MEDYCYNA INFORMACYJNA, CZYLI LECZENIE ŚWIADOMOŚCIĄ

Medycyna informacyjna, a właściwie rosyjska medycyna informacyjna jest rodzajem ideologii, spojrzenia na świat i człowieka z konkretnej perspektywy. Wyznaje ona pewne założenia związane z lecznictwem, które przez rozwinięty świat, zachodniej medycyny uznane zostaną za niekonwencjonalne lub nawet niedozwolone etycznie, gdyż lekarze zwrócą uwagę na możliwe oddziaływania szkodliwe.

Czy tak jest w istocie?

Na czym właściwie polega rosyjska medycyna informacyjna?

Rosyjska medycyna informacyjna, podobnie jak niemiecka totalna biologia uznaje jedność duszy, ciała i umysłu człowieka.

Zdaniem zwolenników tej teorii każdy człowiek potrafi wykorzystywać swoją świadomość, w celu bezpośredniego oddziaływania na swoje samopoczucie, zdrowie, a nawet wydarzenia, jakie mają miejsce w jego życiu.

Jak leczyć się świadomością?

Główną zasadą teorii jest tłumaczenie i nauczanie organizmu, który jest rozregulowany lub chory, jak powinno wyglądać jego prawidłowe funkcjonowanie.

Takie postępowanie ma pozwolić mu na przedostanie się do najlepszych możliwych częstotliwości, które występują przy pełnej sprawności i idealnym stanie zdrowia.

W publikacjach dotyczących tego nurtu możemy znaleźć informacje i dokładne wskazówki dotyczące ćwiczeń, które pozytywnie wpływają na koncentrację, a jednocześnie pozwalają osobom zaangażowanym sterować otaczającą ich rzeczywistością i rozwijać poziom własnej świadomości.

Metoda ma pozwolić każdemu człowiekowi na „skontaktowanie” się z każdym organem, komórką czy nawet DNA własnego ciała i wprowadzać w nich pozytywne zmiany.

dna-helisa.jpg
fot.123rf.com

Mówimy tu o podejściu do ciała ludzkiego jako silnie oddziałującej na siebie całości.

Nasze organy, są w stanie usłyszeć myśli, uczucia oraz słowa i chcą nieustannie wraz z nimi zmieniać się na lepsze.

Jednak bardzo wiele zależy tu od świadomości i pozyskanych umiejętności, gdyż niektóre przekazywane ciału i poszczególnym narządom informacje mogą nieuchronnie doprowadzić do choroby, zamiast do uzdrowienia i znaczącej poprawy samopoczucia.

Twórcy i zwolennicy metody rosyjskiej medycyny informacyjnej przekonują, że zgłębienie jej zasad pozwoli na poznanie prostych i dostępnych dla każdego technik uzdrawiania, które dadzą sposobność do regeneracji organów, odmłodzenia, całkowitego uzdrowienia czy też dokonania ważnych życiowych przełomów.

W księgarniach dostępne są publikacje, które bardzo dokładnie prezentują zadania, jakie stawiane są przed osobami podejmującymi się tej metody leczenia.

Zawarte są w nich rozmaite ćwiczenia, medytacje, jasnowidzenie oraz wiele innych metod wspierających rozwój własnej świadomości, dokonanie zmian w umyśle i ciele na poziomie kwantowym.

Korzystanie z tej ideologii ma stanowić nowoczesną drogę do osiągnięcia pełni zdrowia.

Magiczne siły?

Rosyjska medycyna informacyjna nie zakłada stosowania praktyk magicznych, jej ideologia opiera się na informacji.

Zdaniem jej twórców, jeśli ciało lub dusza chorują, to wynika to z faktu, że nie znają one drogi do prawidłowego funkcjonowania, jak również nie zdają sobie sprawy, jak ono wygląda.

Gdy uzyskują te informacje, posiadają możliwość samo naprawy i utrzymania się w dobrym zdrowiu oraz kondycji fizycznej i psychicznej.

