PRAKTYCZNE SPOSOBY AKTYWOWANIA SWOJEJ INTUICJI

Intuicja jest naszym wewnętrznym głosem, z którego jedni potrafią korzystać, a inni nie. Sedno praktycznego korzystania z intuicji leży u podstaw naszej duszy i umiejętności odblokowania jej prawdziwych mocy. Oto praktyczne sposoby wzmacniania tej wielkiej siły.

Głos intuicji

Ludzka dusza jest zdolna do wielu rzeczy.

W rzeczywistości jesteśmy o wiele bardziej potężni, niż mogłoby się nam wydawać.

Prawdopodobnie każdy w was miał taki moment w swoim życiu, kiedy jakiś wewnętrzny głos próbował coś podpowiedzieć.

Jest to bardzo dziwne uczucie, ale w rzeczywistości jest też bardzo wygodne.

Po prostu czujemy, że coś jest nie tak, że mamy postąpić tak, a nie inaczej.

To właśnie wtedy przemawiał głos intuicji, najpotężniejsza forma inteligencji, jedna z najsilniejszych mocy naszej duszy, która może prowadzić na właściwą ścieżkę lub odciągać od tej niewłaściwej.

 

intuicja.jpg
fot.123rf.com

 

Naukowcy uważają, że intuicja jest fragmentem informacji, który nie może być przetworzony wystarczająco szybko przez nasze świadome umysły.

Jednak informacja ta dociera do wyższych, często zablokowanych poziomów świadomości.

Dorosły człowiek, który nie potrafi do nich dotrzeć, który jest pozbawiony intuicji, jest zagubiony, ukierunkowany na zewnątrz i zazwyczaj niezdecydowany.

Często wplątuje się w relacje i sytuacje dla niego niekorzystne, żyje według utartego wzorca, co zazwyczaj nie przynosi mu ani spełnienia, ani szczęścia.

Dlatego też tak ważne w życiu jest odblokowanie swojej intuicji.

A do tego prowadzi kilka prostych sposobów.

Sposoby odblokowania i wzmacniania intuicji

Jeśli chcesz odblokować lub wzmocnić uśpioną intuicję, musisz poświęcić się kilku prostym praktykom:

  1. Medytuj – medytacja jest doskonałym sposobem na zrelaksowanie się i osiągnięcie wewnętrznego spokoju. W ten sposób łączysz się ze swoim duchowym JA i odłączasz się od swojej fizycznej postaci.

Podczas medytacji pamiętaj, o skoncentrowaniu się na oddychaniu, wydarzeniach wokół ciebie i trzecim oku.

 

  1. Żyj tu i teraz – często mamy obsesję na punkcie rzeczy, które nie mają znaczenia. Martwimy się o coś, co może się wydarzyć w przyszłości lub też cały czas skupiamy się na tym, co już się wydarzyło.

Oba te kierunki myślenia mogą zakłócić twój duchowy kontakt z intuicją, dlatego żyj teraźniejszością i skupiaj się na „tu i teraz”.

 

  1. Korzystaj ze zmysłów – wzmacnianie intuicji to doświadczanie rzeczywistości wszystkimi dostępnymi zmysłami. Patrz, wąchaj, smakuj, dotykaj, słuchaj – a dzięki temu zwrócisz uwagę na fakty i rzeczy, których nigdy wcześniej nie dostrzegałeś.

 

  1. Zaufaj swoim uczuciom – niezależnie od tego, czy podejmujesz małą, czy dużą decyzję, czy jest to błahostka, czy też nie – zawsze ufaj temu, co czujesz. Wsłuchaj się w swoje uczucia, dostrzeż ich fizyczne uwarunkowania.

Wzmożona praca twoich jelit pod wpływem silnych emocji (negatywnych lub pozytywnych) jest jednym z najbardziej widocznych znaków, że odblokowujesz swoją intuicję.

 

  1. Skup się na wibracjach ciała – kiedy masz dostać informację z zablokowanych poziomów świadomości, kiedy ponadwymiarowy świat próbuje się z tobą skontaktować, zwykle wtedy wysyłane są wibracje do ciała, a dokładnie do kręgosłupa.

Leżąc nieruchomo na plecach, skup się na tych wibracjach. Poczuj je, a im więcej czasu poświęcisz tym praktykom, tym więcej zaczniesz odczuwać.

 

  1. Bądź świadomy – zawsze bądź świadomy swojej rzeczywistości i tego, co się wokół ciebie dzieje, co cię otacza itd. Dzięki takiej wiedzy będziesz w stanie szybko zidentyfikować różnicę między światem fizycznym a duchowym i łatwo rozpoznasz działanie intuicji.

 

Kiedy skupisz się na swojej intuicji, zyskasz coraz więcej pozytywnej energii.

Poczujesz się tak, jakbyś unosił się na wodzie lub wibrował całym ciałem.

Otworzysz się na nową przestrzeń w swoim życiu.

Przestrzeń, która zawsze będzie trwała z tobą w całkowitym współbrzmieniu i dzięki odblokowanej intuicji odrzucisz lawinę życiowych wątpliwości.

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.