KOBIECE ZDROWIE – JAK O NIE ZADBAĆ NATURALNIE

Zdrowa kobieta to zdrowy dom, zdrowa rodzina.

Zdrowe kobiety to zdrowy świat.

Naszą powinnością, ale i przyjemnością jest zatem dbanie o kobiece Zdrowie na każdej płaszczyźnie życia. Jak możemy to świadomie robić? Od czego zacząć?

Receptura podstawowa:

ziele przywrotnika

kwiat jasnoty białej

kwiat nagietka lub liść mięty polnej (osobiście robię mieszanki naprzemiennie, by dać ciału więcej bogactwa, a zmysłom urozmaicenia).

Zioła wsypujemy do misy w równych proporcjach (np. po 25 g), mieszamy i przesypujemy to torebek, bądź słoja.

Stawiamy w nieprzypadkowym, najlepiej honorowym miejscu i koniecznie pod ręką, gdyż to cenny dar, który otulać nas będzie każdego dnia.

Szlachetna i pełna wersja przygotowania i degustacji: 3 łyżki naszej kobiecej, ziołowej mieszanki wsypujemy do garnka i dodajemy 4 szklanki wody.

 

mieszanka-ziołowa.jpg
fot.123rf.com

 

Całość doprowadzamy do wrzenia, zdejmujemy z ognia i parzymy pod przykryciem przez 15 minut.

Przecedzamy.

Aromatyczny wywar nalewamy do pięknej filiżanki i delektujemy się wybornym smakiem, jednocześnie nasycając każdą naszą komórkę światłem i zdrowiem.

Wciąż zdrowa, choć znacznie szybsza i wygodniejsza w naszym ekspresowym życiu codziennym wersja zaparzenia kobiecej herbatki:

Dodam tu tylko, jak ważne jest byśmy ćwiczyły w sobie umiejętność spowalniania, zatrzymywania się, choć na krótką chwilkę, jest ona bardzo ważna w życiu każdej kobiety, w pielęgnowaniu kontaktu kobiety z jej kobiecą energią i umiejętnym oraz twórczym obchodzeniu się z nią.

1 łyżeczkę mieszanki ziołowej wsypujemy do ładnego kubeczka, zalewamy wrzątkiem i parzymy 15 minut pod przykryciem.

Przecedzamy i delektujemy się smakiem, chłonąc każdy łyczek jako kroczek ku naszemu Zdrowiu.

Drobne rzeczy jak kształt, wygląd kubka, miejsce, w którym pijemy herbatę, to czy wówczas poświęcamy tę chwilę świadomie dla siebie, czy czerpiemy z niej coś dla siebie dobrego i przyjemnego, to niby małe rzeczy, a tak bardzo ważne, zwłaszcza w świecie kobiet.

Każdym takim szczegółem, dbale dobranym skrawkiem okazujemy sobie szacunek, czułość i ważność, tak rodzi się miłość do nas samych, a wraz z nią nasze zdrowie i nasza kobieca moc.

Przywrotnik.

Johann Kunzle, lekarz szwajcarski, zielarz, tak ujmował znaczenie tego zioła w życiu kobiety: „Gdyby kobiety piły przywrotnik, trzy czwarte kobiet nie umarłoby z powodu chorób kobiecych, dzieci miałyby matki, a mężowie żony”.

Przywrotnik to prawdziwy skarb dla naszego ciała i Ducha.

 

przywrotnik.jpg
Przywrotnik

 

Działa przeciwzapalnie, rozkurczowo, przeciwfermentacyjnie, reguluje nasz cykl menstruacyjny i łagodzi objawy menopauzy.

Przywrotnik wzmacnia również nasze mięśnie, dzięki czemu doskonale nadaje się dla kobiet po porodzie, a także dla tych, które odczuwają dolegliwości związane z nietrzymaniem moczu, czy obniżeniem narządów rodnych, kobiet skłonnych do poronień i borykających się z przepukliną.

Mało tego, przywrotnik stosowany zewnętrznie ujędrnia, uelastycznia i rozjaśnia naszą skórę, niweluje cellulitis, a także koryguje naskórne przebarwienia.

I jak nie zaprosić go do swojego domu?

Dla tych z was, co jeszcze się wahają, wspomnę, że przywrotnik podejrzewany jest o moce magiczne.

Wierzono, że kropelki osadzające się na jego listkach mają czarodziejską moc, wypite przynoszę wielkie szczęście, uwrażliwiają naszą Duszę i magicznie przemieniają nasze życie.

Nie bez powodu przecież alchemicy w swych poszukiwaniach kamienia filozoficznego pokładali w tym zielu tak wielkie nadzieje.

!!! Choć jest to nieocenione zioło dla kobiecego zdrowia, nie mogą go stosować kobiety w ciąży, poza okresem ok. 4 ostatnich tygodni przed porodem, gdzie herbatka z przywrotnika pomaga kobiecie przygotować i ciało i Ducha do łagodnych i szczęśliwych narodzin jej dziecka.

Jasnota biała działa przeciwzapalnie, dezynfekująco w przypadku upławów, gdy w ciele, w sferze kobiecej jest zbyt duże gorąco, przy zapaleniach pochwy, szyjki macicy, a także przy nowotworach kobiecych narządów.

 

jasnota-biała.jpg
Jasnota biała fot.123rf.com

 

Działa orzeźwiająco i przyjemnie chłodząco na nasze wnętrze.

