MORION – TAJEMNICZY MINERAŁ O CUDOWNYCH WŁAŚCIWOŚCIACH

Morion to nieprzezroczysty kwarc dymny, który ma zabarwienie ciemnoszare do czarnego, a jego nazwa pochodzi od łacińskiego słowa „mormorion”, co oznacza „ciemny (ponury)” i jest nawiązaniem do koloru tego minerału. Poza tym jest to rzadko występujący minerał, który jest poszukiwanym i bardzo cenionym kamieniem kolekcjonerskim.

Historia minerału morion

Minerał morion znany jest już od czasów starożytnych, ale w tamtej epoce nazywany był „czarnym kryształem”.

W Chinach w XII wieku został on użyty do produkcji okularów przeciwsłonecznych, ale też wykonywali z niego butelki na leki.

Natomiast w Europie morion zaczął być używany około XIX wieku, co było spowodowane modą na prądy mistyczne oraz okultystyczne.

Na przykład hrabia Cagliostro nigdy nie rozpoczynał swoich magicznych sesji, gdy nie przekonał się i nie upewnił się, że na widowni znajduje się osoba, która ma pierścionek z morionem.

Wtedy uważano, że kamień ten pomaga komunikować się z duchami, ale też był używany, jako symbol żałoby.

żałoba-morion.jpg
Żałoba foto.123rf.com

Ponadto były również specjalne kamienie i broszki z morionem, które zakładano tylko z powodu utraty bliskich.

Na kamieniu rzeźbiono wzory w postaci smutnej kobiety albo zrujnowanych kolumn czy wierzby płaczącej.

Z powodu jego ciemnego koloru przypisywane są mu najciemniejsze, ale też najpotężniejsze właściwości magiczne.

Przez bardzo długi okres wierzono, że tylko czarodzieje mogą nosić ten minerał, ponieważ przez długi czas mógłby wyrządzić krzywdę zwykłym ludziom, ale okazuje się, że nie jest to do końca prawda.

Tak naprawdę w rzeczywistości minerał ten nie lubi ludzi, którzy są samolubni, myślą tylko o sobie i o własnym dobrobycie, a więc może go nosić tylko taka osoba, która wyznacza najwyższe duchowe cele.

Odmiana i kolor minerału morion

Morio to bardzo rzadki kamień i jest kwarcem, a jego kolor wynika z naturalnego promieniowania, który jest spowodowany bliskością występowania złóż uranu albo granitu.

Jednak sam ten minerał nie jest radioaktywny i jest bezpieczny dla ludzi.

Niestety minerał ten występuje, jak już było wcześniej wspomniane, bardzo rzadko, a więc jest sztucznie wytwarzany w celach komercyjnych poprzez napromieniowanie prostego kwarcu.

Właściwości takiego kamienia będą różne od tych naturalnych, ale nie będą lepsze.

morion.jpg
Morion foto.123rf.com

Można bardzo łatwo rozpoznać prawdziwy minerał morion, ponieważ ten naturalny czarny kryształ zachowuje pewien stopień przejrzystości w czasie patrzenia na niego przez światło, a sztucznie zmieniony kwarc już nie.

Jeśli ten naturalny kryształ jest dłużej wystawiony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, to zaczyna się rozjaśniać i zmieniać kolor na szary.

W związku z tym wykonana z niego biżuteria powinna być chroniona przed słońcem.

Poza tym minerał ten zmienia swój kolor podczas wysokich temperatur.

Magiczne właściwości minerału morion

Przez długi czas uważano kryształ morion za magiczny minerał, a ze względu na jego kolor i kształt kryształów, odsyłano go do kamieni nekromantów oraz do tych, którzy porozumiewają się z duchami zmarłych.

Jednak w rzeczywistości morion jest kamieniem ochronnym, gdyż chroni ciało i duszę.

Jest to również idealny minerał, jeżeli chcemy się pozbyć negatywnej energii.

Niektórzy uważają, że morion może przekształcić każdą negatywną energię, która została skierowana na gospodarza kamienia.

