znajdował się w oryginalnej recepturze popularnego napoju 7-Up.

Później, gdy australijski psychiatra John Cade był pionierem w badaniach nad litem jako lekiem na „manię”, w latach 1948-49 rząd Stanów Zjednoczonych zakazał tej substancji w produktach spożywczych.

Dopiero w 1970 r. został zatwierdzony przez FDA jako lek do leczenia i zapobiegania epizodom manii i depresji, stabilizujący nastrój i zmniejszający ryzyko samobójstwa u osób z zaburzeniami nastroju.

Jego właściwości uspokajające mogą pomóc zmniejszyć impulsywność, agresję, brutalne zachowania przestępcze i przewlekłe nadużywanie niektórych substancji.

Obecnie trwają badania nad potencjałem litu jako środka profilaktycznego również w przypadku niektórych schorzeń neurologicznych, w tym choroby Alzheimera.

Lit jest pierwiastkiem występującym naturalnie.

Występuje w różnych ilościach w warzywach, zbożach, przyprawach oraz w wodzie pitnej.

Woda pitna wzbogacona litem

Profesor Allan Young, który docenia działanie litu, twierdzi, że jego poziomy w wodzie pitnej są znacznie niższe niż te zalecane.

Dlatego wraz z prof. Memonem wskazał, dlaczego ich odkrycia są tak ważne w czasach, w których żyjemy.

Otóż badacze ci zwrócili uwagę na fakt, że częstość występowania schorzeń psychicznych i wskaźniki samobójstw w wielu krajach rosną.

Na całym świecie ponad 800 000 ludzi umiera co roku w wyniku samobójstw, a samobójstwo jest główną przyczyną śmierci wśród osób w wieku 15-24 lat.

Tendencja ta nasiliła się w czasach „pandemii” Covid-19, gdzie ludzie pozamykani przez rządowe rozporządzenia w domach, tracą pracę, dostęp do stref relaksu, rozrywki czy też po prostu przyrody.

Wynikający z tego powodu wzrostu częstości występowania chorób psychicznych, w tym lęku, depresji i samobójstw jest coraz poważniejszy, dlatego naukowcy twierdzą, że być może wzbogacanie wody pitnej litem, okazałoby się rozwiązaniem na poprawę stanu psychicznego społeczności.

⇒ Czytaj także: LIT – NA NERWICĘ, DEPRESJĘ I NIE TYLKO

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową kontakt@odkrywamyzakryte.com i ogłoszenia KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

https://www.youtube.com/watch?v=z8I4XpZB78k