ZAKWAS ŻOŁĄDKOWY BOŁOTOWA – „CARSKA WÓDKA” NA REGENERACJĘ ŻOŁĄDKA

Zakwas żołądkowy Bołotowa znany też pod nazwą „carska wódka” (chociaż nie zawiera alkoholu) to napój, który należy spożywać codziennie, jeśli chcemy zadbać o zdrowie żołądka. Otóż zdaniem Borysa Bołotowa, cenionego biologa, fizyka i chemika, odpowiednia ilość kwasu żołądkowego jest podstawą dobrego zdrowia i długowieczności. Jak przygotować ten regeneracyjny eliksir?

Ważny odruch Serdiukowa

Rosyjski akademik Borys Bołotow oraz dr Naumow stworzyli teorię, według której powodem wszystkich problemów trawiennych jest brak odruchu Serdiukowa.

Odruch Serdiukowa to bardzo ważna czynność wykonywana przez nasz organizm.

Otóż kiedy ilość wytwarzanego kwasu solnego w żołądku jest prawidłowa, zastawka mięśniowa oddzielająca jamę żołądka o odczynie kwaśnym od jamy dwunastnicy o odczynie zasadowym, ulega zamknięciu.

żołądek-carska-wódka.jpg
foto.123rf.com

Dzięki temu trawienie odbywa się prawidłowo i nic nie zalega w przewodzie pokarmowym.

Kiedy jednak zastawka ta nie zamyka się pomiędzy dwoma antagonistycznymi środowiskami (kwaśnym i zasadowym) pojawiają się objawy chorobowe takie jak bóle żołądka, zgaga, refluks, wrzody itp.

Bołotow uważa, że główną przyczyną zaburzenia odruchu Serdiukowa jest stres, którego niestety nam nie brakuje.

„Carska wódka” na regenerację żołądka

Zdaniem Bołotowa stosowanie leków zobojętniających kwasy żołądkowe przy zaburzeniu odruchu Serdiukowa może jedynie jeszcze bardziej nam zaszkodzić.

Odpowiednie wysokie stężenie kwasu solnego w żołądku jest niezbędne do prawidłowego trawienia, które znacząco wpływa na funkcjonowanie całego organizmu.

Dlatego radzi, by w takich sytuacjach naturalnie „zakwasić” sobie żołądek i odbudować jego płynne środowisko, a przy okazji zregenerować też florę bakteryjną jelit i usunąć nagromadzone w organizmie złogi i toksyny.

jelita-toksyny.jpg
foto.123rf.com

Do potraw zaleca dodawać jak najwięcej przypraw, które naturalnie stymulują wytwarzanie kwasu solnego w żołądku, np. pieprzu, chrzanu, gorczycy, kminku, cynamonu, kolendry i mięty.

Radzi też zjadać codziennie porządną porcję kiszonej kapusty, buraków, ogórków lub marchwi, w dzień ssać 1 g soli kuchennej przez 30 – 40 minut po każdym posiłku (wzmaga wytwarzanie się kwasu solnego oraz enzymu trawiennego pepsyny w żołądku), a przed snem wypijać szklankę naparu z gorzkiego ziela (bylica piołun).

Oprócz tego Bołotow zaleca picie „carskiej wódki” – eliksiru, który doskonale stymuluje regenerację żołądka.

Zakwas żołądkowy Bołotowa – przepis

Do przygotowania zakwasu żołądkowego Bołotowa potrzebujemy:

  • 1 litr wody;
  • 1/2 szklanki octu winnego (9%);
  • 1 łyżka stołowa skoncentrowanego kwasu siarkowego (98%);
  • 1 łyżka stołowa stężonego kwasu solnego (38%);
  • 4 tabletki nitrogliceryny (zawierającej kwas azotowy)

Wszystkie składniki mieszamy ze sobą w szklanej butelce aż do dokładnego połączenia i przechowujemy w lodówce.

Profilaktycznie zażywamy 2 razy dziennie: zaraz po przebudzeniu oraz przed obiadem po 1 łyżce stołowej.

Doraźnie w przypadku zgagi lub niestrawności przyjmujemy 1 łyżkę stołową zakwasu żołądkowego Bołotowa.

W przypadku poważniejszych dolegliwości związanych, np. z chorobami autoimmunologicznymi (m.in. stwardnienie rozsiane), zespołem przewlekłego zmęczenia, chorobą Hashimoto i Gravesa-Basedowa, cukrzycą insulinozależną, reumatoidalnym zapaleniem stawów, toczniem, zesztywniającym zapaleniem stawów, bielactwem, łuszczycą i atopowym zapaleniem skóry (AZS), „carską wódkę” można pić 4 razy dziennie, po przebudzeniu i przed każdym posiłkiem po 1 łyżce, a po tygodniu zwiększyć porcję do 2 łyżek.

Systematyczne stosowanie zakwasu żołądkowego Bołotowa stymuluje żołądek do produkcji kwasu żołądkowego o odpowiednim pH.

Więcej informacji tutaj

Czytaj także: ZAKWAS Z BURAKÓW – DOMOWE REMEDIUM NA POPRAWĘ MORFOLOGII

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

P.S. Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza. Mają charakter informacyjny i nie stanowią fachowej porady medycznej. Wszelkie rady, które są na mojej stronie, stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.