Nagietek zwany często polską penicyliną.

Działa przeciwzapalnie, rozkurczowo, bakteriobójczo (paciorkowce i gronkowce), pobudza wydzielanie soku żołądkowego i żółci, ma również działanie napotne.

Nagietek wiąże i wydala z ciała toksyczne dla naszego organizmu związki. Wzmacnia naszą odporność i skutecznie wspiera leczenie nowotworów.

Mięta, to w pierwszym skojarzeniu niepozorne zioło ma wielką moc rozpuszczania  naszych wewnętrznych wrzodów, usuwania z naszego ciała niebezpiecznego i siejącego choroby śluzu, uspokaja nas.

Poza tym mięta działa przeciwskurczowo, przeciwbólowo, przeciwfermentacyjnie, grzybobójczo i przeciwpasożytniczo.

Ta kobieca mieszanka ziołowa leczy zaburzenia w funkcjonowaniu narządów rodnych i układu hormonalnego kobiet, m.in. nadczynność i niedoczynność tarczycy, zapalenie przydatków, brak hormonu luteiny i w bardzo wysokim stopniu wspomaga leczenie nowotworów.

Pamiętajmy, że jednym z sygnałów ostrzegających nas o wewnętrznej dysharmonii naszych kobiecych narządów jest zaburzenie w miesiączkowaniu (miesiączki bolesne, nieregularne, zbyt obfite lub zbyt słabe, opóźnione).

Nasza mikstura ziołowa leczy te zaburzenia, a tym samym przywraca regularność i harmonijny przebieg naszego miesiączkowania.

Doskonałym wsparciem dla kobiecego zdrowia jest również mniszek lekarski.

Jest to źródło luteiny, witaminy A, B1, B2, C oraz D.

Herbatka z jego kwiatków pomocna jest przy zapaleniu przydatków, niedomodze jajników, braku regularności w miesiączkowaniu, czy krwotokach macicznych, a także wzmacnia cały nasz organizm.

Przede wszystkim jednak pita systematycznie buduje nasze kobiece zdrowie i skutecznie odgania wszystko, co mu nie służy.

Kolejne zioła, które chętnie wspierają kobietę w jej zdrowiu, które powinnyśmy mieć zawsze pod ręką, a najlepiej cieplutkie, w kubeczku tuż obok nas: krwawnik, pokrzywa, szałwia, lawenda, liście brzozy, dziurawiec, koper włoski, melisa, dzika róża, owoc jarzębiny  i oczywiście rumianek.

 

zioła-ogrodowe.jpg
fot.123rf.com

 

Wisienka na torcie dla naszej kobiecości: olejek eteryczny ylangowy.

Bardzo ciekawy, nietuzinkowy, pobudzający zmysły i wyobraźnię zapach.

Jego etery łagodzą nasze napięcia nerwowe, niwelują skutki stresu, rozluźniają nas, pomagają rozpuścić nasze opory psychiczne.

Olejek ten niesie nam swą pomoc w depresji, stanach lękowych, palpitacjach, nadciśnieniu, zaburzeniu krążenia, czy stresie.

My kobiety jesteśmy niewątpliwie istotami bardzo emocjonalnymi, jedne z nas dają tym emocjom wyraz, inne z kolei skrywają je w swym wnętrzu.

To nasze bogactwo odczuć i wrażliwość na otaczający nas świat jest naszym pięknem, ale i naszym brzemieniem, często bowiem od nadmiaru emocji i uczuć, niejednokrotnie bolesnych, zamykamy się.

Zamykamy się na świat zewnętrzny, ale i często na same siebie.

Każde zamknięcie jest brakiem przepływu i drogą do choroby, bardzo ważne jest dla nas zatem, byśmy na bieżąco rozpuszczały wszelkie codzienne napięcia i opory.

W tym pomoże nam właśnie olejek ylangowy.

Możemy zapalić go w kominku, dodać do kąpieli, mydła, czy kremu.

Olejek ten jest również afrodyzjakiem, zatem prócz rozluźnienia, pobudzi także nasze kobiece zmysły, tak ważne dla naszego zdrowia, naszej kreacji i mocy.

Żyjemy szybko, szybko też chorujemy i szybko nasze choroby się rozwijają.

Chcemy gotową pigułkę, by szybko postawiła nas na nogi, musimy przecież biec dalej.

W tej upartej pogoni jednak gubimy same siebie, gubimy to, co ważne, gubimy nasze zdrowie.

Zdrowa kobieta to zdrowa rodzina, zdrowy dom.

Kobieta, by była Zdrowa, potrzebuje o siebie dbać, w całym znaczeniu tego słowa.

Nie czekajmy więc, zanim zaczniemy chorować, zanim życie dotkliwie przymusi nas do zmian, zacznijmy je już dziś.

Na początek od jednej kobiecej herbatki w pięknym kubeczku, od kropelki olejku dodanego do naszego kremu do rąk, od życzliwego uśmiechu do samej siebie w lustrze.

Dostrzeżmy siebie.

Zadbajmy o siebie, by móc dbać o innych.

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

P.S. Informacje są prywatnymi opiniami i poglądami. Nie są pisane przez lekarza. Nie są one fachową opinią, ani poradą medyczną. Nie mogą zastąpić opinii i wiedzy pracownika służby zdrowia, np lekarza. Wszelkie rady które są na mojej stronie, stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.