ZIEMIĘ STWORZONO, ABY BYŁA RAJEM – CZ. IV WOLNA WOLA

Ta planeta została pomyślana jako raj, lecz aby zaistniała na niej całą różnorodność jej form życia, konieczna była owa gęstość wibracyjno — grawitacyjna. Ważne jest, aby zrównoważyć siebie. Jest to stopienie się fizyczności i duchowości, stanowiące manifestację celu istnienia ludzkości. Niestety  ludzkość zapomniała o tym, pozostając w swej gęstości i nie dostrzegając z właściwej perspektywy natury swego duchowego ja.

ZACZNIJ OD CZĘŚCI I tutaj

Zostało ono błędnie zinterpretowane i wytłumaczone przez niektórych przywódców religijnych Waszego świata, którzy próbują kontrolować człowieka – i przez religie, które pragną zaprzeczyć temu, że fizyczność nie znajduje się w równowadze, a także przez tych ludzi, którzy zaprzeczają istnieniu duchowości.

Niektóre dusze nie wybrały ponownego się tu narodzenia z powodu rozwoju własnego ja, ale dla służby tej planecie, aby mówić o tym, jak ważne jest zrozumienie miejsca Ziemi we Wszechświecie, a człowieka na Ziemi.

Wielu jest takich, którzy przybyli na Ziemię w tym czasie, którzy taką drogę wybrali, ponieważ było to potrzebne Wszechświatowi, aby pomóc, tak.

Jak powinniście to rozumieć z Waszego naukowego punktu widzenia?

Związek między grawitacją jako siłą a umysłem jako siłą występuje tam, gdzie powinna występować równowaga.

Kiedy zaakceptujecie, zrozumiecie do końca, z całkowitym zaufaniem i wiarą w siebie, w Wasz związek z Wszechświatem, wtedy osiągniecie równowagę i nie będziecie już dłużej zniewoleni poprzez umysły.

Jeśli odłączycie umysł od tego, czego się kurczowo trzymacie, uwolnicie go.

To odłączenie może odbyć się etapami, abyście mogli rozwinąć w sobie zaufanie i wiarę w Wasze możliwości podtrzymania Waszego wewnętrznego związku z Wszechświatem.

Wtedy będziecie wolni!

Kiedy wolnych będzie wystarczająco dużo ludzi, wystarczająco dużo dusz, wtedy na Ziemi podążycie ku ewolucyjnemu spełnieniu. To proces ewolucji.

Wiedzcie, że wraz z przyspieszeniem, dzięki zaangażowaniu każdego człowieka, stanie się to szybko i nie przyniesie ze sobą zniszczenia, jak by się to stało, gdyby taki proces nastąpił sam z siebie, za sprawą zbiegu okoliczności, bez Waszego udziału.

Kiedy na Ziemi następuje jakaś zmiana, i kiedy ludzie tracą wiarę, to ci, którzy wierzą, desperacko chcą „Wierzyć jeszcze bardziej.

Musicie wiedzieć i to:

wszyscy przybyliście na Ziemie, aby ją upiększyć, oczyścić, kochać ją i radować się nią i to, że w swoim czasie, poprzez Wasze i innych oddanie, poprzez Waszą bytność na Ziemi, możecie sprawić, że osiągnie ona spełnienie swego stworzenia.

Dla mnie to jest wielka radość i za to Wam dziękuję.

Kosmiczny aspekt tej sprawy polega na tym, żeby ocalić Ziemię, która stalą się pułapką dla wielu dusz.

Jeśli nie zostanie ona uratowana, to ani ja, ani Wy nie będziecie wiedzieć przez ile setek tysięcy Waszych lat, ta planeta będzie w zastoju i tego co się stanie z duszami tych, którzy znajdują się w pułapce.

Rozumiecie, choroba, nieszczęście rozprzestrzeniają się, jeśli się ich nie kontroluje.

Jeśli procesu tego nikt nie będzie kontrolował i nie zajmiecie się nim należycie, to może on zarazić resztę Wszechświata

Czy jesteście świadomi tego potencjału?

Czy wiecie też, że jeśli cały Wszechświat zostanie zarażony i jeśli zaraza ujawni się – wszystko, co jest dobre, wszystko, co jest miłością, zostanie zniszczone – czy wiecie o tym?

Gdyby to o czym przekazuje, rozprzestrzeniłoby się z Waszej małej fizycznej Ziemi na resztę Wszechświata, wtedy wszystkie dusze będą żyły w strachu i nienawiści, bez nadziei, w ciemnościach.

