MIÓD I CYNAMON –  IDEALNE POŁĄCZENIE, KTÓRE WYLECZY KILKANAŚCIE RÓŻNYCH DOLEGLIWOŚCI

Miód i cynamon to połączenie, które ma wyjątkowe cechy lecznicze. Już ponad 20 lat temu naukowcy z krajów zachodnich na podstawie przeprowadzonych badań stwierdzili, że taka mieszanka może pomóc w leczeniu kilkunastu różnych dolegliwości. Obydwa te składniki są ogólnodostępne i stosunkowo niedrogie, dlatego warto wykorzystać ich dobroczynne właściwości. Poznajcie przepisy wykorzystywania połączenia miodu i cynamonu w kuracjach znanych nam chorób.

Miód i cynamon – połączenie idealne

Miód jest jednym z najzdrowszych pokarmów na świecie.

Zawiera bardzo duże ilości witamin i minerałów, ma właściwości antybakteryjne i oczyszczające organizm z toksyn.

Miód może być używany bez efektów ubocznych przez każdego człowieka, niezależnie od choroby, która go trapi.

miód.jpg
Miód foto.123rf.com

Chociaż jest słodki, to dietetycy uważają, że spożywanie go w odpowiednich ilościach, nie szkodzi osobom chorym na cukrzycę.

W połączeniu z cynamonem jego lecznicza siła ulega zwielokrotnieniu.

Cynamon, czyli korzenna, słodka przyprawa, bez której nie wyobrażamy sobie bożonarodzeniowej kuchni, znajduje także zastosowanie w kosmetyce i medycynie naturalnej.

Docenia się go ze względu na obecność substancji o właściwościach antynowotworowych, zapobiegających rozwojowi i wspomagających leczenie chorób neurodegeneracyjnych oraz przyspieszających przemianę materii i spalanie tłuszczu.

Cynamon połączony z miodem tworzą prawdziwie „bombową” mieszankę leczniczą, która pomaga poprawić stan zdrowia w przypadku wielu dolegliwości.

Miodowo-cynamonowe zdrowie

Jak wykorzystać połączenie miodu i cynamonu, by zyskać zdrowie?

miód-cynamon.jpg
Miód i cynamon foto.123rf.com

Oto kilkanaście różnych dolegliwości, na które pomoże nam miód i cynamon:

Wzmocnienie odporności –codziennie zjadaj łyżeczkę miodu wymieszanego ze szczyptą cynamonu. Systematyczne spożywanie takiej mieszanki wzmacnia białe krwinki i przygotowuje je do walki z bakteriami oraz chorobami wirusowymi.

Przeziębienie i grypa – codziennie, przez 3 kolejne dni zjadaj łyżkę stołową miodu z ¼ łyżki cynamonu. Połączenie miodu i cynamonu zlikwiduje przewlekły kaszel i udrożni zatoki.

Zapalenie stawów – codziennie, aż do ustąpienia dolegliwości wypijaj rano i wieczorem, szklankę ciepłej wody wymieszanej z dwiema łyżkami miodu i l łyżeczką cynamonu.

Przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego – dwie łyżki cynamonu i jedną łyżkę miodu rozpuść w szklance letniej wody i wypij rano. Pomoże to w skutecznym wyeliminowaniu bakterii z pęcherzyka żółciowego.

Rozstrój żołądka, wzdęcia, niestrawność – na ból brzucha, problemy z nadmiarem gazów jelitowych i wrzodami zjadaj przed ciężkostrawnym posiłkiem dwie łyżeczki miodu wymieszane z łyżeczką cynamonu. Takie połączenie zmniejsza kwasowość i usprawnia trawienie.

Choroby serca – codziennie na śniadanie zjedz kromkę dobrego chleba posmarowaną miodem i posypaną cynamonem. Miód i cynamon wzmacniają serce, udrożniają żyły i usprawniają przepływ krwi.

Nowotwory (zwłaszcza rak kości, żołądka, jelit, wątroby i trzustki) – chorzy cierpiący na nowotwory powinni przez 30 dni spożywać 3 razy dziennie jedną łyżeczkę miodu wymieszaną z jedną łyżeczką cynamonu.

Utrata wagi – osoby bardzo otyłe mogą liczyć na zmniejszenie wagi ciała, jeśli codziennie rano na czczo i wieczorem przed snem będą wypijały szklankę przegotowanej wody z łyżeczką miodu i łyżeczką cynamonu.

Zmęczenie i osłabienie – jeśli chcemy odzyskać energię i żywotność, codziennie rano i po południu (ok. 15:00), minimum przez tydzień wypijamy 1/2 łyżeczki miodu rozpuszczonego w szklance wody, z dodatkiem szczypty cynamonu.

Długowieczność – poprawę wyglądu skóry i długość życia poprawimy wypijając cynamonowo-miodową miksturę, która opóźnia procesy starzenia. 4 łyżki miodu i 1 łyżkę cynamonu rozpuszczamy w 3 szklankach ciepłej, przegotowanej wody. Pijemy w podzielonych porcjach 3-4 razy dziennie.

Trądzik i problemy skórne – mieszamy miód z cynamonem w proporcji 3:1. Nakładamy na chorobowo zmienione miejsca i pozostawiamy na godzinę lub na całą noc. Zmywamy letnią wodą.

Nieświeży oddech i zapalenia dziąseł – codziennie rano płucz gardło mieszanką z jednej łyżeczki miodu i jednej łyżeczki cynamonu rozpuszczonego w 100 ml ciepłej wody.

Wypadanie włosów – wymieszaj 1 łyżkę miodu z 1 łyżeczką cynamonu i 1 łyżką oliwy z oliwek. Wmasuj miksturę w skórę głowy, pozostaw na 15-20 minut i następnie umyj głowę.

Ukąszenia owadów – jedną łyżkę miodu wymieszaj z jedną łyżeczką cynamonu i z dwoma łyżkami ciepłej wody. Tak przygotowaną pastę wcieraj w miejsca ukąszeń owadów, a ból i swędzenie zmniejszą się w ciągu kilku minut.

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

P.S. Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza. Nie są one fachową opinią, ani poradą medyczną. Nie mogą zastąpić opinii i wiedzy pracownika służby zdrowia, np. lekarza. Wszelkie rady, które są na mojej stronie stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.