OKO HORUSA – WROTA DO NIEZNANEJ PERCEPCJI UMYSŁU

Oko Horusa, to wrota do nieznanej percepcji umysłu? Oko od zawsze było utożsamiane z mądrością, świadomością, wszechwiedzą i oświeceniem umysłu. Dopiero w połowie XX wieku odkryto maleńki, ok. 7-8 milimetrowy, znajdujący się w centrum naszej głowy gruczoł dokrewny, który posiada niektóre atrybuty prawdziwego oka. Połączone razem z przysadką mózgową dają możliwość wewnętrznego widzenia.

Oko Horusa – religijny kult trzeciego oka

Pojęcie trzeciego oka głosi, że istnieje zmysł, dzięki któremu mamy możliwość „widzenia niewidzialnego”, czyli innych światów, nadprzyrodzonych sił i duchów.

Miejsce to nazywane jest właśnie trzecim okiem, znajdującym się w centrum ponad oczami i nasadą nosa.

Różne religie świata dokładnie opisują, czym tak naprawdę jest trzecie oko.

Buddyści od dawna uznają trzecie oko za źródło mądrości i zwierciadło duszy.

Wierzą, że medytujące osoby mogą otworzyć bramę do wyższych progów świadomości i dzięki temu osiągają głęboki wgląd w siebie.

budda-oko-horusa-szyszynka-trzecie-oko.jpg
BUDDA fot.depositphotos.com

Wierząc w reinkarnację, głoszą także, że duch zmarłego człowieka przenika do kobiecego ciała przez punkt trzeciego oka, a następnie zagnieżdża się w macicy i rodzi się ponownie.

Największe znaczenie trzeciego oka można zaobserwować jednak w kulturze tybetańskiej i indyjskiej.

Tikka noszona przez hinduskie kobiety na czole w punkcie trzeciego oka symbolizuje bezpośrednie łączenie się z boską siłą.

Oko Horusa – szósta czakra i jej „spółka”

Rok po swoim oświeceniu Budda obwieścił światu naukę, wedle której przez meridiany, czyli kanały energetyczne rozprowadzone po całym ciele, przepływa subtelna energia.

Centrami i miejscem przetwarzania tej energii – energii kundalinii jest 7 czakr, które zaopatrują w energię gruczoły hormonalne oraz odzwierciedlają elementy jaźni – od pożądania seksualnego na samym dole przez trzecie oko, czyli szóstą czakrę aż po duchowe spełnienie.

Owa szósta czakra, za którą skrywa się połączona z szyszynką przysadka mózgowa, pełnią wspólnie ważną funkcję w dochodzeniu do głębin naszej duszy.

szósta-czakra-oko-horusa-szyszynka.jpg
SZÓSTA CZAKRA fot.depositphotos.com

Zadaniem trzeciego oka (szóstej czakry) jest sterowanie wglądem w wyższe poziomy aż po pozazmysłowe siły.

Przysadka mózgowa nazywana jest przez ezoteryków „siedzibą umysłu”.

Jej przednia część odpowiada za regulację emocji, myśli i twórczość, zaś tylna za myśli i intelekt.

Z kolei szyszynka spełnia funkcje biologicznego zegara, wpływa na wiele funkcji fizjologicznych organizmu, zaś pobudzona produkuje światło.

Podobnie jak ludzkie oko posiada fotoczułe komórki oraz pigment, jednak o ile zwykłe oczy widzą świat materialny, szyszynka pozwala zobaczyć świat duchowy, otworzyć intuicję i kosmiczną świadomość.

ŚWIAT-DUCHOWY-SZYSZYNKA-OKO-HORUSA.JPG
fot.depositphotos.com

Kiedy szyszynka i przysadka mózgowa są w pełni rozwinięte, ich wibracje pobudzają akcję trzeciego oka.

Dzięki temu w człowieku uruchamiana jest wysoka mądrość oraz aktywowany jest klucz do kosmicznej wiedzy.

Oko Horusa – obudzić prawdę

Uaktywnienie trzeciego oka, zwanego przez Egipcjan „Okiem Hoursa” sprawia, że zaczynamy widzieć całą prawdę – spostrzegamy to, co się dzieje na świecie wokół nas przez pewien pryzmat – lustrując i oceniając dokładnie to, co jest prawdą, a co kłamstwem.

Obudzona wewnętrzna energia kundalinii sprawia, że mózg człowieka otwiera się na mądrość i oświecenie, które następnie wpuszcza w całe ciało.

W ten oto sposób opuszczamy niskie plany trzech wymiarowe – ziemskie i przenosimy się w te najwyższe.

Nowa energia przynosi wielkie zmiany w ciele człowieka.

Najpierw wzrok zmienia się na tzw. wzrok astralny, a następnie całe ciało uaktywnione rosnącą częstotliwością energetycznych drgań zmienia się w tzw. organizm astralny.

Nowe warunki bytowania fizycznych właściwości ludzkiego organizmu sprawiają, że zmienia się sposób widzenia, słyszenia, postrzegania.

Nagle w astralnym ciele ewoluują pewne ośrodki, które pozwalają zobaczyć to, na co do tej pory nie zwracaliśmy uwagi, czy zobaczyć rzeczy, których dotąd nigdy wcześniej nie dostrzegaliśmy.

astral-oko-horusa.jpg
ŚWIAT ASTRALNY SURREALISTYCZNIE fot.depositphotos.com

Zwykłe organy przeobrażają się niejako w mocno rozbudzone wibrujące ośrodki w wysokiej oktawie wszechświata.

Takie zmiany sprawiają, że człowiek staje się bardziej oświecony – zaczyna widzieć świetliste barwy, aurę, słyszeć niewidzialne dźwięki, których do tej pory nie słyszał, postrzega inne twarze, inne krajobrazy.

Oko Horusa, czyli symbol ochronny

W starożytnym Egipcie oko Horusa uważano za niezwykły amulet, który miał zapewnić jego właścicielowi bezpieczeństwo, zdrowie, dobrobyt i mądrość.

Przypisywano mu ochronne i oczyszczające moce.

Często stanowił element biżuterii ze złota, srebra, kamienia, drewna i porcelany.

Dziś Oko Horusa (Udżat) uważa się za jeden z najskuteczniejszych symboli ochronnych.

Chroni przed zawiścią, zazdrością, złorzeczeniem, nieszczęściami, klątwami i negatywnymi wpływami.

OKO-HORUSA-SYMBOL-OCHRONNY.JPG
OKO HORUSA SYMBOL OCHRONNY fot.depositphotos.com

Zadaniem Oka Horusa jako amuletu jest odbijanie tzw. złych spojrzeń i odrzucanie złej energii wysyłanej przez inne osoby.

Noszącemu go właścicielowi pomaga utrzymać zdrowie, wzmocnić twórczość i aktywność, odnowić witalność oraz spojrzeć na świat z różnych punktów widzenia.

Czytaj także: 10 OZNAK PEŁNEGO OTWARCIA TRZECIEGO OKA

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.