NAJLEPSZE OLEJKI ETERYCZNE DO AKTYWACJI I RÓWNOWAŻENIA CZAKR

Olejki eteryczne dobrze rezonują z naszymi czakrami. Jak wiadomo, czakry powstają z tattv (żywiołów), a olejki eteryczne, które niosą energię z określonej tattvy, mogą bezpośrednio wpływać na powiązaną z nimi czakrę. Wykorzystując moc olejków, możemy pomóc sobie w aktywacji, otwieraniu i równoważeniu czakr. Prezentujemy najlepsze olejki eteryczne bezpośrednio wpływające na nasze czakry.

Olejek paczulowy

Żywioł:

ziemia, z uwzględnieniem żywiołu wody.

Stymuluje: pierwszą i drugą czakrę.

Działanie: olejek paczulowy dodaje energii, pomaga osiągnąć zamierzone cele, załatwić sprawy, przezwyciężyć zmęczenie i uczucie przygnębienia.

Olejek wetyweriowy

Żywioł:

ziemia, z uwzględnieniem żywiołu ognia.

Stymuluje: pierwszą i trzecią czakrę.

Działanie: olejek wetyweriowy odpowiedzialny jest za ochronę, integralność, przynosi dar bycia uziemionym i skoncentrowanym na sobie oraz pozwala znaleźć właściwą drogę rozwoju.

Olejek waniliowy

Żywioł:

woda.

Stymuluje: drugą czakrę.

Działanie: olejek waniliowy pomaga tworzyć emocjonalne więzi, pobudza seksualność, równowagę, pasję, pomaga w leczeniu konfliktów emocjonalnych, daje spełnienie, likwiduje wrogość i dawne urazy.

Olejek z pomarańczy

Żywioł:

woda, z uwzględnieniem żywiołu ognia.

Stymuluje: drugą i trzecią czakrę.

Działanie: olejek pomarańczowy przynosi dar szczęścia, radości, pozwala na emocjonalną regenerację, pobudza kreatywność, dodaje pewności siebie oraz wspiera osoby cierpiące na depresję i apatię.

Olejek neroli

Żywioł:

powietrze, z uwzględnieniem żywiołu wody.

Stymuluje: drugą i czwartą czakrę.

Działanie: olejek neroli wnosi energię czystej miłości, likwiduje smutki, otwiera na miłość do samego siebie oraz przynosi spokój.

Olejek z czarnego pieprzu

Żywioł:

ogień.

Stymuluje: trzecią czakrę.

Działanie: olejek z czarnego pieprzu zawiera ogromne ilości energii słonecznej i oświetla ciało mentalne. Pozwala uwolnić i przekształcić sztywne wzorce utrzymywane w umyśle, toruje drogę do odkrywania nowych rozwiązań dla starych problemów oraz przynosi dar siebie i życia w uczciwości.

Olejek sosnowy

Żywioł:

powietrze, z uwzględnieniem żywiołu ognia.

Stymuluje: trzecią i czwartą czakrę.

Działanie: olejek sosnowy jest kluczowym olejkiem eterycznym do odbudowy zranionego serca. Uwalnia od starych ran, pozwala iść naprzód bez bagażu przeszłości, dając możliwość doświadczania emocji w czasie rzeczywistym, przynosi wewnętrzny spokój, dobre samopoczucie i zdolność angażowania się w nowe związki.

olejki-czakry.jpg
Olejki eteryczne – czakry foto.123rf.com

Olejek palisandrowy

Żywioł:

powietrze.

Stymuluje: czwartą czakrę.

Działanie: olejek palisandrowy przynosi wewnętrzną harmonię, uwalnia od bólu, smutku, żalu i tłumionych emocji, zapewnia silną ochronę energetyczną oraz może pomóc w utrzymaniu czystej i zamkniętej aury.

Olejek Frankincense (olejek olibanum, olejek z kadzidłowca)

Żywioł:

eter.

Stymuluje: piątą czakrę.

Działanie: olejek z kadzidłowca otwiera zdolność do odczytywania energii w otoczeniu, przynosi również dary udoskonalenia mowy i używania odpowiednich, wpływających na innych słów oraz pobudza naszą ekspresję.

Olejek lawendowy

Żywioł:

eter.

Stymuluje: piątą czakrę.

Działanie: olejek lawendowy harmonizuje nasze życie w każdym jego aspekcie. Usuwa uczucie bycia nadmiernie delikatnym, wycofanym lub lękliwym, przynosi duchowy wzrost i poszerza świadomość.

Olejek sandałowy

Żywioł:

umysł i wzrok.

Stymuluje: szóstą czakrę.

Działanie: olejek z drzewa sandałowego pobudza wewnętrzną świadomość i poczucie łatwości angażowania się w wyższą świadomość. Jest to doskonały do medytacji, uzdrawiania duszy i innych praktyk duchowych.

Olejek jaśminowy

Żywioły:

wszystkie

Stymuluje: wszystkie czakry, ale szczególnie szóstą czakrę.

Działanie: olejek jaśminowy sprawia, że ​​umysł staje się otwarty, wnikliwy i uwrażliwiony na intonację mantr. Może być wykorzystywany w praktyce recytowania mantr lub modlitwy.

Olejek limonkowy

Żywioł:

energia kosmiczna.

Stymuluje: siódmą czakrę.

Działanie: olejek limonkowy pozwala oderwać się od rzeczywistości i osiągnąć wolność. Poprawia spostrzeganie i dostrzeganie prawdy w każdej sytuacji, usuwa złudzenia w zamglonej kłamstwami rzeczywistości.

Olejek różany

Żywioł:

powietrza z uwzględnieniem energii kosmicznej.

Stymuluje: siódmą i czwartą czakrę.

Działanie: olejek różany stymuluje drogę oświecenia serca, napełnia miłością, uczy delikatności i przynosi wewnętrzny spokój.

Olejek z kwiatów lotosu

Żywioły:

wszystkie

Stymuluje: wszystkie czakry.

Działanie: olejek z kwiatów lotosu posiada pozytywne wibracje dla całej ścieżki oświecenia, jest na niej potężnym nauczycielem i przewodnikiem. Stymuluje nas na poziomie nieświadomości oraz wspiera drogę samorealizacji.

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.