I wtedy niewielu będzie nas, którzy potrafimy zająć się sytuacją, jeśli do tego dojdzie.

Następne pytania, które mi często zadajecie, dotyczy pojęcia ludzkiego cierpienia oraz tego, jak do niego doszło.

Jak ono powstało, jaki jest jego cel?

Czy ma ono związek ze strachem, jaki odczuwa człowiek przed nowym?

Dlaczego cierpienie w ogóle istnieje? Często mnie o to pytacie.

Najpierw musicie wiedzieć, że Ziemia jest jedyną planetą w całym Wszechświecie, na której można dokonywać wyborów. To jest Wasza wolna wola.

Na początku ludzkość chodziła z bogami, a znacie przecież historię pokusy drzewa życia-podkuszono ich, aby spróbowali radości bycia jednym z całym stworzeniem.

Wtedy wg. przekazów pism Stwórca powiedział:

” Tego wam nie wolno”.

Mimo to wolno im było dokonać wyboru.

I ludzkość dokonała wyboru.

Od tego dnia to nie Stwórca was karze, ale sami się karzecie, bo dotknęliście wiedzy o tym, kim naprawdę jesteście i przeraziło was to, bo wiedzieliście, że nie jesteście w stanie pojąć tej wiedzy dogłębnie i całkowicie.

Wtedy stało się konieczne zaludnienie Ziemi, tak więc wszystkie komórki Stwórcy stały się pojedynczymi jednostkami i wolnymi duszami, aby mogły z wyboru stać się jednością i harmonią.

Dlatego też Ziemia jest jedyną planetą posiadającą świadomość, a ludzie sami wybrali smutek z powodu zniszczenia zaufania, którym ich obdarzono i zaczęli poświęcać siebie i swoje dzieci.

Czas, aby Zakończyć tę farsę poświęcenia, bo to właśnie ona trzyma was w pętach!!

A niektórzy przywódcy religijni wykorzystali to poczucie winy, ponieważ był to dobry sposób, aby trzymać ludzi w ryzach.

Kiedy istnieje ktoś, kto rozumie energie całego stworzenia i wie, jak można je spożytkować, aby stać się bogiem, wtedy resztę ludzkości trzyma w ryzach.

Nasuwa się Wam kolejne pytanie:

dlaczego na początku Stworzyciel zabronił człowiekowi wiedzieć?

Ważne było, aby ludzie zaczęli istnieć bez tego zakazu, ale za to z zaufaniem i możliwością wyboru.

To prawda, lecz zrozumieć trzeba też, że kiedy jesteście posłuszni, jest to ćwiczenie, po którym nie musicie już dłużej być posłuszni.

Posłuszeństwo nie wyklucza wolnej woli, a raczej działa na jej korzyść, ponieważ nie przywiązujecie do posłuszeństwa takiej wagi.

To właśnie jest wielka prawda

Obserwuje i analizuję, że niektórzy ludzie dźwigają na barkach większe ciężary niż inni, więcej cierpią.

W waszym świecie ma zastosowanie wszystko, o czym właśnie wspomniałam powyżej.

Są ludzie, którzy z powodu takiego, a nie innego stanu świadomości czy technologii obecnego świata, sprowadzają na siebie wielkie nieszczęścia.

Nikt w tym okresie Waszego istnienia nie wybiera sobie cierpienia: cierpienie przynoszą ze sobą złe myśli tych, którzy mają władzę nad innymi.

Istnieje jedynie niewielka mniejszość, która wybiera cierpienie, aby uczyć innych.

Trzeba Wam wiedzieć także iż każda dusza jest wszystkowiedząca i istnieją różne ścieżki, którymi dusza może podążać.

Kiedy przybywają na Ziemię, dusze obierają sobie mapę, ograniczają siebie w swoich wyborach, ale przynoszą ze sobą ową mapę, aby mogli dokonać wyboru co do tego, czy chcą podążać drogą, którą wyznacza im mapa, czy też nie.

Następuje tzw. impuls pobudzenie

Po prostu pobudzane są Wasze umysły, ale nie narzuca się Wam niczego.

Raczej sonduje się Was, inspiruje Wasz umysł, abyście podążali jednym z tych kierunków, jakie kiedyś wybraliście.

Jeśli wybierzecie kierunek, a potem rozmyślnie podążycie w stronę przeciwną, nie ma interwencji i ingerencji

Wasza prywatność nie zostaje naruszona dla Waszych wyborów.

Wiedza o tym pozostaje zakryta przed Wami, póki danego czynu nie dokonacie.

Semjase

⇒ Czytaj także: Inne artykuly Semjase

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.