5 SPOSOBÓW ODZYSKANIA WOLNOŚCI WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE NIEWOLI

Żyjemy w świecie, który nas zniewala, który trzyma nas w kajdanach niewolnictwa. Nieprawda? To popatrz na swoje życie. Masz pracę, masz lodówkę pełną jedzenia, masz samochód, a nawet może i dwa lub więcej, masz rodzinę, dom, pieniądze, płacisz rachunki, ale ciągle jesteś zniewolony. Tak – witamy we współczesnym niewolnictwie, w którym związani niewidzialnymi łańcuchami z systemem, jesteśmy w swym życiu odgórnie kierowani. Jeśli jesteś zakorzeniony w swej bezsilności i poczuciu niskiej wartości, ale jednocześnie pragniesz być wolny, mamy na to radę. Oto 5 sposobów na uwolnienie się od świata, który nas zniewala.

Znajdź swój cel

Twoje codzienne życie jesz szare.

Niby je znasz, ale nie czujesz się w nim spełniony.

Dlaczego? Dlatego, że sam nie wiesz, czego tak naprawdę pragniesz, czego szukasz.

To system narzuca Ci absurdalne pragnienia.

W rezultacie wpadasz w niekończące się poszukiwanie tego brakującego kawałka Ciebie na zewnątrz siebie.

Wikłasz się w pułapkę walki o pieniądze, toksyczne związki, uzależniające substancje, ogólną potrzebę zdobywania coraz większej ilości rzeczy, które uważasz, że Cię uszczęśliwią.

Nic bardziej mylnego.

Musisz uwierzyć, że u podstaw tego, czego szukasz, u podstaw pragnienia radości, wewnętrznego spokoju, społecznego uznania, miłości, szacunku, zdrowia itp. – leży nic innego jak właśnie wolność.

Wolność posiadania własnego blasku i magii oraz wyrażania wszystkich swoich darów i wyjątkowości.

Wolność robienia i tworzenia wszystkiego, czego pragnie twoje serce.

I przede wszystkim wolność samodzielnego projektowania własnego życia, które honoruje Twoje wybory i Twój własny głos w danej sprawie.

Postaw na suwerenność

Wolność nie jest czymś, co można kupić, o co się można targować, albo co można nawet nabyć.

Wolność jest Twoim ostatecznym prawem, z którym się rodzisz.

Przychodzisz na świat jako suwerenna istota z wewnętrzną, absolutną i bezwarunkową wolnością.

Nic i nikt nie może Ci tego odebrać, nawet w chwili Twojej śmierci.

Tylko Twoje prawdziwe JA jest źródłem wiecznej energii, o której cała odwieczna wiedza wie, że jest jedynym i nieograniczonym tworzeniem, ekspresją i ekspansją.

W rzeczywistości to właśnie ten aspekt Twojej istoty jest przyczyną gniewu i frustracji całego systemu.

Dlatego też wokół nas stwarzane są takie okoliczności zewnętrzne, które sprawią, że będziemy czuli się ograniczeni i powściągliwi w swych samodzielnych decyzjach.

niewolnictwo.jpg
fot.depositphotos.com

Kiedy poddajesz się w biurze decyzjom despotycznego szefa, a Twoje prawdziwe JA pragnie byś stał się muzykiem jazzowym, ale wiesz, że nie możesz tego zrobić, bo „tak nie wypada”, wówczas masz do czynienia z ogromną różnicą wibracyjną – pomiędzy tym, kim jesteś, a tym w kogo wierzysz, że jesteś.

Zawsze pamiętaj, że Ty sam jesteś jedyną istotą na tym świecie, która ma moc, by wykorzystać swoją absolutną wolność i odzyskać swoją moc życia.

I dopóki nie będziesz w stanie posiadać suwerenność i nie odważysz się na realizację swoich praw do życia w 100% bez poddawania się zewnętrznym okolicznościom, zawsze będziesz targował się o swoją wolność z systemem niewolnictwa.

Zerwij wszystkie kontrakty

Żyjąc w świecie, w którym jesteśmy uwarunkowani, łatwo poddajemy się wszystkim warunkom i systemowym kontraktom.