Ponadto kamień ten może pomóc danej osobie w osiągnięciu celów osobistych oraz biznesowych, ale jest też używany do spełniania pragnień, a także pomaga spełniać marzenia.

szczęście-morion.jpg
Radość i szczęście foto.123rf.com

W związku z tym jest to minerał, który przynosi dobrobyt, obfitość i szczęście, ale pod warunkiem, że dany właściciel nie myśli tylko o sobie.

Kamień morion poprawia również umiejętności organizacyjne i daje twórczą inspirację, ale może też pomóc określić priorytety, potrzeby i pragnienia, a także przynosi mądrość w codziennych sprawach.

Jeśli chodzi o emocjonalność, to morion pokonuje negatywne emocje i łagodzi objawy depresji, ale też łagodzi stres, strach, zazdrość, złość oraz inne negatywne emocje poprzez zmienienie ich w pozytywną energię.

Jest to minerał, który ma zdolność do wzmacniania wewnętrznej mocy, ale też jest w stanie do tego, aby pocieszyć i uspokoić.

Zaleca się, aby morion nosiły osoby, które doświadczyły smutku, a to pomoże im pozbyć się negatywnego nastawienia.

Aby złagodzić stres, należy wziąć kryształ w rękę i siedzieć z nim cicho przez kilka minut.

Żeby pozbyć się negatywnej energii, należy go trzymać z dala od ciała, a jeżeli potrzebujemy się rozweselić, to  należy go skierować na swoje ciało.

Poza tym morion może też nauczyć daną osobę, jak ma pozostawić to wszystko, co już nie jest przydatne.

Na przykład stosowany jest w leczeniu uzależnienia od narkotyków i obsesji.

Właściwości lecznicze minerału morion

Minerał morion jest skuteczny w leczeniu chorób nerek, trzustki, narządów jamy brzusznej oraz bioder i nóg.

Może również usunąć różnego rodzaju bóle, a w tym także migrenę, ale też pozytywnie wpływa na układ rozrodczy, serce, mięśnie oraz tkanki nerwowe.

Kamień ten łagodzi także skurcze i wzmacnia plecy, a do tego poprawia zdolność organizmu do wchłaniania składników mineralnych oraz reguluje metabolizm.

Jak odpowiednio nosić minerał morion?

Większość kamieni nie lubi znajdować się w okolicach minerału morion, dlatego zalecane jest, aby biżuterię z takim kamieniem trzymać oddzielnie od pozostałych.

Osoba, która nosi kolczyki z tym minerałem, to jest on w stanie wzmocnić kreatywność właściciela oraz zwiększyć jego intuicję.

kolczyki-morion.jpg
Kolczyki z morionem foto.123rf.com

Kamień ten w postaci pierścieni powinni nosić mężczyźni, ponieważ morion sprawia, że są oni bardziej atrakcyjni dla płci przeciwnej i minerał ten należy nosić nieregularnie.

Pomimo tego, że kamień ten przetwarza energię ujemną i nie kumuluje jej, to należy i tak od czasu do czasu czyścić go pod bieżącą wodą.

Minerał morion i astrologia

Morion jest to tradycyjny kamień Koziorożca, a w pewien sposób jest mniej odpowiedni dla Strzelca, Skorpiona, Wagi oraz Raka.

Miejsce występowania minerału morion

Minerał ten można znaleźć między innymi w Szwajcarii.

Przeważnie duże kryształy, które ważą ponad 130 kg, pochodzą z Przełęczy Furtka.

To właśnie tam w 1867 roku znaleziono pustkę skalną, która była wypełniona przepięknymi kryształami, a największy z nich miał 70 cm długości i ważył 127 kg.

Znajdowany jest także w Brazylii, gdzie ponad trzytonowe kryształy pochodzą z Minas Gerais.

Inne miejsca występowania to: Madagaskar, Rosja – Ural, Ukraina – Wołyń, Szkocja, USA – Kalifornia, a także Czechy.

Natomiast w Polsce znajdowano go na Dolnym Śląsku, w rejonie Strzegomia i Jawora, a także w Karkonoszach i Górach Izerskich.

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.