TRANSFORMACJA NADMIERNEJ ENERGII SEKSUALNEJ W ENERGIĘ DUCHOWĄ

Seks jest siłą napędową natury, rozpoczynającą się od zapylania roślin, kończąc na biologicznej potrzebie reprodukcji zarówno u zwierząt, jak i u ludzi. Nic więc dziwnego, że większość naszej energii kumuluje się w naszym libido. Żyjąc w nowoczesnym społeczeństwie poszukującym zewsząd stymulacji, często nadużywamy seksu, marnując swą seksualną energię. Tymczasem w pożądaniu seksualnym istnieje tajemna siła, która może być wykorzystana do poprawy życia, ale niewielu z nas o tym wie.

Istota stworzenia

Seks w swym jestestwie jest istotą stworzenia – od narodzin wszelkiego życia, do narodzin namiętnej i artystycznej ekspresji emocji.

Od wieków człowiek próbował skierować tę energię w bardziej satysfakcjonujące obszary i wyższe stany świadomości.

Ukrytą moc seksu wykorzystywały tantryczne i taoistyczne praktyki energetyczne.

Kabała dostrzega w pożądaniu seksualnym najgłębszą ekspresję duchową, jaką można mieć.

W jodze uważa się, że nasza czysta energia seksualna jest uśpiona aż do przebudzenia w jej najlepszej formie znanej jako Kundalini.

U podstaw tych i innych magicznych praktyk leży stwierdzenie, że przy wystarczającej sile woli możemy przekształcić surową energię z naszego libido w złotą energię kreatywności.

Nadmierna aktywność seksualna

Teraz, gdy seksualność stała się bardziej akceptowalna, naturalnie reagujemy na jej obecność w mediach, reklamie, klubach nocnych, gazetach, internecie itd.

Taka wszechobecność spowodowała, że zaczęliśmy nadmiernie wykorzystywać, wręcz marnowana jest energia seksualna.

Seks przestał być celem samym w sobie, czymś elitarnym, pozostawionym dla dwojga wybranych i oddanych sobie na zawsze ludzi, a stał się środkiem zaspokajania własnych potrzeb i przyjemności.

pożądanie.jpg
Pożądanie foto.depositphotos.com

Nie musimy przekraczać nawet progu własnego domu, aby stać się świadkiem nadużywania seksualnego.

Dużą rolę w rewolucjonizowaniu naszego nadmiernego pobłażania wolności seksualnej odegrał internet.

Promowanie masturbacji i marnotrawstwa energii seksualnej, zachęcanie do marnowania czasu na przeglądanie stron pornograficznych, dehumanizacja kobiet i mężczyzn poprzez uczenie nas, że liczy się tylko ciało – to wszystko sprawiło, że mamy coraz większe problemy w budowaniu stabilnych i trwałych związków.

Naukowo zostało udowodnione to, że im więcej partnerów seksualnych ma dana osoba, tym trudniej jej założyć jeden, stały i stabilny związek.

Duże znaczenie w tym wszystkim ma telegonia, o której więcej można przeczytać tutaj -> kliknij.

Pokrótce chodzi o to, że cechy naszych pierwszych partnerów seksualnych zostają zapisane w naszych matrycach energetycznych, a następnie przechodzą na dzieci, które w toku swojego życia mogą mieć problemy z odnalezieniem własnego „ja” i odpowiedzi na pytanie „kim jestem?” i „do czego dążę?”.

Oczywiście nie wszystko jest złe, a świat nigdy nie jest czarny i biały.

Umiejętnie korzystając z pożądania seksualnego, możemy rozwijać wyobraźnię, odwagę, siłę, wytrwałość i kreatywność, których nawet nie byliśmy świadomi.

Jak wykorzystać tę energię w innych, większych celach?

Transformacja energii seksualnej

Niekiedy popęd seksualny jest tak duży, że nie wyobrażamy sobie wykorzystać go inaczej niż w osiągnięciu seksualnego spełnienia.

Możemy jednak nauczyć się z niego inaczej korzystać.

Prawda jest taka, że ​​wszyscy jesteśmy istotami seksualnymi.

Ścieżka transformacji seksualnej nie polega na całkowitej ucieczce od seksu, a nawet nie na przezwyciężaniu pragnienia seksu.

Chodzi o zaakceptowanie popędu seksualnego jako części swojej natury, ponieważ seksualność jest tylko jednym aspektem tego, kim jesteśmy.

Energii seksualnej nie można stworzyć ani zniszczyć, można ją jedynie transformować, przekształcać tak, aby stanowiła część naszego życia i mogła być wykorzystywana w odpowiednim momencie.

Siedmiodniowy eksperyment

Jak wykorzystać nadmierną energię seksualną na doświadczanie siebie?

Jak zamienić ją w energię duchową?

Na początek wykonaj siedmiodniowy eksperyment.

Przez cały tydzień powstrzymuj się od wszelkich aktywności seksualnych (niezależnie od tego, czy jesteś z kimś w związku, czy jesteś singlem).

zbliżenie-miłość.jpg
Uczucie, miłość, zbliżenie foto.depositphotos.com

Po tygodniu zastanów się nad tym, co myślisz i co czujesz.

Niektórzy będą zmagać się z narastającą negatywną energię, manifestującą się w formie lęku, frustracji, zmienności nastrojów, płaczliwości itp.

Podczas powstrzymywania się od seksu, pozwól, aby wszelkie uczucia, które pojawiają się w tobie, były naturalne i nie wpływały na codzienne życie.

Podczas seksualnej abstynencji możesz odczuwać nieograniczone pokłady energii fizycznej, ale doświadczysz też innego siebie, innego stanu głębokiego skupienia.

Być może na początku ciężko będzie ci walczyć z nadmierną energią seksualną, szczególnie jeśli jesteś w związku.

Jednym ze sposobów na pokonanie tego stanu jest seks, ale bez osiągania orgazmu.

Jest to starożytna praktyka tantryczna, której efekty, takie jak zwiększona energia, skupienie i inspiracja, zaczniesz odczuwać od razu.

Doświadczenia seksualne są jednym z naszych pierwszych duchowych doświadczeń w życiu.

Zmanipulowani przez współczesny świat nie zrozumiemy, że ich istota to nie tylko seksualne, cielesne spełnienie, ale także duchowa moc i energia.

Zapanowanie nad nadmierną energią seksualną i jej twórcze niemarnowanie, pozwala odkryć niezliczone pokłady energii, inspiruje do świadomego życia i otwiera umysł na prawdziwą rzeczywistość.

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.