RZECZY, KTÓRE KAŻDY POWINIEN ZROBIĆ PRZED 2020 ROKIEM

Zbliża się rok 2020. To właśnie teraz wszyscy zaczynamy zastanawiać się nad tym, co chcemy osiągnąć w zbliżającym się roku, co chcemy zmienić. Chociaż stereotyp „nowy rok – nowe zmiany” nie jest fenomenalny, to jednak, dlaczego nie przyjąć tego czasu jako okresu, w którym możemy przynajmniej zastanowić się nad naszym życiem? To zwykle prowadzi do zmian! Poniżej znajdują się wskazówki dotyczące transformacji osobistej, które warto przeanalizować i przemyśleć, zanim wejdziemy w 2020 rok.

Chwila refleksji

Zrób teraz sobie szybką refleksję.

Czy czujesz, że w 2019 roku podążałeś ścieżką pogłębiania wiedzy i realizowania pragnień?

Czy zaangażowałeś się w swoje pasje?

Czy czujesz się zestresowany?

Czy wielokrotnie towarzyszyły ci nerwy, negatywne wypowiedzi i gniew?

Refleksja nad tym, jak się czułeś przez cały rok i bycie szczerym samemu ze sobą daje ci zawsze szansę rozwoju, niezależnie od tego, czy nadchodzi nowy rok, czy nie.

Jeśli nie zwracamy uwagi na to, jak się czujemy, co tworzymy, co się dzieje w naszym życiu i nie bierzemy za to odpowiedzialności, to się nie zmieni.

Pozostajemy tacy sami, doświadczamy tych samych emocji lub żyjemy w stagnacji.

Jednak w momencie, gdy decydujemy się wziąć życie w swoje ręce, zaczynamy dostrzegać to, co się wokół nas dzieje.

2020-rok.jpg
foto.shutterstock.com

Zmiany przed 2020 rokiem

Co możesz zrobić dla siebie, dla swojego rozwoju i świadomości jeszcze przed 2020 rokiem?

Bardzo dużo! Oto kilka propozycji rzeczy, które każdy powinien zrobić lub porzucić, zanim powitamy nowy rok.

♦ Nie myśl i nie mów negatywnie o sobie i innych – im gorzej mówimy o sobie lub innych, tym bardziej osłabiamy siebie i wzmacniamy wszystkie rzeczy, które sobie wmawiamy. Nie przyciągaj złej energii, skup się na pozytywnych aspektach siebie i innych.

♦ Wyczyść swój telefon z 20 kontaktów, które już ci nie służą – dla niektórych może to być emocjonalne przeżycie. Jednak podejmij takie kroki, poczuj emocje i uwolnij je, wiedząc, że robisz miejsce dla ludzi, z którymi się harmonizujesz.

♦ Wybierz jeden zły nawyk jedzenia i rzuć go! – wybierz jeden ze swoich najgorszych nawyków żywieniowych i staraj się całkowicie go wyeliminować w ciągu 3 miesięcy. Cokolwiek by to nie było bądź ze sobą szczery i spraw, aby tak się stało.

♦ Porzuć pogoń za „sukcesem” –  często sami stawiamy sobie cele lub plany i oczekujemy sukcesu, chociaż nawet nie wiemy, czym on jest. Zamiast tego postaraj się podjąć kroki niezbędne, aby dotrzeć do miejsca, w którym chcesz się znaleźć, nie oczekując spektakularnych efektów. Pamiętaj, że nie ma czegoś takiego jak porażka. Każde doświadczenie czegoś nas uczy.

♦ Porzuć pomysł, że nie możesz osiągnąć ani podążać za tym, co jest w twoim sercu – zrób chociaż jeden krok w kierunku tego, co nakazuje ci serce. Idź za jego głosem, upewnij się, że twoje marzenia są w rzeczywistości twoje, a nie tylko tym, co każą ci rodzice, społeczeństwo lub przyjaciele.

♦ Medytuj w ciszy przez 20 minut lub dłużej – na początku możesz zacząć od 5 minut dziennie, potem stopniowo zwiększać ten czas.

♦ Przestań porównywać się z innymi – uszanuj swoją własną przestrzeń i nie karm swojego ego złudnymi porównaniami.

♦ Nie osądzaj innych – osądzanie  innych ludzi może stać się nawykiem i uzależnieniem. Następnym razem nie osądzaj kogoś, ale obserwuj go. Zadaj sobie pytanie, dlaczego to zrobił, jak się czuł i postaw się na jego miejscu – co ty byś zrobił w takiej sytuacji? Itd.

♦ Wybierz się na 20-minutowy spacer i spędź ten czas blisko przyrody, w całkowitej ciszy, bez żadnych zakłóceń – natura żyje i promieniuje dobrą energią. Przed wkroczeniem w nowy rok pobądź trochę w harmonii z przyrodą, czerp z niej siłę na kolejne wyzwania.

Porzuć potrzebę kontrolowania wszystkiego – naucz się ufać sobie i temu, że bez twojej obsesji na punkcie kontroli i tak wszystko ułoży się tak, jak trzeba.

Tańcz przez 20 minut do ulubionej muzykitaniec wyzwala w nas wewnętrzne dziecko. Włącz ulubioną muzykę i poczuj ją całym sobą. Daj upust swoim emocjom i nagromadzonej energii.

♦ Znajdź 20 powodów, aby sobie wybaczyć – nadszedł czas, aby być świadomym tego, co się do tej pory robiło i mówiło oraz pozwolić sobie na wybaczenie i wdzięczność.

♦ Stwórz listę rzeczy, za które jesteś wdzięczny w 2019 roku – wdzięczność to cudowne uczucie, które daje nam wiele dobrego, zmienia wszystko. Wdzięczność niszczy frustrację. Musimy być wdzięczni za to, gdzie jesteśmy w tej chwili, zanim przejdziemy do następnego rozdziału w życiu.

♦ Przestań zwlekać – to zadanie pasuje do wszystkiego. Przestań odkładać życie na później, bo może zabraknąć ci czasu. Po prostu nie czekaj i zrób teraz to, na co masz od dawna ochotę!

⇒ Czytaj także: GOTOWOŚĆ ZMIANY – CZY JESTEŚ NA NIĄ OTWARTY? 

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.