PRAWDZIWE ŹRÓDŁO TWOJEJ WOLNOŚCI

Jesteśmy wszyscy na Ziemi; tu żyjemy, tu się wychowujemy, tu przeżywamy nasze zwyczajowe kilkadziesiąt lat. I jaka jest sytuacja na świecie – to wie każdy Człowiek. Wystarczy wziąć do ręki jakąkolwiek gazetę, włączyć stację nadającą wiadomości, albo po prostu przejść się po własnym osiedlu – za chwilę poznamy sytuację całej populacji. Będzie to oczywiście ukazane w pomniejszonej skali, ale jeśli odniesiemy to do całej Ziemi, właściwie niczym nie będzie się to różniło.

Z jednej strony zobaczymy blichtr, splendor i wielkie luksusy, a po drugiej (często nawet stronie ulicy), być może dostrzeżemy ubóstwo i brak nadziei.

Pójdziemy dalej, i ktoś być może się do nas uśmiechnie i zaoferuje pomoc w niesieniu ciężkiej torby, ale w innym miejscu możemy poczuć się niepewnie, przechodząc obok zacienionej bramy.

Wiele będzie kontrastów i naszych odczuć za nimi idących, ale w tym wszystkim, raczej jedno jest pewne – spoglądając wokół siebie, zobaczymy to wszystko poza sobą.

Pytanie tylko czy cokolwiek dzieje się „poza nami”

Jeśli nie wiemy o co chodzi, to za chwilę sytuacja się rozjaśni, bo… najbardziej będzie to uwidocznione, gdy przejdziemy obok kiosku i w nagłówkach gazet dostrzeżemy zdjęcia inwazji, wojny, maszerujących na froncie wojsk… albo, co również bardzo częste – polityków, wokół których pojawiła się kolejna afera.

Przykładów może być bardzo wiele, co jednak jest w tym najistotniejsze, to fakt, że mówimy wtedy: ONI robią to. ONI robią tamto. „Znów wprowadzają… (i tu możemy wstawić dowolną rzecz)”.

W każdym z tych momentów stwierdzamy, że źródłem problemów są inni ludzie – czy to politycy, którzy wprowadzają ustawy, czy wojskowi, którzy kolejną wojnę rozkręcają.

Praktycznie nigdy nie stwierdzamy wtedy: „jak mogłem/mogłam znów wysłać wojsko na front?!”, albo – „czemu znów pozwoliłem/pozwoliłam na kradzież w świecie polityków?!”

wolność zabierana przez polityków

I można się oburzyć, można stwierdzić, że przecież co MY mamy do tego – to ONI podejmują decyzję, to ONI coś robią… i to w dodatku nam. Tym niewinnym, tym którzy na nic wpływu nie mają.

Prawdziwe Źródło wolności jednak leży w nas wszystkich

Każdy konflikt, każda bolesna decyzja rządu, każda negatywna ustawa i wszelkie wojny początek swój w nas mają.

I zanim wszyscy wezmą wdech, by słowa sprzeciwu wyrazić, to zastanówmy się wszyscy przez chwilę co tworzymy. Swoją wolność, czy zniewolenie?

Nie osądzając nikogo, a jedynie uświadamiając sobie pewien mechanizm, spójrzmy na dzisiejszy świat. Podzielmy wszystko co się dzieje, na dobro i zło, miłość i strach.

To są jakby dwie siły, które zasilają wszelkie działania. To, co dzieje się na świecie, ma swój w nich początek.

To tak, jakbyśmy wyobrazili sobie dwa przeogromne zbiorniki, które są elektrowniami zasilającymi świat. Z którego źródła płynie energia, to przejawia się na świecie.

Ale co jest najważniejsze – warto sobie uświadomić, że to my napełniamy te zbiorniki.

Każdy Człowiek, każdym słowem, gestem, czynem, emocjami i uczuciami – zależnie od tego, czy są pozytywne czy negatywne, wzmacnia jedno z tych źródeł.

To, co później dzieje się w dowolnym miejscu na świecie, jest więc naszym dziełem.

Jakże to? – ktoś może zapytać.

dobro i zło

A czy jeśli Szanowny Człowieku (bez osądzania, a z pełnym zrozumieniem) – papierosy palisz, to czyż nie terroryzujesz swojego ciała, siebie całego, dymem się zatruwając?

Skoro tak, to zaobserwuj przejawy terroru gdzieś indziej na świecie.

A czy jeśli jadąc w korku, na drugiego Człowieka się złościsz, to później nie dostrzegasz, jak złością pała żołnierz, który w innym końcu świata się znajduje?

Prawdziwe Źródło zawsze leży w nas wszystkich

To nasze emocje, myśli i działania zasilają świat, który wokół siebie dostrzegamy.

Warto więc zwrócić się do wnętrza i tam zacząć sprawdzać, czy przypadkiem nie znajdziemy przyczyny wszelkich zjawisk – tych negatywnych, ale co bardziej radosne – tych pozytywnych i radosnych.

Każdy nasz dzisiejszy gest może przecież wzmocnić pozytywną elektrownię Ludzkości.

Wybór leży po naszej stronie.

Wszystkiego Dobrego,
Andrzej Tomicki

⇒ Czytaj także: inne teksty tego autora TUTAJ

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.