BRUDNE TAJEMNICE WATYKANU

Jedną z popularniejszych „teorii spiskowych” na świecie jest przekonanie, że Watykan ukrywa przed ludźmi ogromną ilość informacji, które mogłyby wstrząsnąć chrześcijaństwem i nie tylko. Niezależnie od tego, czy wierzysz w spiski, powinieneś zdawać sobie sprawę, że badacze, znawcy religii, byli duchowni lub ludzie dawniej bliscy Watykanowi od lat mówią, że Kościół ma wiele sekretów, w tym mrocznych.

Zagadkowa architektura sali konferencyjnej

Wiele osób jest przekonanych, że Watykan nie tylko ma dowody na istnienie życia pozaziemskiego i je ukrywa, ale również kontaktuje się obcymi.

Ba, może nawet podlega kosmitom, którzy za jego pośrednictwem sprawują kontrolę nad społeczeństwami.

Dowodów na to niektórzy doszukują się w samej architekturze Watykanu, mianowicie w sali konferencyjnej Pawła VI, która ma być dowodem oddania reptilianom.

SALA-KONFERENCYJNA-WATYKAN-OCZY-WĘŻA.JPG
imgur.com

Podejrzenia o takie kontakty wynikają głównie z kształtu samej hali konferencyjnej, projektowanej przez Piera Luigiego Nervi.

Hala przypomina głowę węża widzianą z góry, jednak to nie jedyne gadzie podobieństwo.

Spoglądając na wnętrze pomieszczenia można szybko nabrać przekonania, że patrzy się w oczy węża.

Po obu stronach sali – patrząc spod drzwi wejściowych – znajdują się okna o kształcie zbliżonym do elipsy, wyłożone witrażami i przypominające wężowe spojrzenie.

Wrażenie to potęgują dwa kamienne elementy pomiędzy nimi, kojarzące się z kłami.

Gdy papież przemawia w tym miejscu, trudno jest pozbyć się wrażenia, że jest się pod obserwacją potężnego gada.

Konstrukcja mogła powstać całkowicie przypadkowo, wprost z wyobraźni artysty, lecz symbolika tak charakterystyczna dla Watykanu każe pytać, czy nie ma w tym odrobiny prawdy.

Prawda o Judaszu – Ewangelia wg Judasza

Przeciętny chrześcijanin kojarzy i zna Judasza, tylko jako zdrajcę.

A co, jeżeli Kościół ukrywa przed wszystkimi, że zdrajca, tak naprawdę był najbardziej wybranym spośród apostołów?

Istnieją teksty, które wyraźnie mówią, że Judasz nie zdradził Jezusa dla pieniędzy.

Oferowane mu 30 srebrników, czyli cena za niewolnika w tamtych czasach, nie było przesadnie wygórowaną kwotą, zwłaszcza, że pieniędzy nie wykorzystał.

jezus-judasz.jpg
Jezus i Judasz fot.123rf.com

W pismach, których Kościół nie uznaje, a nawet zaprzecza ich istnieniu, sprawa wygląda inaczej.

Judasz nie jest zdrajcą, lecz wybrańcem.

Kimś, kto pomógł Jezusowi dopełnić dzieła zbawienia, bo gdyby nie został ukrzyżowany, cała religia chrześcijańska w jej aktualnym kształcie nie miałaby racji bytu.

Jest to zapisane m.in. w Ewangelii według Judasza, której Kościół nie włączył w Nowy Testament, a nawet której istnieniu zaprzecza lub twierdzi, że jest to zbiór pism zapisanych znacznie później.

Seks skandale w Watykanie

Wbrew wyobrażeniom niektórych wiernych ani Watykan, ani papieże nie są wcale bliżej świętości, niż inni ludzie.

Choć istnieją próby zatuszowania niewygodnych faktów w historii Kościoła niejednokrotnie miały miejsce skandale na tle seksualnym, w których główną rolę grali właśnie najwyżsi chrześcijańscy zwierzchnicy.

Obecnie ciężko znaleźć w książkach, zwłaszcza historycznych, opisy orgii w pałacach watykańskich, a jednak miały one miejsce, tak samo jak posiadanie przez papieży kochanek.

Aleksander VI, Benedykt IX, Grzegorz VII, wszyscy oni posiadali nałożnice, kochanki i nieślubne dzieci, o czym obecnie nie chce się mówić zbyt szeroko.

Co istotne, takie ekscesy nie należą do zamierzchłej przeszłości, gdyż choć Kościół chciałby kontrolować nawet życie łóżkowe wiernych, wciąż nie jest wolny od łamania celibatu w swoich szeregach.

Wszystko to jest jednak skrzętnie kamuflowane w grubych murach Watykanu.

Śmierć Jana Pawła I

Z pontyfikatem Jana Pawła I wiązano wiele nadziei, lecz jego przedwczesna śmierć szybko je zniszczyła.

Zmarł zaledwie po miesiącu sprawowania władzy, a fakt jego odejścia jest jedną z mroczniejszych tajemnic Watykanu.

jan-paweł-I.jpg
Jan Paweł I fot.wikipedia

Choć oficjalnie podano, że papież zmarł na zawał mięśnia sercowego, nie jest to wcale takie pewne i wiele osób, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz Watykanu sugeruje otrucie.

Ciała nie poddano autopsji, nie odnaleziono niektórych rzeczy należących do papieża (kapcie, okulary), nie potrafiono podać, kto tak naprawdę znalazł ciało.

To wszystko sprawia, że Watykan stał się podejrzany o tuszowanie zbrodni na lubianym papieżu, który miał chcieć ujawnić kilka kościelnych tajemnic.

Maria Magdalena a Watykan

Ostatnim, lecz z pewnością jednym z najważniejszych sekretów Watykanu są informacje o Marii Magdalenie.

Choć Kościół zarzeka się, że historia z „Kodu Leonarda” Dana Browna to tylko bajka, nie można być o tym całkowicie przekonanym.

W najstarszych ewangeliach, często pojawiają się informacje mogące sugerować, że Maria Magdalena była dla Jezusa kimś więcej, niż jedną z towarzyszących mu kobiet, że prawdopodobnie była żoną i „opoką kościoła”.

Tego właśnie miał zazdrościć jej Piotr Apostoł, który dążył do jej zdyskredytowania, tak samo jak Kościół, który uznał ją za prostytutkę, mimo że wcale nią nie była.

Bardzo prawdopodobne jest, że w niedostępnych archiwach watykańskich kryją się dowody, zarówno pisane, jak i archeologiczne, mówiące, że Maria z Magdali miała przewodzić religii jako towarzyszka życia Jezusa.

Niestety Watykan nie zamierza ujawnić prawdy na ten temat, wiedząc, że zmieniłoby to losy chrześcijaństwa.

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.