PŁUKANIE WĄTROBY I WORECZKA ŻÓŁCIOWEGO METODĄ MORITZA

Wiedząc, że wątroba należy do najważniejszych organów w organizmie człowieka i to na niej w dużej mierze spoczywa obowiązek odtruwania naszego ustroju, warto zadbać o jej prawidłową pracę. Zanieczyszczona wątroba i wypełniony złogami pęcherzyk żółciowy to wierzchołek góry problemów zdrowotnych. Dlatego dziś prezentujemy jedną z metod oczyszczania wątroby i woreczka żółciowego opracowaną przez naturoterapeutę A. Moritza.

Pozbyć się toksyn i kamieni

Światowej sławy niemiecki naturoterapeuta Andreas Moritz opracował metodę gruntownego oczyszczania wątroby i woreczka żółciowego.

Większość ludzi wierzy, że kamienie żółciowe znaleźć można jedynie w woreczku żółciowym.

To powszechne, a jednak błędne założenie.

Większość kamieni żółciowych tworzy się w wątrobie, a stosunkowo niewiele formuje się w woreczku żółciowym.

kamienie-woreczek.jpg
Kamienie w woreczku żółciowym foto.depositphotos.com

Można to z łatwością zweryfikować, poprzez zafundowanie sobie oczyszczenia wątroby.

Skutki oczyszczania wątroby mówią same za siebie.

Żadne dowody naukowe ani wyjaśnienia medyczne nie uczynią takiego oczyszczania bardziej wartościowym.

Gdy po pierwszym oczyszczaniu zobaczysz w sedesie setki zielonych, beżowych, brązowych lub czarnych kamieni żółciowych, intuicyjnie poczujesz, że zrobiłeś coś niezwykle ważnego dla swojego życia.

Groźne zastoje

Zatkanie dróg żółciowych wątroby jest jednym z wiodących problemów zdrowotnych, jednak konwencjonalna medycyna rzadko o nim wspomina, a lekarze nie mają godnego zaufania sposobu diagnozowania tego schorzenia.

Standardowe badania wątroby obejmują mierzenie ilości enzymów wątrobowych we krwi.

Podwyższona ilość enzymów wątrobowych występuje tylko wtedy, gdy ma miejsce zaawansowane uszkodzenie komórek wątroby, jak w przypadku stanu zapalnego wątroby, żółtaczki i marskości.

Zwykle przewlekłe zatkanie dróg żółciowych wątroby utrzymuje się przez wiele lat, zanim uszkodzenie wątroby stanie się oczywiste.

Standardowe badania kliniczne prawie nigdy nie ujawniają występowania kamieni żółciowych w wątrobie.

kamienie-żółciowe.jpg
Kamienie żółciowe foto.depositphotos.com

Zatem gdy lekarz zobaczy garść kamieni, które pacjent wydalił podczas oczyszczania wątroby, może potrząsnąć głową i stwierdzić: „To nie są kamienie żółciowe!”.

W rzeczywistości większość lekarzy nawet nie wie, że kamienie rozwijają się wewnątrz wątroby, pomimo faktu, że literatura medyczna obfituje w badania, które opisują je bardzo szczegółowo.

Skutki oczyszczania wątroby i woreczka żółciowego

Wszystkie schorzenia lub objawy kiepskiego zdrowia spowodowane są jakiegoś rodzaju zastojem.

Przykładowo, zablokowane naczynie włosowate nie jest w stanie dostarczać tlenu i substancji odżywczych do grupy komórek, które ma za zadanie odżywiać.

Aby przetrwać, te komórki będą musiały wprowadzić konkretne środki przetrwania.

Oczywiście, wiele dotkniętych tym komórek nie przeżyje głodu i po prostu obumrze.

Dzięki odetkaniu dróg żółciowych wątroby i woreczka żółciowego 60 do 100 trylionów komórek ciała będzie w stanie wdychać więcej tlenu, otrzymywać wystarczające ilości składników odżywczych, skutecznie eliminować produkty przemiany materii i utrzymywać doskonałą komunikację między mózgiem, układem nerwowym, układem immunologicznym, układem endokrynnym a innymi częściami ciała.

Dlatego też oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego jest jednym z najważniejszych i najskuteczniejszych działań, jakie możemy podjąć w kierunku poprawy swojego zdrowia.

Niezwykłe płukanie

Płukanie wątroby i woreczka żółciowego metodą A. Moritza wymaga 6 dni przygotowań, a następnie 16 do 20 godzin samego płukania.

