SPÓJRZ NA TE ZŁUDZENIA OPTYCZNE I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O SOBIE

Złudzenia optyczne od dawna są używane w psychologii jako narzędzie do poznania wewnętrznego działania umysłu. Za niektórymi stoją jedne z największych i najbardziej znanych testów osobowości. To właśnie złudne obrazy w szczególny sposób pozwalają nam wyciągnąć wnioski dotyczące naszych osobowości, ambicji, mocnych i słabych stron. Gotowi? Zatem do dzieła!

Spójrz na poniższe obrazy i określ w pierwszym wrażeniu, co na nich widzisz, co według ciebie przedstawiają.

Następnie przeczytaj zamieszczoną interpretację możliwych spostrzeżeń.

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

 

Jeśli widziałeś kobietę: sposób, w jaki kobieta jest ułożona, wskazuje na uległość: z kolanami zgiętymi, pochylona do przodu, z rękami nad głową, które ją chronią. Rozpoznanie tego obrazu w pierwszej kolejności może oznaczać, że czujesz się tak, jakbyś ciągle się bronił w życiu, co wyczerpuje emocjonalnie i psychicznie.

Jeśli widziałeś czaszkę: możesz napotykać pewne znaczące wyzwania i starasz się znaleźć rozwiązanie, aby skutecznie przez nie przejść. To sprawia, że ​​czujesz się uwięziony, a nawet bezsilny, ale nie poddawaj się! Choć może to być czas próby, przechodzisz przez ogień, a gdy pojawisz się po drugiej stronie, staniesz się silniejszą osobą.

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

 

Jeśli widziałeś starca: jesteś osobą empatyczną, okazującą współczucie wszystkim, którzy wchodzą do twojego życia. Dominuje u ciebie prawa półkula mózgu, jesteś bardzo kreatywną osobą, zawsze obserwującą piękno i kolor otaczającego cię świata. Nie trać tej pozytywności.

Jeśli najpierw zobaczyłeś kobietę: kierujesz się lewą analityczną stroną mózgu. Widzisz świat jako czarny lub biały, często przeoczający pełne spektrum szarości, która również wokół ciebie istnieje. Staraj się, aby twój umysł i serce były otwarte na widzenie nie tylko faktów, ale też na przyjęcie indywidualności innych w swoim życiu.

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

 

Jeśli widziałeś filary (kolumny): wolisz żyć bezpiecznie w strefie komfortu i w obszarze, w którym wiesz, że możesz odnieść sukces. Pytanie – czy to naprawdę sukces, jeśli jesteś uwięziony pod niskim szklanym sufitem? Jedynym sposobem, aby się przebić i naprawdę poczuć radość z sukcesu i osiągnięć życiowych, jest wyruszenie w niewygodną niewiadomą, którą przynosi życie.

Jeśli widziałeś mężczyzn między filarami: żyjesz przygodą i ekscytacją, przechodząc od jednego wyzwania do drugiego i żywiąc się adrenaliną. Najbardziej boisz się nudnego, rutynowego życia, ale musisz przyznać, że znalezienie jakiegoś elementu rutyny i normalności przynosi ci korzyści.

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

Jeśli widziałeś samochód: bardzo cenisz sobie swobodę – zarówno swobodę wstawania i odjeżdżania w mgnieniu oka, jak i zdolność do robienia tego, co naturalnie przychodzi w życiu. Żyjesz dla możliwości doświadczania nowych rzeczy, konsekwentnie wychodząc ze strefy komfortu.

Jeśli widziałeś mężczyznę z lornetką: zazwyczaj koncentrujesz się na całokształcie, zapominając o drobniejszych szczegółach danej sytuacji. Chociaż może to pomóc w szybkim przyswajaniu informacji, może powodować kłopoty w tych momentach, w których ważniejsze są drobniejsze elementy.

