„TU I TERAZ” – AZYL, W KTÓRYM OTWORZYSZ SERCE, USPOKOISZ UMYSŁ I NASYCISZ DUCHA

Jest takie miejsce na magicznych Mazurach, gdzie czas płynie wolniej… Gdzie spokój i dobra energia otoczenia przynosi ukojenie dla ciała i ducha. Skąd ludzie wyjeżdżają naładowani nową energią i wewnętrzną siłą. Jeśli więc jesteś zmęczony codziennym życiem w biegu, daj sobie chwilę wytchnienia i odwiedź ośrodek „TU I TERAZ”.

Mazursko-Warmiński azyl

Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „TU I TERAZ” w Nowym Kawkowie (woj. warmińsko- mazurskie) to przepiękne, urokliwe miejsce położone jest wśród malowniczych lasów i jezior, około 30 km od Olsztyna.

Jest największym ośrodkiem rozwojowym w Polsce, jeśli chodzi o ilość organizowanych warsztatów i Festiwali, oraz sal warsztatowych (4 sale w różnych budynkach na trzech polanach: 130 m2, 120 m2, 80m2 i 60m2), miejsc noclegowych oraz największy teren, na którym się znajduje.

Nie zaznasz tu betonowych bloków, nie usłyszysz pędzących samochodów, nie poczujesz zapachu spalin. Za to będziesz mógł się rozkoszować pięknem otaczającej przyrody i szumem drzew.

fot.tuiteraz.jpg

Ośrodek znajduje się z dala od wszelkich zabudowań i tzw. cywilizacji. Położony jest na olbrzymiej 10 ha polanie, w środków starego lasu, wśród łąk i pagórków. Łącznie z całym kompleksem leśno-parkowym teren obejmuje 45 ha zamkniętej, prywatnej przestrzeni leśno-łąkowej i jest znakomitym miejscem do spacerów i wycieczek (zarówno pieszych, jak i rowerowych) oraz innych form aktywności.

W okolicy znajduje się kilka jezior (Szałstry, Bałąg, Morąg, Skolity – do najbliższego jest ok. 3 km), a w pobliżu ma swoją siedzibę Teatr Wiejski Węgajty oraz Lawendowe Pole.

Prowadzący to magiczne miejsce zapewniają odwiedzającym ciszę, spokój i towarzystwo ciekawych ludzi z całego świata.

Na miejscu można skorzystać także z księgarni, która oferuje olbrzymi wybór książek z zakresu rozwoju osobistego i biblioteki, która ma ponad 2000 wyjątkowych tytułów. Są tam książki, które zmieniły życie wielu osób, tytuły z zakresu rozwoju osobistego, psychologii,  szeroko pojętej duchowości, zdrowego życia.

fot.tuiteraz.jpg

Chętni mogą również pójść do kawiarenki ekologicznej (świeże soki, smoothie, domowe ciasta i jogurty), sauny, i skorzystać z różnorodnych masaży. Mają także możliwość spędzenia wieczoru przy ognisku, a wielbiciele zwierząt mogą rozkoszować się towarzystwem 8 przytulnych kotów i 2 przyjaznych psów.

Na terenie „TU I TERAZ” znajdziesz także wystawę 100 Mistyków XX i XXI wieku, Galerię 100 Mandal i Fraktal, kamienny krąg, kamienny labirynt, uzdrawiające Miejsca Mocy, nietypową Świątynię Wszystkich Wyznań oraz trasy medytacyjne.

Odkryj swoją Wewnętrzną Drogę

W ośrodku „TU I TERAZ” stworzono przestrzeń, która sprzyja odkrywaniu Wewnętrznej Drogi. To właśnie w tym miejscu możesz skupić się wreszcie na sobie, odciąć od codzienności – być tu i teraz.

Możesz tu przybyć po refleksję, wyciszenie, mądrość, odnowę ciała i duszy, energię i wewnętrzną siłę.

Możesz przybyć też wtedy, gdy czujesz się wyczerpany, masz dość gwaru miasta i nie masz siły żyć w świecie, który nieustannie gdzieś pędzi.

