WIELKA BRYTANIA ZAKAZUJE REKLAM O SZKODLIWOŚCI 5G – Odkrywamy Zakryte
WIELKA BRYTANIA ZAKAZUJE REKLAM O SZKODLIWOŚCI 5G

Wielka Brytania, a dokładnie rządowy organ ds. reklamy (Advertising Standards Authority – ASA), ogłosił całkowitą eliminację informacji o szkodliwości sieci 5G w branży reklamowej. Tym samym kwestionowanie bezpieczeństwa niesprawdzonej technologii 5G jest obecnie nielegalne w tym kraju, a na pewno wtedy, gdy ktoś spróbuje to zrobić na tablicy reklamowej.

Zakazana reklama

Urzędowy organ ds. Standardów Reklamy (ASA) szybko wycofał i zakazał publicznego promowania reklamy stworzonej przez grupę kampanii Electrosensitivity-UK.

Reklamę uznano za przekaz „wprowadzający w błąd” i zawierający fałszywe informacje na temat tego, że wprowadzenie ultraszybkich sieci komórkowych 5G może mieć szereg skutków zdrowotnych, takich jak „zmniejszona płodność mężczyzn, depresja, zaburzenia snu i bóle głowy, a także rak. ”

Sama reklama przybrała formę plakatów rozwieszonych na ulicach brytyjskich miast w lipcu i sierpniu 2019 r.

W nagłówku widniało pytanie „Jak bezpieczne jest 5G?”, a niżej umieszczono cytaty od różnych profesjonalistów, szczegółowo opisujących swój sprzeciw wobec wprowadzenia 5G.

reklama-szkodliwość-5G.jpg

Cenzura ASA

Jak łatwo zauważyć, reklama zwraca uwagę na fakt, że Brytyjczycy traktowani są jak świnki morskie w ogromnym eksperymencie, którego długoterminowe konsekwencje zdrowotne pozostają nieznane.

Wskazuje również na włoskie badanie, w którym stwierdzono, że u zwierząt narażonych na 5G rozwinęły się guzy mózgu i serca.

Naukowcy i lekarze wzywają do moratorium na wprowadzenie 5G – czytamy kolejny cytat na plakacie – 5G znacznie zwiększy narażenie na pola elektromagnetyczne o częstotliwości radiowej.

Zdaniem brytyjskich urzędników reklama informuje opinię publiczną, że istnieją solidne, naukowe dowody, które wykazywałyby związki między negatywnymi skutki dla zdrowia ludzkiego a sygnałami 5G, a jak wiadomo, przemysł telekomunikacyjny twierdzi, że technologia 5G jest całkowicie bezpieczna.

W związku z tym mamy do czynienia z konfliktem interesów, dlatego Brytyjczycy nie mogą być „błędnie” informowani i muszą zaakceptować wieże oraz nadajniki 5G umieszczane co kilkaset metrów.

Problem w tym, że cenzura ASA jest bezpodstawna, ponieważ nie ma żadnych dowodów zapewniających bezpieczeństwo technologii 5G, ponieważ nigdy nie przeprowadzono żadnego ważnego badania w tym zakresie.

Nie pozwól się zniszczyć! Sklep z odpromiennikami www.odpromienniki.com

⇒ Czytaj także: PROFESOR POLITECHNIKI ŁÓDZKIEJ NA ANTENIE WYGADAŁA SIĘ O SZKODLIWOŚCI 5G!

♦ Odkrywaj zakryte z nami, wspieraj rozwój portalu KLIK

♦ Współpraca reklamowa na portalu ⇒ kontakt@odkrywamyzakryte.com

♦ Zareklamuj światu swą działalność, produkty, miejsce, wydarzenie itd. – dodaj swoje ogłoszenie KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.