Jeśli widziałeś literę A: to najmniej powszechna z wybieranych opcji. Jesteś niesamowicie skupiony, dbasz o najmniejsze szczegóły we wszystkim, co robisz. Działasz bardzo intuicyjnie, możesz przewidzieć sytuację lepiej niż inni i masz sposób na skuteczne „czytanie umysłów” ludzi wokół ciebie.

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

 

Jeśli widziałeś twarze: jesteś optymistyczny i towarzyski. Każda chwila twojego życia jest kolejną szansą na spotkanie towarzyskie i nawiązanie nowych przyjaźni, a ty czerpiesz energię z tych interakcji. Wolisz spędzić życie w otoczeniu 100 znajomych, niż spędzić nawet chwilę samemu, ale ten sposób myślenia może utrudniać ci nawiązywanie prawdziwych, trwałych kontaktów.

Jeśli zobaczyłeś świecznik: jesteś cichy i zamknięty w sobie, czujesz się najbardziej spokojny w bezpiecznym domu, w którym możesz wybiórczo zapraszać tylko tych, których uważasz za wartych poświęcanego czasu i wysiłku. Rozumiesz znaczenie jakości nad ilością, jeśli chodzi o przyjaźnie, wysoko ceniąc te osoby, które są ci szczególnie bliskie.

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

 

Jeśli widziałeś krokodyla: jesteś niesamowicie praktyczny i skoncentrowany, nie chcesz poświęcić czasu na to, co nie wydaje ci się mieć większego znaczenia. Mocno stąpasz po ziemi, w miarę możliwości unikając ryzyka, woląc trzymać się znanych ścieżek, które, jak wiesz, zapewnią ci stabilizację.

Jeśli widziałeś łódź: jesteś bardzo spostrzegawczy, znajdujesz radość w małych rzeczach w swoim życiu. Jesteś niezależny i jedyny w swoim rodzaju, niektórzy mogą nawet powiedzieć trochę ekscentryczny. Nie pozwól nikomu namawiać cię do zmiany, ponieważ to twoja kreatywność pozwoli ci odnieść sukces w życiu.

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

 

Jeśli jesteś kobietą i widziałeś twarz mężczyzny: jesteś bardzo skoncentrowana na płci przeciwnej i prawdopodobnie masz duży popęd seksualny. Możesz być teraz w związku, w którym nie czujesz się w pełni usatysfakcjonowana i spełniona, a to podkreśla twoje pragnienie poszukiwania tej satysfakcji. Nie pozwól, aby ta dziedzina twojego życia stała się obsesją, ponieważ może szybko przejąć kontrolę nad wszystkim, co robisz.

Jeśli jesteś mężczyzną i widziałeś twarz mężczyzny: walczysz ze swoimi relacjami z innymi ludźmi wokół ciebie, w tym ze swoim partnerem, przyjaciółmi, współpracownikami, a nawet nieznajomymi, których spotykasz. Poświęć trochę czasu na skupienie się na umiejętnościach innych ludzi, ponieważ nawiązywanie kontaktów z innymi może być bardzo korzystne w osiąganiu szczęścia.

Jeśli jesteś kobietą i widziałeś twarz kobiety: jesteś pewna siebie i świadoma swojej wartości. Wiesz, kim jesteś i nie boisz się naruszać normy, jeśli jest to dla ciebie naturalne. Optymistyczne i pozytywne nastawienie sprawia, że wprowadzasz światło do każdego pokoju, do którego wchodzisz.

Jeśli jesteś mężczyzną i widziałeś twarz kobiety: poszukujesz kogoś, z kim możesz spędzić życie, a ta misja stała się najwyższym priorytetem w twoim życiu. Pamiętaj, aby do niczego się nie zmuszać, najlepsze relacje to takie, które mogą rosnąć i rozwijać się naturalnie. Jeśli jesteś w związku, jest to znak, że jesteś szczęśliwy i dobrze połączony w relacjach ze swoją partnerką.

Skuteczna pomoc psychologiczna kliknij TUTAJ

⇒ Czytaj także: ZŁUDZENIA OPTYCZNE, CZYLI JAK „OSZUKAĆ” SWÓJ MÓZG?

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.