WITAMINOWA SURÓWKA NA PROBLEMY TRAWIENNE

Witaminowa surówka, na którą przepis zaraz poznasz, nie tylko dostarcza potrzebnych organizmowi witamin, ale jest naturalnym środkiem na problemy trawienne i utratę zbędnych kilogramów. Wystarczy jeść ją na kolację przez 3 dni, a rezultaty jej spożywania pozytywnie cię zaskoczą.

Problemy z trawieniem

Każdy z nas wie, jak ważne jest utrzymanie właściwej masy ciała wagi, dlatego staramy się dbać o dostęp do zdrowej żywności, aktywność fizyczną itp.

Jeśli jednak pomimo wdrożonej diety i ćwiczeń nadmiar kilogramów nie może zniknąć, możliwe jest, że problem tkwi w układzie trawiennym.

Zaburzenia perystaltyki jelit i niestrawność są jednym z głównych sprawców przyrostu masy ciała, ponieważ umożliwiają gromadzenie się tłuszczu i toksyn w organizmie.

Towarzyszące zbyt wolnym ruchom jelit zaparcia są stanem, który występuje, gdy organizm ma pewne trudności z opróżnianiem jelit, a także stwardnieniem kału.

Jest to zaburzenie, które może wynikać z niskiej zawartości błonnika w diecie, przyjmowania niektórych leków, zespołu jelita drażliwego, niedoboru flory bakteryjnej w jelitach, nadmiernego stosowania środków przeczyszczających, wstrzymywania skorzystania z toalety, a także problemów z odwodnieniem i okrężnicą.

problemy-trawienne.jpg
foto.123rf.com

I wreszcie, co nie mniej ważne, niestrawność jest stanem, który występuje, gdy ludzie doświadczają bólu i dyskomfortu w żołądku, w wyniku trudności w trawieniu pokarmu.

Mogą na nią wpływać m.in. niektóre działania niepożądane leków, a także choroba refluksowa, wrzody żołądka, nieprawidłowości w obrębie trzustki lub dróg żółciowych.

Dlatego utrzymanie dobrego stanu układu pokarmowego może znacząco przyczynić się do utraty wagi.

Z tego powodu przedstawiamy przepis na najlepszą surówka witaminową, która jest naturalnym środkiem leczącym takie problemy.

Witaminowa surówka – przepis

Witaminowa surówka oczyszcza jelita ze złogów, wypłukuje z organizmu toksyny, a także dostarcza więcej niż wystarczającą ilość błonnika i witamin (wit. A, C, B1, B2, B6, E i K) oraz zapewnia utrzymanie zrównoważonego poziom pH w organizmie.

Potrzebne składniki: kapusta czerwona, burak, marchewka, oliwa z oliwek, sok z cytryny, przyprawy.

Przygotowanie: ¾ czerwonej kapusty kroimy drobno lub ścieramy na tarce.

Dodajemy startego na tarce buraka i marchewkę.

Wszystkie składniki mieszamy z odrobiną soku z cytryny, 2 łyżkami oliwy z oliwek i ulubionymi przyprawami (najlepiej ziołami).

Surówkę jemy na kolację trzy dni z rzędu, wówczas jelita zostaną dokładnie oczyszczone, a problemy z trawieniem i związany z nim nadmiar kilogramów nie będzie już stanowił problemu.

Czytaj także: KOKTAJL CHIA, KTÓRY PRZYSPIESZA METABOLIZM I NORMALIZUJE POZIOM CUKRU

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

P.S. Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza. Mają charakter informacyjny i nie stanowią fachowej porady medycznej. Wszelkie rady, które są na mojej stronie, stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.