POKARMY ODWAPNIAJĄCE SZYSZYNKĘ

Szyszynka uznana przez Kartezjusza za „główną siedzibę duszy” jest tym gruczołem, o którym wielu z nas nie pamięta, a odgrywa on niezwykle istotną rolę w organizmie. Już w starożytności kapłani chronili wiedzę na temat szyszynki przed zwykłymi ludźmi. Dziś także istotne informacje na jej temat nie są upubliczniane, a system za sprawą wszechobecnych szkodliwych substancji próbuje Ci ją zniszczyć. Na szczęście dzięki odpowiedniej diecie możesz zadbać o swoją szyszynkę.

Szyszynka – mały-wielki organ

Szyszynka jest maleńka (wielkości ziarenka ryżu), ale pełni w organizmie bardzo ważne funkcje.

Jako gruczoł wydzielania wewnętrznego jest odpowiedzialna za produkcję  melatoniny, czyli hormonu snu. Wraz z nią bierze udział w regulacji syntezy i uwalniania wybranych hormonów m.in. wazopresyny, która reguluje gospodarkę wodną organizmu; TSH, czyli tzw. strażnika tarczycy; kortyzolu, czyli hormonu stresu i niezbędnej w czasie akcji porodowej oksytocyny, wpływając na prawidłową pracę przysadki mózgowej, tarczycy i nadnerczy, które są odpowiedzialne za wiele ważnych funkcji w organizmie.

Zniszczenie szyszynki we wczesnym okresie dojrzewania powoduje przedwczesne pokwitanie dzieci.

Równoważenie i aktywizowanie szyszynki jest podstawową praktyką zwiększania świadomości oraz przywracania zdrowia i witalności ciała fizycznego.

Tymczasem system celowo działa w kierunku zniszczenia tegoż organu.

Zwapnienia – największy problem szyszynki

Największym zagrożeniem dla szyszynki są jej przedwczesne zwapnienia, które w konsekwencji prowadzą do upośledzenia jej działania.

A wszystko to dzieje się za sprawą wszechobecnych substancji, które ją niszczą, czyli m.in. fluor obecny w pastach do zębów i wodzie, chrom, rtęć, pestycydy, konserwanty, aluminium, alkohol, tytoń, przetworzona żywność i rafinowane produkty oraz bisfenol A.

Badania dowodzą, że fluor nie tylko przyspiesza rozwój płciowy u dzieci (zwłaszcza u dziewczynek), ale także prowadzi do zwapnienia szyszynki, które wykazuje silną korelację z rozwojem choroby Alzheimera.

Fluorek może również obniżyć produkcję melatoniny i prowadzić do poważnych problemów ze snem.

Dlatego też wyeliminowanie fluoru powinno być pierwszym i najlepszym krokiem do zmniejszenia problemów zdrowotnych.

Nie należy używać past do mycia zębów z fluorem i trzeba każdorazowo filtrować wodę z kranu.

Wartościowa dieta

W codziennej diecie powinny znaleźć się wolne od chemii i konserwantów pokarmy, które nie tylko usuwają skutecznie nadmiar fluoru z organizmu i zapobiegają zwapnieniom szyszynki, ale także dzięki właściwościom oczyszczającym cały organizm, aktywują ją do poprawnego działania.

Wśród nich znajdują się:

 • Ocet jabłkowy – doskonale odtruwa i oczyszcza cały organizm (nie tylko szyszynkę). Wystarczy sączyć jedną łyżkę octu jabłkowego trzy razy dziennie.

 

 • Tamaryndowiec, znany też jako tamarynd – egzotyczny owoc, który jest bardzo skuteczny w usuwaniu z organizmu nadmiaru fluoru.

 

 • Pokarmy bogate w jod – np. dobrej jakości sól, wodorosty, żurawina, zielona fasola, kapusta, zielone liściaste warzywa, banany, krewetki i homar.

 

 • Zeolit – cudowny materiał wulkaniczny, który wspiera detoksykację organizmu oraz pomaga w zwalczaniu wielu groźnych chorób (więcej TUTAJ).

 

 • Kakao i czekolada – surowa, organiczna czekolada jest bogata w przeciwutleniacze, które zwalczają wolne rodniki i pomagają odtruć szyszynkę.

 

 • Nierafinowany olej kokosowy – nie tylko odtruwa szyszynkę, ale i odżywia mózg.

 

 • Boraks – to sól sodowa słabego kwasu borowego, która uzupełnia niedobory boru w naszym organizmie. Bor ma duże znaczenie w metabolizmie hormonów steroidowych, głównie hormonów płciowych oraz zwiększa absorpcję wapnia i odkładanie się go w tkance kostnej i zębach, jednak nie powoduje przy tym zwapnienia tkanek miękkich.

 

 • Gotu Kola – czyli wąkrota azjatycka to doceniany w medycynie ajurwedyjskiej środek wspierający pamięć oraz koncentrację. Ma wiele cudownych właściwości – od działania odtruwającego organizm po selektywne działanie toksyczne na komórki nowotworowe.

 

 • Olejek z oregano – ma bardzo silne działanie przeciwbakteryjne oraz oczyszczające organizm.

 

 • Młody jęczmień – wspiera odporność, ma działanie przeciwutleniające, odchudzające, oczyszczające jelita, antynowotworowe i odmładzające. Jest skuteczny nawet w eliminowaniu skumulowanych, szkodliwych metali ciężkich, w tym ołowiu, który może powodować zaburzenia zachowania i uczenia się, szczególnie u dzieci. Wspiera także procesy metaboliczne i pomaga we wzmacnianiu i detoksykacji wątroby.

 

 • Kombucha (grzyb herbaciany) – ma bardzo silne działanie oczyszczające i pomaga w odwapnianiu szyszynki oraz w usuwaniu aluminium z organizmu człowieka.

 

P.S. Informacje są prywatnymi opiniami i poglądami. Nie są pisane przez lekarza. Nie są one fachową opinią, ani poradą medyczną. Nie mogą zastąpić opinii i wiedzy pracownika służby zdrowia, np lekarza. Wszelkie rady które są na mojej stronie, stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.