Każda istota na Ziemi potrzebuje życiowej przestrzeni.

To właśnie ona pozwala nam ewaluować i podążać zgodnie ze swoją ścieżką życiową.

Przestrzeń życiową zapewnia nam osiągnięcie świętego neutralnego punktu widzenia.

Pozostając pod wszystkimi warunkami, wpadamy w psychiczną pułapkę: „Mam długi – jak mogę być wolny?”, „Podpisałam tę umowę – nie mogę jej zerwać”, „Mam rodzinę – nie mogę zawalczyć o swoje marzenia”.

Zastanów się nad tym, jakie jeszcze zobowiązania Cię trzymają swych więzach.

Jeśli Twoja ostateczna wolność zależy np. od umowy kredytowej, kwoty na wyciągu z konta bankowego, miłość od innej osoby lub statusu społecznego to, co stanie się z Tobą po usunięciu tego warunku?

Żadna wolność nie może być związana kontraktami.

W chwili, gdy to robisz, chętnie i nieświadomie oddajesz się systemowej niewoli i zawsze będziesz szukał wolności poza sobą.

Dlatego uwolnij boską potęgę kobiecości, wybierz wolność dla całego swojego męskiego potencjału.

Świadomie realizuj swoje pragnienia

Niektórym może się wydawać, że porzucenie własnych pragnień, sprzedaż i darowizna wszystkiego, co do nas należy i wycofanie się ze świata zewnętrznego jest jedyną szansą na wolność.

Nie tędy droga!

Ślepe wyrzekanie się wszystkich pragnień życiowych tylko po to, aby postępować zgodnie z naukami innych, jest po prostu inną formą mentalnego zniewolenia, które często prowadzi do jeszcze większej urazy, bezsilności i braku własnej wartości.

Różnica w niewolnictwie i swobodnym realizowaniu własnych pragnień polega na tym że gdy już posiadasz swoją suwerenność, bezwarunkową wolność i wartość, i sam ustaliłeś swój cel, Twoje pragnienia w życiu nie są już związane zaprogramowanymi przekonaniami innych ludzi, ani potrzebą aprobaty i akceptacji.

W rezultacie możesz nadal czuć się powołanym do tworzenia świadomych sukcesów, wielkich projektów lub przewodzenia danej społeczności, ale pragnienia te wibrują na zupełnie innej częstotliwości niż pragnienia ego, które kiedyś mogłeś mieć.

Kreatywność, która w Tobie płynie, pochodzi teraz z głębi Twojej duszy.

Jest autentyczna i ma wielką moc.

Opanuj swój wewnętrzny świat

Jeśli chcesz pozostać skoncentrowanym na swojej wolności i władać w pełni swoją moc wyboru, musisz opanować własne myśli i uczucia.

Musisz nauczyć się wybierać inną drogę, patrzeć na rzeczywistość z innej perspektyw, gdy tylko dostrzeżesz, że stajesz się ponownie ofiarą swojego otoczenia.

Możesz identyfikować się z każdą myślą, która przechodzi przez Twoją głowę, ale te myśli są niczym więcej jak tylko wyuczonymi pomysłami i przyjętymi z góry przekonaniami, które skumulowały się w Twoim umyśle w ciągu całego życia.

Im częściej będziesz je powtarzać, działać wedle nich i reagować na nie, tym bardziej zagracą one Twoją twórczą przestrzeń i ograniczą swobodę życia.

Zmiana stanu emocjonalnego czasami nie wynika ze zmiany zewnętrznych okoliczności, ale z tego, jak postrzegasz to, co jest.

W każdym doświadczeniu życiowym wibracyjnie możesz być tylko zniewoloną ofiarą lub wyzwolonym stwórcą.

Nie ma pośredniego punktu.

Wolność to Twój wybór.

Możesz ulec systemowej niewoli, ale możesz też żyć w zgodzie ze swoim prawdziwym JA.

Jeśli wybierzesz tę drugą drogę, aktywujesz boską wolność, którą każdy z nas otrzymał po narodzinach, ale niewielu się z nią połączyło.

Teraz mając tego świadomość, możesz to naprawić i zacząć pisać własną historię swojej życiowej, wolnej podróży.

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.