Żurawinowe wyzwanie detoksykujące organizm – taką właśnie propozycję składamy każdemu, kto jest w stanie przez 10 dni pić żurawinowy napój i wykonywać przez 20 minut jedno, konkretne ćwiczenie. Samo wyzwanie jest banalnie proste, ale by poskutkowało i oczyściło organizm wymaga od nas wytrwałości. Zaryzykujesz i odważysz się je podjąć?

Zasada nr 1 – żurawinowy napój

Podstawą żurawinowego detoksu jest wypijanie przez 10 dni ok. 3,5 litra (dziennie) żurawinowego napoju słodzonego płynną stewią i doprawionego pieprzem kajeńskim.

Jak wiadomo wysoka zawartość kapsaicyny w pieprzu kajeńskim m.in. wspomaga przemianę materii, działa przeciwzapalnie i wspiera pracę układu odpornościowego.

Z kolei sama żurawina to jedno z najlepszych owocowych źródeł silnych przeciwutleniaczy.

Jest bogata w witaminę C, karoten i flawonoidy, oczyszcza organizm z toksyn, zwalcza wolne rodniki, ma działanie antybakteryjne oraz pobudza układ pokarmowy do eliminacji substancji, które mogą mieć zły wpływ na zdrowie.

żurawina-detoks.jpg
Napój żurawinowy foto.depositphotos.com

Do przygotowania żurawinowego napoju potrzebujemy:

Do dużego, szklanego słoja wlej wodę, wyciśnięty sok z cytryn oraz sok z żurawiny.

Dodaj do smaku płynną stewię i dopraw według uznania pieprzem kajeńskim (im więcej go dodasz, tym lepiej – ilość zależy od twoich indywidualnych upodobań smakowych ).

Wszystko dokładnie wymieszaj i pij napój przez cały dzień, podzielony na porcje (maksymalnie 250 ml na raz).

Zasada nr 2 – skacz

Drugą i w zasadzie ostatnią zasadą żurawinowego wyzwania detoksykującego organizm jest wykonywanie przez 20 minut dziennie ćwiczeń, które polegają na skakaniu.

To konkretne ćwiczenie świetnie wspomaga procesy detoksykacyjne.

Skakanie podwyższa tętno, przyspiesza oddech i sprawia, że intensywnie się pocimy, a wraz z potem wydalamy na zewnątrz toksyny.

skakanka.jpg
Skakanka foto.depositphotos.com

Przez te 20 minut dziennie poczuj się jak dziecko – skacz na skakance, rób w miejscu podskoki, skacz przez gumę, na trampolinie, rób pajacyki – cokolwiek byleby tylko intensywnie odbijać się od ziemi i znów na nią powracać.

Uwagi do żurawinowego wyzwania

Żurawinowe wzywanie detoksykujące organizm powinno trwać minimum 10 dni.

Niech cię nie przeraża wypijanie takiej ilości płynów – to wszystko dla twoje zdrowia.

Napój żurawinowy nawadnia organizm, „przepłukuje” narządy, nawilża skórę i pomaga organizmowi odbudować komórki i zregenerować się w sposób, jakiego większość ludzi naturalnie nie jest w stanie doświadczyć.

W trakcie detoksu pamiętaj o zachowaniu odpowiedniej diety – unikaj produktów przetworzonych i zajadaj się organicznymi owocami i warzywami.

Nigdy nie wypijaj na raz porcji większej niż jedna szklanka napoju.

Żurawinowy detoks nie jest najlepszym rozwiązaniem dla osób z niewydolnością nerek, gdyż może je niepotrzebnie przeciążać.

Ci, którzy nie poradzą sobie z wypiciem takiej ilości napoju już pierwszego dnia, mogą zmniejszyć jego ilość do 2-2,5 litra dziennie.

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

P.S. Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza. Nie są one fachową opinią, ani poradą medyczną. Nie mogą zastąpić opinii i wiedzy pracownika służby zdrowia, np. lekarza. Wszelkie rady, które są na mojej stronie stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.