15 TRUDNYCH PRAWD O ŻYCIU, KTÓRE CIĘŻKO NAM ZAAKCEPTOWAĆ

15 trudnych prawd o życiu. Codziennie wszyscy walczymy lub martwimy się, cierpimy, coś odwlekamy, czujemy się samotni, przytłoczeni, czujemy gniew, smutek, ogółem nie czujemy się wystarczająco dobrze. Narzekamy na wygląd, na brak pieniędzy, na rodzinę, na pracę, pragniemy, aby nasze relacje były inne – uważamy, że wszystko w życiu powinno być łatwiejsze. Tymczasem są to tylko wyobrażenia tworzone w naszych umysłach, które nie stanowią większych problemów. Problem jest to, że często zaprzeczamy podstawowym życiowym prawdom, które ciężko nam zaakceptować.

Źródła zmartwień

Wszystkie zmartwienia, które tworzymy, są co prawda prawdziwe, ale tylko dla nas, ponieważ to my tworzymy je w swoich umysłach.

Przywiązaliśmy się do pewnych ideałów i fantazji o tym, jak musi wyglądać nasze życie, byśmy byli wystarczająco z niego zadowoleni.

Martwimy się, ponieważ sprawy mogą pójść nie po naszej myśli.

Odwlekamy podjęcie decyzji, ponieważ boimy się niepowodzenia.

trudne-prawdy-życie.jpg
Problemy i zmartwienia fot.123rf.com

Czujemy się przytłoczeni, ponieważ uważamy, że powinniśmy iść dalej, a nie stać w miejscu.

Czujemy gniew, ponieważ życie nie powinno być takie, jakie jest.

I tak to codziennie nakręcamy nasze myśli, które rodzą zmartwienia.

Ale to wszystko jest w naszych głowach i to od nas zależy, czy będziemy żyć lepiej.

Zamiast rozmyślać o przyszłości, powinniśmy się skoncentrować na tu i teraz, na tym, co nas otacza, na świetle, dźwiękach, ciele, ziemi, przedmiotach i ludziach wokół nas.

Zaakceptowanie rzeczywistości, bez wszystkich ideałów i fantazji, pozwala uwolnić się od zmartwień i stresu o przyszłość.

Jednak, aby tego dokonać, należy najpierw przypomnieć sobie niektóre trudne prawdy o życiu, które często odrzucamy i nie akceptujemy, tylko dlatego że są dla nas niewygodne i ciężkie do zaakceptowania.

15 trudnych prawd o życiu

Prawda nr 1 – W naszym życiu jest wiele rzeczy, których absolutnie nie możemy kontrolować!

Prawda nr 2 – To nasze oczekiwania często sprawiają, że jesteśmy nieszczęśliwi. Zamiast martwić się, co będzie później, skup się na tym, co jest teraz.

Prawda nr 3 – Zawsze będziemy w czymś niedoskonali – nie ma ludzi idealnych, geniuszy we wszystkich dziedzinach, dlatego musimy zaakceptować swoje niedociągnięcia, słabości i brak umiejętności w niektórych dziedzinach.

Prawda nr 4 – Chwile spędzone na zamartwianiu się to zmarnowane momenty życia – martwienie się nie zmieni życia, dlatego lepiej robić i działać więcej, by maksymalnie wykorzystać dany nam czas.

Prawda nr 5 – Najlepsze życiowe lekcje często pochodzą z najtrudniejszych chwil.

Prawda nr 6 – Sukces łatwo dostaje się do naszych głów, a niepowodzenie łatwo dociera do naszych serc, a my sami zbyt często skupiamy się tylko na wzlotach i upadkach niż na stabilnej linii pomiędzy nimi.

Prawda nr 7 – Często mylimy produktywność z poczuciem szczęścia – skupiamy się na tym wszystkim, czego nam w życiu brakuje i za wszelką cenę dążymy, aby to zdobyć, zamiast docenić to, co już mamy.

Prawda nr 8 –  Większość z nas nie potrzebuje więcej, aby być szczęśliwym – potrzebujemy mniej – życie staje się o wiele prostsze, gdy usuwamy z niego bałagan (umysłowy i fizyczny), który sprawia, że ​​jest ono tak bardzo skomplikowane.

Prawda nr 9 – Wszelkie gadżety i nowinki technologiczne dehumanizują ludzi – wszyscy musimy nauczyć się znowu być człowiekiem. Nie unikaj kontaktu wzrokowego. Nie chowaj się za gadżetami. Uśmiechaj się często. Rozmawiaj. Słuchaj.

Prawda nr 10 – Jako społeczeństwo jesteśmy całkowicie zaślepieni zewnętrznym pięknem i nie doceniamy tego, co tkwi wewnątrz.

Prawda nr 11Nie zawsze dostajemy to, co dajemy –  srogo się rozczarujemy, jeśli będziemy oczekiwać, że ludzie zawsze będą dla nas robić to, co my robimy dla nich. Cóż, zapamiętaj, że nie każdy ma tak samo dobre serce, jak ty.

Prawda nr 12 – Łatwiej jest trzymać się rzeczy, które są, niż pozwolić im odejść i zmienić swoje życie na lepsze.

Prawda nr 13 – Żaden najnowocześniejszy postęp nie zastąpi staroświeckiej tradycji ciężkiej pracy – jeśli chcemy coś zmienić w naszym życiu, musimy nauczyć się doceniać wysiłek, cierpliwość i wytrwałość.

Prawda nr 14 – Nigdy nie czujemy się w 100% gotowi na zmiany – większość wielkich życiowych zmian zmusza nas do rozwoju emocjonalnego i intelektualnego, do wyjścia poza strefę komfortu, a kiedy nie czujemy się dobrze, nie czujemy się też gotowi na zmiany. Dlatego też musimy zaakceptować to, że zmiany życiowe to także zmiany wewnątrz nas i nigdy nie będzie w 100% dobrego momentu na ich dokonanie.

Prawda nr 15 – Wielu z nas marnuje życie – tak czy inaczej, nikt z nas nie żyje wiecznie. O wiele trudniej jest zmienić długość życia, niż zmienić jego bieg. To nad tym powinniśmy się najgłębiej zastanowić, bo przecież to, jak spędzamy nasze dni, warunkuje to, jak spędzamy i przeżyjemy całe życie…

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.