Jego główną część najlepiej przeprowadzać w weekend.

Należy przygotować:

Dzień 1. – 5.

 • Pij 1 opakowanie (960 ml) soku jabłkowego dziennie, przez cały dzień, pomiędzy posiłkami (kwas jabłkowy w soku jabłkowym rozmiękcza kamienie żółciowe i sprawia, że będą przechodziły przez drogi żółciowe łatwo i bezboleśnie).
 • Jedz i pij posiłki ciepłe lub w temperaturze pokojowej.
 • Unikaj produktów pochodzenia zwierzęcego, nabiału oraz potraw smażonych.
 • Nie przejadaj się.
 • Podczas płukania unikaj przyjmowania jakichkolwiek leków, witamin lub suplementów, które nie są absolutnie niezbędne.

Dzień 6.

 • Rano wypij całe opakowanie soku jabłkowego.
 • W przypadku odczuwanego głodu zjedz lekkie śniadanie (najlepiej owsiankę).
 • Na lunch zjedz gotowane warzywa z białym ryżem doprawione odrobiną soli morskiej.
 • Od 13:30 nic nie jedz ani nie pij (poza wodą).
 • 18:00 – rozpuść 4 łyżki soli gorzkiej w 750 ml przegotowanej wody. Podziel roztwór na 4 szklanki. Wypij pierwszą część mieszanki (3/4 szklanki) – możesz dodać do niej kilka kropli soku z cytryny, by złagodzić gorzki smak.
 • 20:00 – wypij drugą porcję roztworu.
 • 21:30 – jeżeli jeszcze nie wypróżniałeś się i nie przeprowadziłeś czyszczenia jelita grubego w ciągu ostatnich 24 godzin, zrób lewatywę wodną.
 • 21:45 – wyciśnij sok z grejpfrutów, przecedź go i wymieszaj w słoiku w równych proporcjach z oliwą z oliwek, potrząsając słoikiem aż do uzyskania wodnego roztworu.
 • 22:00 – stań przy łóżku (nie siadaj!), wypij przygotowaną mieszankę najlepiej na raz (postaraj się, aby nie zajęło ci to więcej niż 5 minut) i NATYCHMIAST połóż się do łóżka płasko na plecach z poduszką lub dwoma poduszkami pod głową.
 • Leż nieruchomo przez 20 minut. Możesz poczuć, jak kamienie przemieszczają się przez drogi żółciowe. Jeżeli poczujesz w nocy potrzebę wypróżnienia, skorzystaj z toalety.

Dzień 7.

 • 6:00-6:30 – Po przebudzeniu, ale nie przed 6:00 rano, wypij trzecią szklankę soli gorzkiej.
 • Odpoczywaj, relaksuj się, by między 8:00 a 8:30: wypić czwartą, ostatnią, porcję roztworu soli.
 • 10:00-10:30 – Możesz wypić świeżo wyciśnięty sok owocowy, a po 30 minutach zjeść jeden lub dwa kawałki świeżego owocu.
 • 13:00 – możesz zjeść lekkostrawny posiłek.

Uwaga:

W trakcie trwania całego oczyszczania wątroby i woreczka żółciowego możesz pić wodę, jeśli tylko poczujesz pragnienie, oprócz momentów zaraz po wypiciu soli i przez pierwsze dwie godziny po wypiciu mieszanki oliwy.

Zazwyczaj wieczorem lub następnego ranka wracamy do normalnych czynności i zauważamy poprawę.

Warto przez kilka kolejnych dni stosować lekką, bezmięsną i bezmleczną dietę.

Usunięcie wszystkich kamieni może wymagać przeprowadzenia od 8 do 12 takich kuracji oczyszczających w odstępach minimum, co 3-4 tygodnie.

*W artykule wykorzystano informacje zawarte w książce Andreasa Moritza: Rozszerzone oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego. Jak uniknąć współczesnych chorób? (dostępna TUTAJ).

Czytaj także: OSTROPEST PLAMISTY – NATURALNE WSPARCIE WĄTROBY

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

P.S. Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza. Nie są one fachową opinią, ani poradą medyczną. Nie mogą zastąpić opinii i wiedzy pracownika służby zdrowia, np. lekarza. Wszelkie rady, które są na mojej stronie stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.

https://youtu.be/uiPWULAKzKM?list=PL64VzjDEuELvzo11FnqpfyqeEN5C7monS&t=493