Uznajemy więc, że dążenie do samorozwoju, poznania własnego ciała i czynników na nie wpływających pozwala na osiągnięcie pełni zdrowia i nieprzejmowanie się chorobami, które trawią większość społeczeństw na całym świecie.

dna-człowiek-zdrowie-świadomość.jpg
fot.123rf.com

Czy istotnie praca nad sobą może umożliwić nam zapomnienie o jakichkolwiek schorzeniach i śmianie się lekarzom w twarz?

Rosyjska medycyna informacyjna stanowi podwalinę do nauki dogłębnej koncentracji i pracy nad własnym ciałem i umysłem.

Zastosowanie znajduje tu stare powiedzenie, że człowiek jest kowalem własnego losu.

Jednak zastanawiające jest, jak dalece może sięgać poziom świadomości ludzkiego umysłu i możliwości samo leczenia.

Czy możemy pozbyć się groźnych schorzeń, które zagrażają naszemu życiu?

A co w przypadku utraty przytomności lub udziału w wypadku komunikacyjnym?

Czy w takiej sytuacji również zwolennicy medycyny informacyjnej rezygnują z osiągnięć XXI wieku, które dostępne są w szpitalach?

Z pewnością bywają sytuacje, na które nie mamy wpływu i w których pomimo ideologii, jaką kierujemy się w życiu, będziemy zmuszeni do skorzystania z medycyny konwencjonalnej.

medycyna-konwencjonalna-informacyjna.jpg
fot.123rf.com

Podstawową i najważniejszą funkcją rosyjskiej medycyny informacyjnej jest zyskiwanie wiedzy na temat własnego ciała i całego organizmu i umożliwianie mu prawidłowego funkcjonowania, zachowania witalności, zdrowia psychicznego i dobrej kondycji fizycznej.

A czegóż chcieć więcej?

Na zachodzie nieustannie poszukujemy sposobów i możliwości na zapewnienie sobie długiego i zdrowego życia, chcemy leczyć, ale i zapobiegać wielu schorzeniom, stawiamy nacisk na zdrowy styl życia, rozważne komponowanie diety, stosowanie wysiłku fizycznego i wiele innych.

A jeśli okazałoby się, że najlepszą drogą do osiągnięcia takiego celu, dla każdego człowieka jest zgłębienie metod koncentracji na samym sobie, nauka siebie, medytacja i prowadzenie do samo uzdrowienia?

Z pewnością takie podejście zaburzyłoby nasze podejście do życia i rzeczywistości.

Wiele osób postawiłoby na przewartościowanie swoich codziennych poczynań i zaczęłoby zgłębiać polecaną metodę.

Pytanie tylko, czy byłaby to kolejna krótka moda, czy dałoby radę urosnąć do nieprzemijającego ruchu społecznego i przyciągać wciąż nowe pochłonięte wizją zdrowia osoby?

Z pewnością rosyjska medycyna informacyjna jest czymś wyjątkowo ciekawym, szczególnie z punktu widzenia osób, które nie stawiały do tej pory na silny rozwój duchowy, a stan swojego zdrowia pokładały w rękach medycyny konwencjonalnej.

Czy jest to sposób na zdrowie dla każdego?

Mimo swojej prostoty raczej nie.

Medytacja i koncentracja wymagają niebywałego skupienia oraz wiary w działanie stosowanych metod.

Z pewnością nie wszyscy z nas poradziliby sobie z usuwaniem chorób w ten sposób, jednak może istnieć grupa ludzi, która uwierzy i w pełni doświadczy polepszenia swojego codziennego funkcjonowania dzięki rosyjskiej medycynie informacyjnej.

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

P.S. Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza. Nie są one fachową opinią, ani poradą medyczną. Nie mogą zastąpić opinii i wiedzy pracownika służby zdrowia, np. lekarza. Wszelkie rady, które są na mojej stronie stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.

https://www.youtube.com/watch?v=GaazhZ5MdiM