SOK Z OWOCÓW NONI – HAWAJSKI ELIKSIR DOBREGO NASTROJU

Roślina noni, inaczej zwana morwą indyjską pochodzi z Azji i Australii, została jednak szeroko rozprzestrzeniona, przede wszystkim w strefie międzyzwrotnikowej. Jest to krzew o dużych, błyszczących, głęboko unerwionych liściach o gładkich brzegach, sięgający nawet do 9 metrów wysokości. Owoce noni zebrane są w owocostan osiągający od 10 do 18 cm długości. Gdy dojrzeją, wydzielany przez nie aromat przypomina zapach nieświeżego sera, efekt nadrabiają jednak kolorem, który z początku zielony, zmienia się na żółty, by w ostatniej fazie dojść do bieli. Roślina ta kwitnie i owocuje przez cały rok.Owoce noni

są od dawien dawna bardzo dobrze znane Kahunom, Mistrzom Medycyny Hawajskiej.

Wykorzystują oni noni przy licznych rytuałach mających na celu przywrócenie do pełnego zdrowia Ciała, Psychiki i Ducha Człowieka.

Zdaniem Kahunów roślina ta bowiem działa bardzo głęboko na wielu poziomach egzystencji życia.

Mistrzowie Medycyny Hawajskiej z owoców noni przyrządzają wyjątkowy i niepowtarzalny eliksir przywracający ludziom zdrowie, sprawność, siły witalne i spokój Ducha.

noni.jpg
Noni fot.123rf.com

Kahuni wykorzystują całość tej niezwykłej rośliny, poczynając od korzenia, aż po same kwiaty.

Głęboko wierzą, iż roślina ta oczyszcza zarówno fizycznie, jak i energetycznie, dzięki czemu zapewnia głęboki spokój wewnętrzny, ale i działa rewitalizująco i bardzo odmładzająco.

Morwa indyjska uważana jest za roślinę przywracającą do życia.

Owoce stosowane były również w Polinezyjskiej Medycynie Ludowej.

Co skrywa w sobie owoc noni?

Ten dość niepozorny owoc jest wielkim źródłem hormonu szczęścia, czyli naturalnej serotoniny oraz melatoniny.

Ich prawidłowy poziom w naszym ciele odpowiada za dobry nastrój i samopoczucie, za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i zdrowy, spokojny sen.

Ponadto pomagają one w utrzymaniu przez organizm prawidłowego dobowego rytmu pracy oraz odganiają smutki i natłok myśli, idealnie zatem sok z owoców noni sprawdza się jesienno-zimową porą.

Wysoki poziom serotoniny wpływa również na nasze libido, dlatego też przez wielu owoc noni nazywany jest owocem miłości.

Co więcej, składniki aktywne zawarte w owocu pobudzają wydzielanie soków trawiennych i tym samym przyspieszają metabolizm, a co za tym idzie, wzmagają apetyt.

owoc-noni.jpg
Owoc noni fot.123rf.com

Sok z owoców noni działa również przeciwnowotworowo, przeciwzapalnie oraz zapobiega pękaniu chromosomów.

Ponadto wspomaga leczenie chorób wątroby, skóry, cukrzycy, dolegliwości bólowych, chorób serca i krwiobiegu, obniżonej odporności organizmu oraz braku energii życiowej i witalności.

W owocach noni znajdziemy:  witaminę C, niacynę (witamina B3), żelazo i potas oraz szereg związków fitochemicznych.

I tak jak niestety trudno  nam udać się do Kahuna, tak możemy skorzystać, choć z części cudownych właściwości tej dobrodziejskiej rośliny.

W naszym kraju dostępny jest 100% sok z owoców noni.

Jest on w pełni naturalny, nie zawiera konserwantów, nie jest również wzbogacony cukrem, ani innymi substancjami, czy dodatkami.

Zazwyczaj spożywa się go dwa razy dziennie po 25 ml przyjmowane przed posiłkiem.

I tak jak klimat hawajski owiany jest bogactwem kolorów i przecudnych zapachów, tak sok ten jest ciemno-herbaciany i daleko mu do hawajskich aromatycznych klimatów.

Jednak przy cudownych wręcz właściwościach tej roślinki, zdaje się być to jedynie małym niuansem.

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką oznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

P.S. Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza. Mają charakter informacyjny i nie stanowią fachowej porady medycznej. Wszelkie rady, które są na mojej stronie, stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.

https://www.youtube.com/watch?v=tcoQh6EG0Nw