ANANASOWY SYROP NA UPORCZYWY KASZEL I BÓL GARDŁA

Uporczywy kaszel i ból gardła zwiastują pierwsze objawy przeziębienia lub grypy. Większość ludzi wówczas wybiera się do apteki, by zaopatrzyć się w leki dostępne bez recepty, wypełnione sztucznymi barwnikami i chemikaliami. Ci, którzy wolą działać w całkowicie naturalny sposób mogą wykorzystać cudowną moc soku z ananasa i na jego bazie przygotować skuteczny ananasowy syrop, który łagodzi uporczywy kaszel lub ból gardła.

Ananasowe korzyści zdrowotne

Ananas swoje największe korzyści zdrowotne zawdzięcza potężnemu enzymowi o nazwie bromelaina.

Jest to enzym rozkładający i ścinający białko, który naturalnie występuje w świeżych ananasach.

Działa przeciwutleniacz, hamuje działanie tych prostaglandyn, które wywołują ból i stan zapalny i jednocześnie pobudza tworzenie się prostaglandyn przeciwzapalnych.

Zmniejsza stan zapalny i obrzęk zatok oraz eliminuje bakterie i zwalcza infekcje.

sok-ananasowy.jpg
Sok ananasowy foto.depositphotos.com

200 ml czystego soku ananasowego zawiera 50% dziennego zapotrzebowania na witaminę C, czyli kolejny silny przeciwutleniacz, który wzmacnia układ odpornościowy i łagodzi ból gardła lub kaszel.

Obok bromelainy i witaminy C, ananas jest również dobrym źródłem witaminy A, tiaminy, ryboflawiny, witaminy B6, kwasu foliowego, kwasu pantotenowego, magnezu, manganu i potasu, które są niezbędnymi składnikami odżywczymi, potrzebnymi do utrzymania organizmu w pełnym zdrowiu.

Ananas na kaszel

W 2010 r. indyjscy naukowcy przetestowali skuteczność naturalnych substancji w leczeniu gruźlicy.

Wśród nich znalazł się także sok ananasowy.

Okazało się, że mieszanka soku ananasowego z miodem, pieprzem i solą wyjątkowo dobrze radzi sobie z rozpuszczaniem zalegającej flegmy oraz koi uporczywy kaszel.

Dzięki temu naturalnemu ananasowemu lekarstwu pacjenci pięć razy szybciej powrócili do zdrowia w porównaniu z kuracją dostępnymi bez recepty syropami na kaszel.

Ananasowy syrop

Do przygotowania ananasowego syropu, który zlikwiduje uporczywy kaszel i ból gardła potrzebujesz:

Wymieszaj wszystkie składniki syropu (najlepiej blenderem).

Pij ¼ szklanki ananasowego syropu do 3 razy dziennie, a uporczywy kaszel lub ból gardła znikną w krótkim czasie.

Czytaj także: TRZY NATURALNE METODY NA OSTRY KASZEL I ZALEGAJĄCĄ FLEGMĘ

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

 P.S. Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza. Nie są one fachową opinią, ani poradą medyczną. Nie mogą zastąpić opinii i wiedzy pracownika służby zdrowia, np. lekarza. Wszelkie rady, które są na mojej stronie stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.