PAW-PAW KONTRA RAK, CZYLI FENOMENALNY ZASTĘPCA GRAVIOLI
Paw-Paw jest niezwykle skuteczny sam w sobie. Odkrycie jego antynowotworowego działania uznano za prawdziwy fenomen w walce z rakiem. Nie potrzebuje terapii wspomagających, a przy tym jego działanie jest nawet 1000 razy silniejsze od antynowotworowej siły gravioli!
Paw-Paw, czyli banan preriowy
Owoce Paw-Paw pochodzą z Ameryki Północnej.
Rosną na drzewach (asymina trójklapowa) osiągających do 10 m wysokości.
Są one największe spośród wszystkich owoców rodzimych gatunków Stanów Zjednoczonych (osiągają one około 400 g wagi).
Początkowo zielone, z czasem dojrzewają na żółto lub brązowo.
W środku zawierają duże nasiona, a ze względu na smak, konsystencję miąższu i zapach podobny do bananów, często nazywane są potocznie bananem preriowym.
Owoc Paw-Paw bogaty jest w witaminy, minerały, przeciwutleniacze, błonnik i inne korzystne związki, ale to gałązki rośliny zawierają najwyższe dawki związków przeciwnowotworowych.
Bonusem jest także fakt, że Paw-Paw ma właściwości przeciwpasożytnicze, gdy jest przyjmowany wewnętrznie.
Różnica między graviolą a Paw-Paw
W 1970 roku Narodowy Instytut Badań nad Rakiem (National Cancer Institute) zaczął finansować badania dr Jerry’ego McLaughlina z Uniwersytetu Purdue w celu znalezienia substancji botanicznych, które wykazują potencjał przeciwnowotworowy.
Naukowiec przebadał i przetestował pod tym kątem w sumie 3500 roślin i odkrył, że największy potencjał wykazują substancji chemiczne – zwane acetogeninami, znalezione w 400 analizowanych roślinach.
Acetogenin jest długołańcuchowym kwasem tłuszczowym o bardzo wyjątkowych właściwościach.
Dr McLauglin wraz ze swoimi studentami i współpracownikami odkrył, że ok. 50 tych aktywnych biologicznie składników znajduje się w Paw-Paw, a ok. 30 w gravioli.
Jednak ważniejsza niż liczba acetogenin okazała się sama siła tych związków – ustalono, że acetogeniny o strukturze chemicznej tzw. podwójnego pierścienia były wiele razy silniejsze niż te z pojedynczymi pierścieniami.
Takie podwójne pierścienie mają właśnie acetogeniny w Paw-Paw, co czyni go rośliną znacznie silniejszą od jednopierścieniowych związków gravioli.
Według dr. Jerry McLaughlin Paw-Paw jest 1000 x silniejsze od gravioli!
Co ciekawe, ustalono również, że najwięcej acetogeniny, nie jest w owocu, lecz w gałązkach drzewa i to w konkretnym miesiącu ich pozyskiwania – mianowicie w maju i czerwcu.
Komórki nowotworowe a Paw-Paw
spowalniając lub zatrzymując produkcję ATP – wysokoenergetycznego związku, który stanowi 95% całej energii komórkowej w organizmie.
Swoje działanie kieruje na komórki, które zużywają najwięcej energii, a następnie odcina jej dopływ.
Z racji tego, że komórki nowotworowe zużywają 10-17 razy więcej energii niż normalna, zdrowa komórka, Paw-Paw jest naturalnie przyciągany właśnie do chorych komórek.
Kiedy poziom ATP i energia na poziomie komórki spadną do krytycznego punktu, ta zacznie się rozpadać.
Poza tym Paw-Paw uniemożliwia rozwój sieci naczyń krwionośnych, których rak potrzebuje dla własnego wzrostu i tym samym zapobiega przerzutom.
W badaniach laboratoryjnych wykazano, że Paw-Paw zabija komórki nowotworowe oporne na wiele leków oraz środków chemioterapeutycznych – guzy zmniejszają się, a nawet całkowicie znikają.
Według dr. McLaughlina Paw-Paw skuteczny jest także z guzami łagodnymi, a właściwie z każdym typem nieprawidłowo rozwijającej się komórki.
Z antynowotworowego działania Paw-Paw mogą korzystać także pacjenci w trakcie radio- i chemioterapii, ponieważ analizy badaczy wskazują, że roślina ta przyczynia się do lepszej efektywności tych zabiegów oraz zmniejsza ich skutki uboczne.
Środki ostrożności
W przyjmowaniu Paw-Paw zaleca się zachowanie odpowiednich środków ostrożności i ewentualnych przeciwwskazań.
Oto i one:
- Ze względu na zatrzymywanie produkcji ATP Paw-Paw nie powinny przyjmować osoby zdrowe.
- Paw-Paw nie powinni przyjmować pacjenci z chorobą Parkinsona, chyba że nie stosują alkaloidów.
- Istnieje możliwość wystąpienia reakcji alergicznych u osób szczególnie wrażliwych na działania składników rośliny.
- Niektórzy pacjenci zgłaszają odczuwanie nudności, dlatego zaleca się przyjmowanie Paw-Paw wraz z posiłkiem.
- Nie można natomiast przyjmować Paw-Paw razem z m.in. jakimikolwiek stymulatorami tarczycy, koenzymem Q10, jodem, lekami blokującymi hormony, keratyną, L-karnityną, glutaminą, tauryną, srebrem koloidalnym, magnezem, wyciągiem z pestek grejpfruta, chlorkiem cezu, MSM, resweratrolem i żeń-szeniem.
- Paw-Paw jest sam w sobie silnym antidotum na raka, dlatego nie zaleca się stosowania go wraz z innymi alternatywnymi metodami leczenia nowotworów. Niemniej jednak ustalono, że efektywność preparatu zwiększa przyjmowanie, np. Colostrum lub soku z owoców Noni.
WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.P.S. Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza. Mają charakter informacyjny i nie stanowią fachowej porady medycznej. Wszelkie rady, które są na mojej stronie, stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.