Możesz przybyć również, jeśli potrzebujesz Wewnętrznego Przebudzenia, aby dostrzec i zrozumieć transformację, która odbywa się wokół nas i zmienić kierunek swojego życia.

fot.tuiteraz.jpg

Tutaj możesz odnaleźć wszystko, co jest dla Ciebie wartością, drogą i celem; otworzysz przestrzeń serca i odnowisz ducha.

Możesz też odwiedzić „TU I TERAZ”, jeśli szukasz warsztatów, wykładów i festiwali sprzyjających rozwojowi osobistemu i duchowemu.

Ale również i wtedy, gdy chcesz poznać ciekawych ludzi i potrzebujesz spotkań z inspirującymi osobami.

Warsztaty, masaże, medytacje etc.

W atmosferze spokoju, ciszy, intymności i bliskiego kontaktu z naturą odwiedzający ośrodek „TU I TERAZ” mogą realizować swój rozwój, poszukiwać swojej Wewnętrznej Dogi i wzbogacać jakość życia poprzez wiele organizowanych form promocji zdrowego ciała i ducha.

W ośrodku można skorzystać z:

  • aktywnego wypoczynku na łonie Matki Natury;
  • czasu spędzonego na masażach (dwa gabinety), saunie i relaksująco-zdrowotnych kąpielach z dodatkiem wyselekcjonowanych ziół i olejków eterycznych;
  • różnych warsztatów i zajęć praktycznych zorientowanych na pracę z ciałem, praktykę duchowości, poznawaniu swoich emocji i skupiających się wokół rozwoju osobistego.

Corocznie organizowanych jest około 80 różnych warsztatów tygodniowych i weekendowych (w miesiącach letnich mogą równocześnie pracować 3-4 sale).

W „TU I TERAZ” znajdziesz warsztaty z zakresów takich tematów jak: rozwój osobisty, joga, antykariera, szamanizm, uzdrawianie, mindfulness, tantra, energia, zdrowie, detoks, medycyna naturalna i chińska, zioła, medytacja, qigong, metody Gurdżijewa, medytacje Osho, Matryca,  ajurweda, czakry, praca z ciałem, ustawienia, uwalnianie traumy, archetypy i wiele, wiele innych.

Bardzo wiele warsztatów prowadzonych jest przez zagranicznych, doświadczonych i znanych nauczycieli. Uczestnicy warsztatów przyjeżdżają do ośrodka z całego świata.

Z aktualnym harmonogramem organizowanych warsztatów zapoznasz się tutaj -> HARMONOGRAM WARSZTATÓW „TU I TERAZ”.

W ośrodku „TU I TERAZ” rozsmakujesz się w kuchni wegetariańskiej, bezglutenowej, poznasz smaki nowych ziół w Pijalni Ziół, a zapachu i smaku chleba wypiekanego w piecu nie zapomnisz nigdy.

Festiwale, festiwale…

W ciągu ostatnich lat w ośrodku organizowano wiele Festiwali.

Festiwal Integracji Ciała, Duszy i Umysłu (corocznie przez 6 lat) – co roku poświęcano go innym aspektom – raz było to ciało i wszystko, co łączy się z naszą fizycznością i cielesnością, a innym razem skupiono się np. na zmysłach jako bramie do postrzegania i przeżywania świata.

Co roku organizowany jest również 10-dniowy Międzynarodowy Festiwal Tantry, Świadomości, Obecności i Relacji dla Singli i Par, podczas którego nauczyciele z całego świata uczą, jak czerpać radość ze związku i odkryją przed uczestnikami tajniki przeżywania głębokiej miłości i intymności.

Wiosną organizowany jest też Wiosenny Festiwal Zdrowia, Ciała i Energii, który przeznaczono dla osób pragnących wypocząć, wzmocnić i zregenerować organizm po zimie oraz tych, którzy są otwarci na poznawanie zasad medycyny chińskiej, ajurwedyjskiej, tybetańskiej i holistycznej.

