SYLVIA HATZER – 82-LATKA, KTÓRA ODZYSKAŁA PAMIĘĆ DZIĘKI ZMIANIE DIETY

Sylvia Hatzer w grudniu 2016 roku usłyszała diagnozę – choroba Alzheimera. Utrata pamięci postępowała bardzo szybko. Doszło do tego, że kobieta nie rozpoznawała swojego syna Marka. Ten jednak nie dał za wygraną. Nakłonił matkę do zmiany diety, dzięki której 82-latka zaczęła powoli odzyskiwać pamięć. Czy jest to realistyczne, że demencję można zwalczać poprzez dietę?

Historia Sylvii

W grudniu 2016 roku Sylvia Hatzer, mama Marka Hatzera, została zdiagnozowana jako pacjentka z chorobą Alzheimera.

Choroba postępowała szybko, kobieta nie rozpoznawała syna, trafiła na stałe do szpitala.

Mark prawie pogodził się z tym, że ​​ją stracił.

Stan Sylvii był naprawdę poważny, a ze względu na utratę pamięci i utratę części sprawności umysłowych, kiedyś nawet zadzwoniła na policję, aby oskarżyć pielęgniarkę, która opiekowała się nią o porwanie.

Leki na demencję nie pomagały, więc Mark szukał innych rozwiązań.

sylvia-hatzer-demencja.jpg

Tak trafił na informacje o zmianie diety i codziennych nawyków żywieniowych.

Odkrył badania, w których wyraźnie pisano, że ludzie w krajach śródziemnomorskich rzadziej cierpią na demencję, więc postanowił skopiować ich zasady żywienia i dostosować do nich dietę swoją i matki.

W ten oto sposób zaczął powoli odzyskiwać matkę, która stała się bardziej czujna, zaangażowana w codzienne życie i powoli przypominała sobie ludzi i fakty.

Zdrowa zmiana diety

Dieta Sylvii głównie składała się z owoców jagodowych, zielonych warzyw liściastych, słodkich ziemniaków oraz ograniczenia spożywania przetworzonych i tłustych potraw.

Kobieta zjadła dużo jagód, jeżyn i truskawek.

Jagody są bogate w odżywcze flawonoidy, które są znane ze swoich zdolności przeciwutleniających i przeciwzapalnych.

Badacze twierdzą, że jagody mogą aktywować tę część mózgu, która kontroluje uczenie się i pamięć.

Dieta Sylwii była również bogata w zielone warzywa liściaste, takie jak szpinak i jarmuż.

Podobnie jak jagody, zielone liście i warzywa zawierają wysoki poziom przeciwutleniaczy.

Towarzystwo zrzeszające osoby z chorobą Alzheimera twierdzi, że wysoki poziom przeciwutleniaczy może pomóc w ochronie przed niektórymi uszkodzeniami komórek mózgowych związanych z tą chorobą.

zdrowa-dieta-pamięć.jpg
foto.123rf.com

W planie diety kobiety uwzględnione były również słodkie ziemniaki, marchewka i brukiew.

Te pomarańczowe warzywa są bogate w inny przeciwutleniacz, zwany beta-karotenem, który według niektórych naukowców może przynieść wiele korzyści mózgowi i pamięci.

Ponadto Sylvia piła zieloną herbatę oraz sięgała po ciemną czekoladę i nasiona słonecznika.

Z diety wykluczyła natomiast rafinowany cukier i słodkie napoje, smażone potrawy i fast-foody, ciastka, ciasta i słodycze, smażoną żywność – czyli produkty, które według ekspertów powinny być ograniczone do minimum i których należy się wystrzegać w zdrowej diecie.

Co na to eksperci?

Specjaliści, którzy bacznie przyglądają się postępowi zdrowienia Sylvii, podkreślają, że zmiana stylu życia może pomóc osobom cierpiącym na demencję w radzeniu sobie z objawami choroby, ale nie ma mocnych dowodów na to, że te działania spowolnią lub zatrzymają przyczyny choroby.

Dieta, którą zastosowała kobieta, jest bardzo podobna do diety śródziemnomorskiej, z niewielką ilością przetworzonych i tłustych potraw oraz dużą ilością świeżych owoców i warzyw.

Badania zaprezentowane w 2017 r. na międzynarodowej konferencji dotyczącej choroby Alzheimera podkreślają potencjalne korzyści płynące z niektórych diet, w tym diety śródziemnomorskiej, we wsparciu zdrowego starzenia się mózgu i pomaganiu zmniejszaniu ryzyka demencji.

Eksperci podkreślają również znaczenie detoksykacji organizmu z metali ciężkich, ponieważ gromadzenie się aluminium w mózgu jest bezpośrednio związane z demencją, a dokładniej z chorobą Alzheimera.

Historia Sylvii pokazuje nam, jak wiele chorób związanych jest z niezdrową dietą.

Oznacza to, że powinniśmy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby ograniczyć spożywanie niezdrowych pokarmów i detoksykować organizm (a przy okazji także nasze mózgi) z chorobotwórczych toksyn i metali ciężkich.

⇒ Czytaj także: PROTOKÓŁ CHELATACJI CUTLERA – SKUTECZNE OCZYSZCZANIE ORGANIZMU Z METALI CIĘŻKICH

⇒ Sięgnij po więcej -> Tester żywności

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.