FACEBOOK USUWA „DEZINFORMACJE” O KORONAWIRUSIE

Facebook, Twitter, YouTube i TikTok walczą z szeroko rozumianą „dezinformacją” związaną z koronawirusem. Firmy zajmujące się mediami społecznościowymi zwiększają czujność w usuwaniu niewygodnych dla systemu informacji o rozprzestrzenianiu się „epidemii” i związanymi z nią teoriami spiskowymi. Czy robią to, bo boją się odkrycia prawdy?

Facebook w natarciu

Mark Zuckerberg zaznaczył w poście na Facebooku, że platforma usuwa teorie spiskowe związane z koronawirusem, których treść została uznana przez globalne organizacje zdrowotne, jako fałszywa.

Zuckerberg powiedział również, że Facebook zapewnia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) „tyle bezpłatnych reklam, ile potrzebuje”.

Jednocześnie podkreślił, że firma zablokuje reklamy, które próbują wykorzystać sytuację, na przykład te, które twierdzą, że produkt jest lekarstwem na chorobę Covid-19.

Wyszukiwanie informacji o koronawirusie na Facebooku ma zostać pokierowane tak, aby wyświetlały się tylko posty Światowej Organizacji Zdrowia lub lokalnego organu zdrowia.

Badacze korzystają już z anonimowych danych Facebooka, w tym danych o mobilności i map gęstości zaludnienia, aby lepiej zrozumieć, jak rozprzestrzenia się wirus.

Ochrona przed „dezinformacją”

Depopulacja, celowo zaplanowana i przewidziana pandemia, wyścig we wprowadzaniu szczepionki – te i inne informacje o wybuchu „epidemii” koronawirusa są uznawane przez media społecznościowe za dezinformacje, które wprowadzają w błąd i są potencjalnie niebezpieczne.

WHO również wydała własne zasoby do „niszczenia mitów” i ostrzega, że ​​dezinformacja na temat nowego koronawirusa spowodowała szkodliwe piętnowanie i dyskryminację.

Na przykład w USA rośnie liczba doniesień na temat dezinformacji podsycającej rasizm przeciwko Azjatom.

Facebook, Twitter, YouTube i TikTok wspólnie pracują nad promocją treści „opartych na faktach” i masowo ograniczają zasięg postów na swoich platformach.

Mimo to wysiłki tych platform mediów społecznościowych nie powstrzymały rozprzestrzeniania się niewygodnych dla systemu informacji, które oczywiście są uznawane za nieprawdzie.

Problemem dla mediów społecznościowych są także politycy i przedstawiciele władz państwowych, którzy w oczach ludu mają uznanie i otwarcie promują ideę, że koronawirus jest mistyfikacją.

Rzecznik Facebooka podkreśla, że portal usunie fałszywe twierdzenia i teorie spiskowe oflagowane przez światowe organizacje zdrowia, podzielane przez polityków lub wybranych urzędników.

Tym samym po raz kolejny musimy zmierzyć się z internetową cenzurą, która ukrywa prawdę i usuwa niewygodne informacje.

Tak było (i jest) ze smugami chemicznymi, szczepionkami, leczniczymi właściwościami konopi indyjskich i tematami z zakresu metod naturalnych w leczeniu, np. nowotworów.

Najłatwiej – usunąć post, zablokować zasięg, zlikwidować przeciwnika, zanim ten pokaże za dużo…

⇒ Czytaj także: CENZURA DZIAŁA ZE ZDWOJONĄ SIŁĄ! – FACEBOOK BLOKUJE NASZE FANPAGE

♦ Odkrywaj zakryte z nami, wspieraj rozwój portalu KLIK

♦ Współpraca reklamowa na portalu [email protected]

♦ Zareklamuj światu swą działalność, produkty, miejsce, wydarzenie itd. – dodaj swoje ogłoszenie KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.