BRUKSELA REZYGNUJE Z SIECI 5G W OBAWIE O ZDROWIE OBYWATELI

Bruksela staje się pierwszym ważnym miastem w Europie, które przeciwstawia się wdrożeniom sieci 5G ze względu na negatywne skutki zdrowotne, jakie mogłaby spowodować. Przedstawiciele rządu podkreślają, że mieszkańcy miasta nie są królikami doświadczalnymi, aby testować na nich takie technologie.

Oświadczenie rządu

W lipcu 2018 r. rząd zawarł umowę z trzema operatorami telekomunikacyjnymi na złagodzenie zbyt rygorystycznych norm promieniowania elektromagnetycznego w Brukseli.

Jednak według belgijskich urzędników nadal niemożliwe jest dokładne oszacowanie promieniowania z anten, a nie jest tajemnicą, że technologia 5G to ultra wysoka częstotliwość i ultra wysoka intensywność, które mogą być niewiarygodnie niebezpieczne dla zdrowia żywych organizmów.

Oświadczenie w tej sprawie wydała również Céline Fremault, minister rządu Brukseli odpowiedzialna m.in. za jakość życia, środowisko i energię:

Nie mogę z zadowoleniem powitać takiej technologii, jeśli standardy promieniowania, które muszą chronić obywatela, nie są przestrzegane.

 Mieszkańcy Brukseli nie są królikami doświadczalnymi, których zdrowie mogę sprzedać z zyskiem. Nie możemy mieć w tej kwestii żadnych wątpliwości.

Fremault dokładnie określiła, że projekt pilotażowy 5G nie jest zgodny z belgijskimi standardami bezpieczeństwa radiacyjnego, które w Brukseli są szczególnie surowe i stwierdziła, że nie zamierza robić wyjątku.

Jednak wiele instytucji rządowych nadal rozważa „bezpieczne” dane dostarczane przez operatorów sieci 5G, zamiast zbiorczego zestawu tysięcy recenzowanych badań naukowych.

Być może w Brukseli urzędnicy są lepiej poinformowani i zmotywowani do ochrony siebie.

 

5g-bruksela.jpg
foto.123rf.com

To nie są żarty!

Naukowcy, dziennikarze i aktywiści z całego świata apelują, by powstrzymać wprowadzanie sieci 5G.

Jeden z działaczy politycznych, pisarz, autor książek i publikacji medialnych w jednym ze swych artykułów podaje:

Wieże komórkowe 5G są bardziej niebezpieczne niż inne wieże komórkowe z dwóch głównych powodów. Po pierwsze, w porównaniu do wcześniejszych wersji, 5G skupia się na ultra wysokiej częstotliwości i bardzo wysokiej intensywności.

1G, 2G, 3G i 4G używają częstotliwości od 1 do 5 GHz. 5G wykorzystuje częstotliwość od 24 do 90 GHz. […] im wyższa częstotliwość, tym to bardziej niebezpieczne dla żywych organizmów.

Zatem zasadniczo promieniowanie, które będziemy stale absorbować, będzie dużo, dużo potężniejsze niż wcześniej, a źródła emitujące promieniowanie będą nam znacznie bliższe.

Aktywista Arthur Robert Firstenberg uruchomił niedawno petycję internetową wzywającą różne organizacje światowe, takie jak Organizacja Narodów Zjednoczonych, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Unia Europejska, do „pilnego powstrzymania rozwoju 5G”, ponieważ są one „szkodliwe dla ludzi”.

Tymczasem, gdy Bruksela wycofuje się z technologii 5G, największy operator telefonii komórkowej w Stanach Zjednoczonych – Verizon, uruchomił swoją sieć bezprzewodową 5G w Chicago i Minneapolis.

W Polsce Ministerstwo Cyfryzacji przewiduje, że budowa sieci 5G może kosztować 11,4 – 20,3 mld zł.

Ogólnokrajowe sieci 5G najprawdopodobniej zaczną w Polsce masowo funkcjonować w latach 2024-2025.

Jean-Francois Fallacher, prezes Orange Polska stwierdził, że największą barierą na drodze budowy sieci 5G w Polsce są bardzo restrykcyjne polskie normy, które dopuszczają niskie poziomy wartości pola elektromagnetycznego emitowanego przez nadajniki sieci telekomunikacyjnej.

W rządzie trwają więc prace nad zmianami legislacyjnymi związanymi m.in. ze zmianą zbyt rygorystycznych norm promieniowania, tak aby ułatwić operatorom wprowadzanie technologii 5G.

I to wszystko kosztem zdrowia obywateli…

Nie pozwól się zniszczyć! Sklep z odpromiennikami: www.odpromienniki.com

Chcesz wiedzieć więcej o sieci 5G? Zapoznaj się z innymi artykułami:

20 FAKTÓW DOTYCZĄCYCH 5G

5G TO NAJGŁUPSZY POMYSŁ W HISTORII ŚWIATA

TECHNOLOGIA 5G – BOJKOTUJEMY ORANGE I HUAWEI!

OCHRONA PRZED 5G

——————–

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI.

*Niebieską czcionką oznaczono odnośniki do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

https://www.cda.pl/video/10443075d