W „TU I TERAZ” organizowano również typowo nastawiony na rozwój osobisty i duchowy Festiwal Wymiany skierowany do osób, które dopiero zaczynają prowadzić swoje warsztaty albo chciałyby to robić, ale jeszcze się nie odważyły.

fot.tuiteraz.jpg

Z kolei dla prawdziwych Bogini organizowano Festiwal Kobiet, podczas którego kobiety odkrywały swoją Prawdziwą Kobiecość, Moc, Siłę i budziły w sobie Boginię.

W ośrodku planowane są kolejne Festiwale – kolejne edycje lub całkiem nowe, wspaniałe pomysły.

W tym roku, w dniach 28 czerwca – 7 lipca, odbędzie się już siódma edycja Międzynarodowego Festiwalu Tantry i Świadomości, na który mogą przybyć wszyscy – single i pary, początkujący i doświadczeni praktycy tantry oraz osoby po prostu ciekawe nowego tematu i podejścia do życia.

Z kolei w przyszłym roku (2020) planowany jest Festiwal Szamański.

W stylu „SLOW”, czyli zwolnij i zacznij żyć

Ośrodek „TU I TERAZ” oferuje także ciekawe warsztaty z serii „SLOW”.

Odbyły się już: SLOW Sylwester, SLOW Majówka, a wkrótce czekają na Ciebie SLOW wakacje.

Dlaczego „SLOW”?

Chociażby dlatego, że żyjemy w ciągłym biegu i każdy z nas potrzebuje przeróżnych aktywności w lżejszej wersji, z dużą ilością odpoczynku i szeroko pojętego relaksu.

Przez 7 dni – 18-25 VIII 2019 r. – wypoczniesz  w pięknym przyjaznym miejscu – na słońcu, wśród kwitnących  łąk i lasów, błękitnych jezior.

Dopieścisz ciało podczas różnorodnych form masaży, odprężysz umysł i zrelaksujesz emocje.

W atmosferze zabawy, medytacji, tańca i relaksu naładujesz się pozytywną energią.

Skorzystasz z różnorodnych masaży, a podczas niezwykłej wakacyjnej podróży w głąb siebie odkryjesz siebie i innych poprzez medytacje, taniec, jogę, ciszę, relaksację przy dźwiękach mis tybetańskich, wizualizację, seanse inspirujących filmów, ceremonie, kontakt z naturą.

A to wszystko możesz przeżyć sam ze sobą lub z najbliższą Ci osobą.

Nie czekaj – bądź >tu i teraz<!

Ośrodek „TU I TERAZ” w Nowym Kawkowie jest miejscem niszowym, a nie mainstreamowym i jest to świadomy wybór właścicieli.

To właśnie oni – Maja Wołosiewicz-Towalska i Jacek Towalski – osobiście doświadczyli tego, co znaczy wypalenie zawodowe, ciągły stres, zmęczenie i wieczny brak czasu. Potrafili zupełnie zmienić swoje życie zostawiając firmy i pracę w Warszawie, aby zacząć zupełnie nowe życie blisko natury. Przetransformowali swoje życie a teraz służą i pomagają innym ludziom.

Dziś po tym, jak sami odnaleźli wewnętrzny spokój, otwierają serce na innych i chcą się podzielić z Tobą cząstką umiejętności doceniania bycia poza czasem… bycia po prostu >tu i teraz<, w tak magicznym ośrodku, jakim jest właśnie „TU I TERAZ”.

Nie oferują typowych atrakcji turystycznych.

W mazurskim azylu tworzą mały, wewnętrzny świat i całą społeczność dedykowaną specjalnie dla ludzi, którzy chcą przystanąć, mieć odskocznię od biegu wielkomiejskiego życia.

Dają Ci możliwość przeżycia wewnętrznej podróży w głąb siebie, abyś spotkał się z kimś najważniejszym, czyli z samym sobą.

Pamiętajcie, że wszyscy potrzebujemy Wewnętrznego Przebudzenia, aby dostrzec i zrozumieć transformację, która odbywa się wokół nas i zmienić kierunek naszego życia.

Zapraszamy Was do Ośrodka „TU I TERAZ”, abyście mogli spotkać się właśnie z Waszym >tu i teraz<.

⇒ Zobacz więcej: OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO „TU I TERAZ”  www.tuiteraz.eu

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.