PAW-PAW KONTRA RAK, CZYLI FENOMENALNY ZASTĘPCA GRAVIOLI

Paw-Paw jest niezwykle skuteczny sam w sobie. Odkrycie jego antynowotworowego działania uznano za prawdziwy fenomen w walce z rakiem. Nie potrzebuje terapii wspomagających, a przy tym jego działanie jest nawet 1000 razy silniejsze od antynowotworowej siły gravioli!

Paw-Paw, czyli banan preriowy

Owoce Paw-Paw pochodzą z Ameryki Północnej.

Rosną na drzewach (asymina trójklapowa) osiągających do 10 m wysokości.

Są one największe spośród wszystkich owoców rodzimych gatunków Stanów Zjednoczonych (osiągają one około 400 g wagi).

Początkowo zielone, z czasem dojrzewają na żółto lub brązowo.

owoce-paw-paw.jpg
Owoce Paw-Paw (źródło: internet)

W środku zawierają duże nasiona, a ze względu na smak, konsystencję miąższu i zapach podobny do bananów, często nazywane są potocznie bananem preriowym.

Owoc Paw-Paw bogaty jest w witaminy, minerały, przeciwutleniacze, błonnik i inne korzystne związki, ale to gałązki rośliny zawierają najwyższe dawki związków przeciwnowotworowych.

Bonusem jest także fakt, że Paw-Paw ma właściwości przeciwpasożytnicze, gdy jest przyjmowany wewnętrznie.

Różnica między graviolą a Paw-Paw

W 1970 roku Narodowy Instytut Badań nad Rakiem (National Cancer Institute) zaczął finansować badania dr Jerry’ego McLaughlina z Uniwersytetu Purdue w celu znalezienia substancji botanicznych, które wykazują potencjał przeciwnowotworowy.

Naukowiec przebadał i przetestował pod tym kątem w sumie 3500 roślin i odkrył, że największy potencjał wykazują substancji chemiczne – zwane acetogeninami, znalezione w 400 analizowanych roślinach.

Acetogenin jest długołańcuchowym kwasem tłuszczowym o bardzo wyjątkowych właściwościach.

Dr McLauglin wraz ze swoimi studentami i współpracownikami odkrył, że ok. 50 tych aktywnych biologicznie składników znajduje się w Paw-Paw, a ok. 30 w gravioli.

paw-paw-owoc.jpg
Paw-Paw foto.123rf.com

Jednak ważniejsza niż liczba acetogenin okazała się sama siła tych związków – ustalono, że acetogeniny o strukturze chemicznej tzw. podwójnego pierścienia były wiele razy silniejsze niż te z pojedynczymi pierścieniami.

Takie podwójne pierścienie mają właśnie acetogeniny w Paw-Paw, co czyni go rośliną znacznie silniejszą od jednopierścieniowych związków gravioli.

Według dr. Jerry McLaughlin Paw-Paw jest 1000 x silniejsze od gravioli!

Co ciekawe, ustalono również, że najwięcej acetogeniny, nie jest w owocu, lecz w gałązkach drzewa i to w konkretnym miesiącu ich pozyskiwania – mianowicie w maju i czerwcu.

Komórki nowotworowe a Paw-Paw

Ekstrakt Paw-Paw działa spowalniając lub zatrzymując produkcję ATP – wysokoenergetycznego związku, który stanowi 95% całej energii komórkowej w organizmie.

Swoje działanie kieruje na komórki, które zużywają najwięcej energii, a następnie odcina jej dopływ.

Z racji tego, że komórki nowotworowe zużywają 10-17 razy więcej energii niż normalna, zdrowa komórka, Paw-Paw jest naturalnie przyciągany właśnie do chorych komórek.

Kiedy poziom ATP i energia na poziomie komórki spadną do krytycznego punktu, ta zacznie się rozpadać.

rozpad-komórek-nowotworowych.jpg
foto.123rf.com

Poza tym Paw-Paw uniemożliwia rozwój sieci naczyń krwionośnych, których rak potrzebuje dla własnego wzrostu i tym samym zapobiega przerzutom.

W badaniach laboratoryjnych wykazano, że Paw-Paw zabija komórki nowotworowe oporne na wiele leków oraz środków chemioterapeutycznych – guzy zmniejszają się, a nawet całkowicie znikają.

Według dr. McLaughlina Paw-Paw skuteczny jest także z guzami łagodnymi, a właściwie z każdym typem nieprawidłowo rozwijającej się komórki.

Z antynowotworowego działania Paw-Paw mogą korzystać także pacjenci w trakcie radio- i chemioterapii, ponieważ analizy badaczy wskazują, że roślina ta przyczynia się do lepszej efektywności tych zabiegów oraz zmniejsza ich skutki uboczne.

Środki ostrożności

W przyjmowaniu Paw-Paw zaleca się zachowanie odpowiednich środków ostrożności i ewentualnych przeciwwskazań.

Oto i one:

  • Ze względu na zatrzymywanie produkcji ATP Paw-Paw nie powinny przyjmować osoby zdrowe.
  • Paw-Paw nie powinni przyjmować pacjenci z chorobą Parkinsona, chyba że nie stosują alkaloidów.
  • Istnieje możliwość wystąpienia reakcji alergicznych u osób szczególnie wrażliwych na działania składników rośliny.
  • Niektórzy pacjenci zgłaszają odczuwanie nudności, dlatego zaleca się przyjmowanie Paw-Paw wraz z posiłkiem.
  • Nie można natomiast przyjmować Paw-Paw razem z m.in. jakimikolwiek stymulatorami tarczycy, koenzymem Q10, jodem, lekami blokującymi hormony, keratyną, L-karnityną, glutaminą, tauryną, srebrem koloidalnym, magnezem, wyciągiem z pestek grejpfruta, chlorkiem cezu, MSM, resweratrolem i żeń-szeniem.
  • Paw-Paw jest sam w sobie silnym antidotum na raka, dlatego nie zaleca się stosowania go wraz z innymi alternatywnymi metodami leczenia nowotworów. Niemniej jednak ustalono, że efektywność preparatu zwiększa przyjmowanie, np. Colostrum lub soku z owoców Noni.

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

P.S. Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza. Mają charakter informacyjny i nie stanowią fachowej porady medycznej. Wszelkie rady, które są na mojej stronie, stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.