CHOROBA MIKROFALOWA – ZMORA LUDZKOŚCI

Choroba mikrofalowa to szereg zmian patologicznych w ustroju ludzkich, które zachodzą pod wpływem pól elektromagnetycznych. Nie jest to wcale nowa jednostka chorobowa, ponieważ po raz pierwszy pisano o niej w 1932 roku. Z czasem jednak usunięto ją z listy chorób dla osób cywilnych. Współcześnie tak jej objawy, jak i sama choroba powraca, stając się zmorą ludzkości.

Syndrom mikrofalowy

Wiedza naukowa na temat wpływu fal o wysokiej częstotliwości na zdrowie ludzi, które są obecnie stosowane w mobilnej technologii radiowej, jest dostępna od ponad kilku dekad.

Już w 1932 r. dr Erwin Schliephake opisał „syndrom mikrofalowy”.

Z kolei w 1948 r. prof. dr Znaida Gordon z Moskiewskiego Instytutu Higieny Przemysłowej i Chorób Zawodowych wraz z różnymi klinikami, rozpoczęła pod tym kątem trwające ponad 10 lat badanie ponad 1000 osób bezpośrednio narażonych w pracy na pole elektromagnetyczne, np. w jednostkach wojskowych.

Typowe objawy syndromu mikrofalowego, które wcześniej opisał Schliephake to: zaburzenia neurowegetatywne, zmęczenie w ciągu dnia, utrata wydajności, zaburzenia snu, bóle głowy, dzwonienie w uszach, osłabienie mięśni, nadpobudliwość i niepokój, zaburzenia koncentracji, osłabienie koncentracji i pamięci, nerwica i depresja, różnego rodzaju zaburzenia regulacji układu sercowo-naczyniowego.

Co ważne, wraz ze wzrostem czasu ekspozycji objawy nasilały się, a wrażliwość na mikrofale stale rosła.

W 1967 r. Klaus-Peter Wenzel opisał szkody zdrowotne spowodowane przez promieniowanie radiowe u członków Narodowej Armii Ludowej NRD.

Od tego czasu na całym świecie (w tym w Polsce) prowadzono i nadal trwają liczne badania naukowe, które wielokrotnie potwierdzały ustalenia lub dostarczały nowych dowodów.

Mimo to w Polsce choroba mikrofalowa została wykreślona na żądanie Unii Europejskiej z listy chorób zawodowych dla osób cywilnych w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 30 lipca 2002 r.

Nadal jednak występuje w dokumentach dotyczących chorób zawodowych i służb ochrony kraju takich jak wojsko, wywiad czy więziennictwo.

Nowa-stara choroba mikrofalowa

W związku z rozwojem nowych technologii i elektrosmogiem wysokiej częstotliwości współcześnie powstał także nowy obraz kliniczny choroby mikrofalowej.

Aktualnie choroba mikrofalowa jest opisywana w związku z symptomami chorobowymi u osób mieszkających lub często przebywających w otoczeniu stacji bazowych telefonii komórkowej.

Dr Cornelia Waldmann-Selsam i inni postulują, aby nazwać zespół chorobowy, który występuje pod wpływem sztucznego promieniowania elektromagnetycznego wysokich częstotliwości, jakie panuje w otoczeniu stacji bazowych telefonii komórkowej, zespołem mikrofalowym.

promieniowanie.jpg
foto.shutterstock.com

Zespół objawów

Ludzie, którzy stykają się z tą chorobą, cierpią na jeden, kilka lub wiele z następujących objawów: zaburzenia snu, zmęczenie, bóle głowy, ucisk głowy, zawroty głowy, niepokój, senność, drażliwość, agresja, trudności z koncentracją, zapominanie, zaburzenia wyszukiwania słów, depresyjny nastrój, apatia, zaburzenia lękowe, ataki paniki (w nocy, na drodze itd.), uczucie wewnętrznego pieczenia, drżenie wewnętrzne, dzwonienie w uszach, utrata słuchu, wrażliwość na hałas, wrażliwość na zapachy, krwawienia z nosa, suchość oczu, niewyraźne widzenie, zapalenie oka, obrzęk oka, ból oka, nadwrażliwość na światło, zmiany skórne (zaczerwienienie, pigmentacja, zapalenie, plamy na twarzy, pod oczami), pieczenie lub mrowienie, swędzenie, reakcje alergiczne, częste infekcje, zapalenie zatok, nieuzasadniony ból zęba, kołatanie serca, ból szyi, ból stawów i kończyn, nerwobóle i bóle tkanek miękkich, ból mięśni, skurcze mięśni, osłabienie mięśni, drętwienie, porażenie, zaburzenia koordynacji, arytmia serca, dysfagia, szybkie bicie serca, podwyższone ciśnienie krwi (na początku lub na stałe), problemy z tarczycą, utrata włosów, zaburzenia hormonalne, utrata libido, zaburzenia metaboliczne, utrata apetytu lub ciągły głód, nudności, utrata masy ciała lub przyrost masy ciała, dreszcze, nocne pocenie się, zgrzytanie zębami i częste oddawanie moczu.

Często występuje także zagęszczenie zespołów nowotworowych oraz zmiany w składzie morfologicznym krwi (np. za dużo lub za mało czerwonych krwinek).

Krew płynie pod wpływem pół elektromagnetycznych wysokich częstotliwości zasadniczo źle, krwinki czerwone zlepiają się, co może prowadzić do zaburzeń dokrwienia narządów.

Może również dojść do zmian w liczbie krwinek białych i powodować zaburzenia w układzie odpornościowym.

Krwawienie z nosa również jest częstym objawem choroby mikrofalowej.

Zmora ludzkości

U wielu osób dotkniętych chorobą mikrofalową zaburzenie początkowo przebiega bezobjawowo.

Często wielu mieszkańców choruje po uruchomieniu przekaźnika – zmienia się tylko czas wystąpienia objawów: natychmiast, po kilku dniach, tygodniach lub miesiącach, w zależności od indywidualnej predyspozycji, istniejących chorób podstawowych, czasu pobytu w zanieczyszczonej przestrzeni, zakresu częstotliwości, natężenia pola, miksu częstotliwości z różnych kierunków, jednoczesnej obecność stacji radiowych i telewizyjnych.

Często w tym samym czasie chorują także zwierzęta i rośliny, a w niektórych lokalizacjach występują usterki techniczne (elektronika samochodowa, otwieranie garażu, telefon, telewizor, winda).

Objawowa terapia farmakologiczna (beta-blokery, środki nasenne, środki przeciwbólowe, leki psychotropowe, przeciwreumatyczne, leki na nadciśnienie, krople do oczu) na występujące dolegliwości tylko słabo pomaga.

Wiele objawów zanika po ustaniu narażenia (tymczasowe lub trwałe odizolowanie od źródła promieniowania elektromagnetycznego), jeśli oczywiście nie zdążyły spowodować uszkodzeń organicznych.

Czas ich zaniku zależy od indywidualnych predyspozycji i zależy od czasu trwania ekspozycji o wysokiej częstotliwości.

Niemniej jednak choroba mikrofalowa jest faktem, zmorą ludzkości od dawien dawna, która obecnie lekceważona przez środowiska medyczne, zbiera żniwo wśród bezbronnych obywateli.

Nie pozwól się zniszczyć! Sklep z odpromiennikami: www.odpromienniki.com

⇒ Czytaj także: SIEĆ 5G: „ANI JEDEN KAWAŁEK ŚWIATA NIE BĘDZIE WOLNY OD PROMIENIOWANIA”

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

https://www.youtube.com/watch?v=4pB4yLY-EGw