POCZUCIE AUTENTYCZNEJ WDZIĘCZNOŚCI

Poczucie autentycznej wdzięczności jest jedną z najbardziej konkretnych i najłatwiejszych pozytywnych emocji, które można samodzielnie wygenerować i utrzymać przez długi czas. Niemal każdy z nas może znaleźć coś, co naprawdę doceni.

Po prostu przywołując czas, kiedy czułeś szczere uznanie, a następnie odtwarzając to uczucie, możesz zwiększyć spójność rytmu serca, zmniejszyć stres emocjonalny i poprawić swoje zdrowie.

(Koherencja odnosi się tutaj do równowagi lub gładkości rytmów serca.)

koherencja

Eksperci zalecają, aby ludzie, którym początkowo trudno było samodzielnie wzbudzić poczucie wdzięczności w chwili obecnej, przypomnieli sobie wspomnienie, które wywołuje ciepłe uczucia.

Dzięki praktyce większość ludzi może samodzielnie generować uczucia wdzięczności w czasie rzeczywistym i nie muszą przypominać sobie czegoś z przeszłości.

Dyrektor ds. badań w HMI, dr Rollin McCraty wyjaśnia:

„Ważne jest, aby podkreślić, że to nie mentalny obraz pamięci powoduje zmianę rytmu naszego serca”,

„ale raczej emocje związane z pamięcią.

Obrazy mentalne zwykle nie dają tak znaczących rezultatów, jakie zaobserwowaliśmy, gdy ktoś koncentruje się na pozytywnym uczuciu”.

Techniki skoncentrowane na pozytywnych emocjach, takie jak te opracowane przez HeartMath, mogą pomóc osobom skutecznie zastąpić stresujące myśli i wzorce emocjonalne bardziej pozytywnymi spostrzeżeniami i emocjami.

ludzie emocje

Jedną z długoterminowych korzyści z praktykowania tego rodzaju technik jest zwiększona świadomość emocjonalna.

Ta zwiększona świadomość może pomóc osobom zachować bardziej spójną równowagę emocjonalną, co jest podstawowym krokiem w poprawie zdrowia układu krążenia i długiego zdrowia.

Skuteczna pomoc psychologiczna kliknij TUTAJ

⇒ Czytaj także: SYSTEM I ŻYCIE W NIM – CZY NAPRAWDĘ WIESZ, CO TO JEST?!

Portal Odkrywamy Zakryte jest cenzurowany w Google i na Facebooku, bo nie jesteśmy finansowani przez rząd, aby publikować kłamstwa i propagandę. Wesprzyj prawdziwie niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/
*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.