Fazy Księżyca zarządzają nie tylko grawitacją i procesami biochemicznymi na całej Ziemi, ale według medycyny chińskiej zarządzają również naszym życiem. Zgodnie z tą wiedzą Księżyc zarządza rytmem dobowym dwunastu organów człowieka. W ten sposób ma wpływ na nasze zdrowie, nastrój, samopoczucie i energię. Znajomość faz Księżyca i ich roli w naszym życiu pozwala lepiej współgrać z otaczającą nas przyrodą i energią Ziemi.

Księżyc w nowiu

Nów obserwujemy w momencie, gdy Słońce i Księżyc znajdą się w jednej linii, a nasz satelita jest pośrodku między Ziemią a Słońcem.

Zostaje wówczas oświetlona tylko druga, niewidoczna dla nas strona.

Wtedy też obserwujemy największe odpływy i przypływy.

fazy-księżyca.jpg
Fazy Księżyca foto.123rf.com

Dzięki zsumowaniu sił grawitacyjnych środowisko płynne organizmu jest przyciągane ku głowie, a masa ciała jest mniejsza niż zazwyczaj.

Nów to idealny okres na zmiany, porzucenie starych nawyków, nałogów i podjęcie wszelkiego rodzaju aktywności.

W tym czasie zyskujemy energię, siłę fizyczną i odporność psychiczną.

W okresie nowiu najlepiej przeprowadzać kuracje wzmacniające organizm, operacje oraz wszelkiego rodzaju zabiegi kosmetyczne na ciało, twarz i włosy.

Faza I

W I fazie oświetlona prawa strona Księżyca powoli się powiększa, a wspólna grawitacja ze Słońcem powoli ulega zmniejszeniu.

Nasza aktywność powoli wzrasta.

W fazie tej szczególnie wrażliwe są górne części naszego ciała, czyi głowa, szyja, kark i ramiona.

To właśnie w tym okresie mogą pojawić się różne dolegliwości z ich strony, bóle i skurcze.

W I fazie Księżyca najlepiej wchłaniają się mikroelementy dostarczane do organizmu przez skórę i wraz ze spożywanymi pokarmami.

Pierwsza kwadra i II faza

W I kwadrze zostaje zredukowany wpływ grawitacji, a oświetlona jest dokładnie cała prawa połowa Księżyca, by wraz z przejściem do kolejnej fazy zwiększać obszar oświetlenia.

Jest to idealna pora na oczyszczanie organizmu z toksyn, zwłaszcza wątroby i jelit.

Jednak warto pamiętać, że jest to również okres gromadzenia energii, dlatego lepiej teraz ograniczyć większą aktywność fizyczną.

Pomimo zgromadzenia dużych pokładów energii możemy w tym okresie mieć gorszy nastrój.

W ciągu II fazy aktywne i narażone na zaburzenia są po kolei klatka piersiowa, serce, nadbrzusze, okolice łokci, plecy, trzustka, wątroba i pęcherzyk żółciowy, brzuch, jelito cienkie i grube.

Jest to dobra pora do przeprowadzania zabiegów upiększających oraz zbiorów nadziemnych części roślin, które później wykorzystamy w naturalnych kuracjach.

Księżyc w pełni

Podczas pełni Słońce oświetla całą tarczę Księżyca.

Cała zgromadzona energia znajduje się na wierzchu organizmu, dlatego też łatwo ulega zużyciu.

Wszelka nadmierna aktywność fizyczna i seksualna w tym okresie mogą zniszczyć nasze zasoby energetyczne, chociaż ze względu na zwiększoną produkcję hormonów płciowych możemy odczuwać w tym czasie silniejszą potrzebę zaspokajania swoich seksualnych potrzeb.

Podczas pełni Księżyca stajemy się bardziej nerwowi, skłonni do wybuchów złości i agresji lub dopadają nas negatywne, depresyjne myśli i bezsenność.

W czasie pełni należy unikać poddawania się zabiegom chirurgicznym, gdyż wówczas zmniejsza się krzepliwość krwi i gorzej goją się rany.

Faza III i ostatnia kwadra

W III fazie Księżyc zaczyna się zbliżać do Słońca i stopniowo zmniejsza się jego oświetlona część.

W organizmie człowieka dochodzi do wszelkich zastojów płynów i pojawiania się opuchlizny.

W czasie tej fazy po kolei mogą nas dopadać dolegliwości bólowe ze strony wrażliwych w tym okresie nerek, lędźwi, pęcherza, gruczołów płciowych, pośladków i kości udowych.

W III fazie Księżyca organizm przystosowany jest do bardzo dużego wysiłku, dlatego też w tym okresie zaleca się przeprowadzanie intensywnych treningów.

Jest to dobry moment na odchudzanie, regenerację ciała i duszy, zabiegi dentystyczne, depilację oraz dostarczanie do organizmu potrzebnych mu składników aktywnych.

IV faza Księżyca

W IV fazie Księżyc bardzo zbliża się do Słońca, by ostatecznie stanąć z nim w jednej linii.

Od tej fazy aż do nowiu obserwuje się największe odpływy i przypływy.

W czasie trwania IV fazy Księżyca następuje silne oczyszczanie naszego organizmu.

W czasie trwania tej fazy możemy zmieniać swoje nawyki żywieniowe oraz emocjonalne przyzwyczajenia.

Jeśli chodzi o kwestie zdrowotne to najbardziej narażone na zmiany i problemy są w tym okresie kolana, kości, skóra i układ trawienny, stopy, jelita i płyny ustrojowe.

Podczas IV fazy zaleca się przeprowadzanie lewatywy, kuracji oczyszczających organizm, tymczasowego postu lub głodówki.

Nie zaleca się natomiast intensywnego wysiłku fizycznego.

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

Zapisz się do subskrypcji
otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach