GIMNASTYKA SŁOWIAŃSKICH CZAROWNIC – HOLISTYCZNY SYSTEM ODNOWY

Gimnastyka słowiańskich czarownic. W Polsce wciąż rośnie zainteresowanie różnymi praktykami aktywności fizycznej, ale tylko niewiele osób wie, że dawniej Słowianie mieli swój system praktyk duchowych oraz ćwiczenia fizyczne. Do tego ten system przetrwał do dziś i jest powszechnie znany w sąsiednich krajach. Zgodnie z systemem słowiańskiej gimnastyki inne są ćwiczenia dla kobiet, a inne dla mężczyzn.

Słowiańska gimnastyka skierowana do kobiet

Taka gimnastyka znana jest również, jako gimnastyka czarownic, „stojąca woda”, „narodziny gwiazdy” oraz „siła Bieregini”.

System tej gimnastyki ma swoje korzenie w kulturze pogańskiej Słowiańszczyzny.

Gimnastyka czarownic to głównie holistyczny system odnowy, a także odblokowywania energii, który oparty jest na słowiańskim dziedzictwie etnicznym.

Dzięki temu, że system ten ma słowiańskie korzenie i jest bliski duszy oraz energii słowiańskich kobiet.

Giennadija Adamowicz, czyli autor książki, jaką jest „Słowiańska gimnastyka czarownic”, twierdzi, że każdy naród tworzy takie psychofizyczne systemy, które są odpowiednie dla jego kultury.

Warto podkreślić, że gimnastyka Słowian jest nie tylko praktyczna, ale też zajmuje niewiele czasu, a do tego można szybciej czerpać satysfakcję z ćwiczeń.

Skąd się wzięła gimnastyka czarownic?

Czarodziejki i czarownice są słowami, które odkrywają magiczną moc uwodzenia.

W słowie czarownica znajduje się połączenie dwóch słów, takich jak: czary i uroki, a także żeńska końcówka –nica i tak samo jest w wyrazach: baletnica, złośnica, całuśnica oraz bratanica.

W tradycji ludowej wiąże się czary z magią miłosną, która była stosowana przez nasze prababki do przyciągnięcia ukochanych.

Czarownica jest kobietą, która zna metody uwodzenia mężczyzn.

W związku z tym, jeżeli ktoś ma takie umiejętności, to oznacza, że istnieją metody ich opanowania i właśnie poszukiwanie takich metod spowodowało, że Adamowicz odtworzył gimnastykę czarownic.

gimnastyka-kobiet.jpg
foto.123rf.com

Gimnastyka i magia – czy takie połączenie jest możliwe?

Wiele dzisiejszych kobiet, które ćwiczą, np. jogę, tai chi czy sztuki walki, nie zwraca w ogóle uwagi, że w wielu przypadkach takie ćwiczenia są odpowiedzią na potrzeby mężczyzn.

Z kolei słowiańska gimnastyka skierowana jest dla kobiet, które chcą się podobać, poprzez emanowanie wewnętrznym pięknem.

Przekonania związane z gimnastyką czarownic to:

  • każda kobieta powinna i może być atrakcyjna i zdrowa;
  • powinna podobać się mężczyznom;
  • powinna czerpać przyjemność z miłości i mieć siłę, aby chronić siebie i rodzinę od różnego rodzaju kłopotów.

Czy słowiańska gimnastyka działa?

Praktyka w tej gimnastyce nie polega tylko na powtarzaniu samych ruchów, ale także na zdolności wykonywania ich w odpowiednim stanie, czyli intymności, rytuału oraz magii.

Aby nie doszło do zablokowania przepływającej energii, najlepiej jest ćwiczyć na boso, czyli w bezpośrednim kontakcie z Ziemią, pozostawiać odkryte kolana, nie zakładać biustonosza i nie wiązać włosów.

Taka gimnastyka czarownic jest praktyką tworzenia energii, która wspiera relacje i życie rodzinne, a ruchy powinny być wykonywane płynnie do momentu, aby organizm się do nich przyzwyczaił.

Dzięki temu ćwicząc, można poczuć, jak ruch pochodzi z ziemi, słońca oraz wody.

Pojawia się wewnętrzna wolność, jasne oczy, spokojna pewność siebie, optymizm, piękna postawa, ale też dochodzi do korekty zdrowia, pojawia się zmysłowy – naturalny zapach oraz umiejętność szacowania własnych możliwości.

To sprawia, że ćwiczące kobiety zauważają szybkie efekty, a swoją postawą przyciągają uwagę znajomych.

Zalety słowiańskiej gimnastyki czarownic:

  • korekcja postawy, kobiety te mają prosty kręgosłup, dochodzi do wzmocnienia mięśni i stawów, a ciało staje się bardziej plastyczne oraz pełne wdzięki i siły;
  • korzystnie wpływa na ogólny stan zdrowia, normalizuje ciśnienie krwi, dochodzi do odmłodzenia dzięki regeneracji ciała oraz oczyszczenia kanałów energetycznych, można odzyskać witalność oraz sprężystość ciała;
  • pomaga w profilaktyce oraz leczeniu tzw. kobiecych chorób, np. PMS, niepłodność, menopauza, a jest to możliwe dzięki wyregulowaniu poziomu hormonów, przygotowaniu do porodu i ułatwieniu procesu porodu;
  • normalizuje się proces przemiany materii, a proporcje ciała stają się harmonijne;
  • zwiększa się przyjemność seksualna i ożywienie intymnych związków, co jest możliwe dzięki rozbudzeniu wewnętrznej energii;
  • zdobywa się umiejętność samo regeneracji, bycia w kontakcie z samym sobą oraz jedności ze światem, co pozwala na pozostanie w formie i dobrym nastroju;
  • dochodzi do harmonizacji w rodzinie na poziomie psychicznym oraz fizycznym;
  • odkrywanie przyrodzonych sposobów realizacji siebie w życiu, a to poprzez poznanie słowiańskiej symboliki oraz rozwinięcie pamięci przodków;
  • korzystny wpływ na relacje z bliskimi i zwiększenie poczucia własnej wartości;
  • możliwość odnalezienia własnej drogi nie tylko do siebie, ale także do szczęśliwej rodziny, realizowanie własnych celów oraz marzeń.

Taka gimnastyka słowiańskich czarownic wymusza prawidłową pracę gruczołów oraz właściwe zarządzanie gospodarką hormonalną.

Ćwiczenia są łatwe i do tego skuteczne i uwzględnia potrzeby kobiecego ciała.

Można powiedzieć, że jest to masaż dla kręgosłupa i stawów, a dzięki ćwiczeniom ciało staje się zrelaksowane, giętkie i elastyczne, a narządy oraz mięśnie zostają dotlenione i poprzez to zaczynają w pełni funkcjonować.

Dochodzi do zwiększenia odporności organizmu, dzięki czemu znikają przeziębienia, ciało jest zdrowsze, naturalnie kobiece oraz uwodzicielskie, ruchy stają się harmonijne oraz poprawia się kondycja skóry, włosów i paznokci.

Poprzez ćwiczenia stopniowo zmienia się spojrzenie na świat oraz sposób myślenia, gdyż zostaje aktywowana kobieca intuicja i wzrasta ufność w stosunku do własnych uczuć.

Gimnastyka ta korzystnie wpływa na miednicę oraz narządy układu rozrodczego, a także ćwiczenia te sprawiają, że energia kierowana jest wewnątrz jamy brzusznej, bioder oraz pośladków.

Pozytywny wpływ ćwiczeń na nasze ciało można już poczuć miesiącu praktyki, a poza tym poprawia się praca jelit, zwiększa się przyjemność podczas stosunków.

Historia gimnastyki czarownic

Źródłem tej gimnastyki jest folklor oraz tradycja, która była przekazywana wnuczkom przez babcie.

Natomiast niektóre informacje na temat tej gimnastyki przyniosły badania etnograficzne z niektórych krajów byłego ZSRR.

Na Białorusi takie badania prowadził Giennadija Adamowicz, na Ukrainie – Oksana Sergunova, a w Rosji – Władysław Meszłkin albo Ksenia Silajewowa.

Na czym polega gimnastyka słowiańskich czarownic?

Adamowiczowi udało się zidentyfikować 27 podstawowych ćwiczeń/pozycji, a niektóre tradycje, z których pozyskiwano ćwiczenia, znały ich przeważnie po 7.

Zgodnie z ustaleniami Adamowicza właśnie 7 figur jest maksimum, które jest niezbędne do utrzymania zdrowia.

Według niego indywidualny zestaw 7 ćwiczeń obliczany jest na podstawie słowiańskiego horoskopu.

Trzy pierwsze z ćwiczeń rozwiązują problemy, które są związane ze zdrowiem fizycznym i zalecane jest, aby je wykonywać, jako środek zapobiegania chorobom oraz w przypadku pojawienia się albo nasilenia cielesnych problemów.

Ćwiczenia numer 4, 5 i 6 rozwiązują problemy, które związane są ze zdrowiem psychicznym, a ostatnie, czyli podstawowe ćwiczenie pozwala harmonizować zdrowie fizyczne oraz psychiczne.

gimnastyka-czarownic.jpg
foto.123rf.com

Górny Świat „Kiełek”

Na tym poziomie podstawowym zadaniem jest rozpoznanie swoich pragnień, a zaczynając od pretensji seksualnych, aż po chęć niszczenia wrogów.

Ćwiczenia te pozwalają rozbudzić nadzieję i pozwalają na dążenie w kierunku ideału.

Ten zestaw ćwiczeń działa stabilizująco na wszystkie narządy wewnętrzne, ale też ma pozytywny wpływ na układ trawienny z powodu masowania organów wewnętrznych – oddech, podkurczenie wewnętrznej części brzucha.

Średni Świat „Pień”

Dziewięć ćwiczeń jest odpowiedzialne sza aktywizowanie średniej siły krynicy.

Tutaj główny problem, który należy rozwiązać na tym poziomie, jest kwestia spełniania wśród ludzi, a także akumulacja energii, która jest potrzebna do realizacji celów, a zostały one określone poprzez ćwiczenia w części „Kiełek”, ale też poczucie stabilności i zrównoważony rozwój.

Ćwiczenia z tego zestawu pozwalają obniżyć ciśnienie tętnicze i ma też pozytywny wpływ na nerki.

Dolny Świat „Kępa”

Dzięki ćwiczeniom z tej grupy można osiągnąć cele za pomocą zgromadzonej energii, a w sensie psychologicznym ta część gimnastyki jest jedną z najbardziej złożonych.

„Kępa” jest wysepką trawy, która rośnie na bagnie i nie ma oparcia w ziemi, a gdy stąpa się pośrodku kępy, to nic się  nie stanie, ale jeżeli nadepnie się na brzeg, to kępa może się przewrócić.

Można też, w najlepszym przypadku, wykąpać się w bagiennej wodzie, a w najgorszym może nas wchłonąć trzęsawisko.

Jeśli ćwiczenia te będą wykonywane prawidłowo, to mogą przybliżyć nas do osiągnięcia zaplanowanych celów.

Ćwiczenia niskiego świata są odpowiedzialne za aktywizację dolnej „krynicy siły” i mają także pozytywny wpływ na serce oraz wątrobę.

Gimnastyka a astrologia

Adamowicz gimnastykę czarownic połączył z ideą słowiańskich, pogańskich bogów oraz z astrologią wedyjską, która uznaje tylko 27 gwiazd, a te decydują o losach i ludzkim życiu.

Te 27 gimnastycznych figur jest kluczem, który pozwala wszystkim kobietom połączyć się z życiowymi siłami, ale też korzystać z kosmicznej energii.

Adamowicz uważa, że nasi przodkowie właśnie przez gimnastykę zaszyfrowali swoją astrologiczną wiedzę dla przyszłych pokoleń.

Liczba 27 w mitologii słowiańskiej odpowiada ilości Bieriegin (trzy razy dziewięć), a także ma związek z ogólną ilością światów słowiańskiego wszechświata (trzy), ale tez liczbą dziewięciu kręgów – królestw tych światów.

Czy warto zacząć ćwiczyć?

Okazuje się, że słowiańską gimnastykę może opanować każda kobieta i to bez względu na jej dotychczasowe fizyczne przygotowanie.

W gimnastyce słowiańskiej najważniejsze jest czerpanie przyjemności z ćwiczeń, ale też ważne jest to, aby czuć swoje piękno.

Naszymi dwoma najmądrzejszymi asystentami są ciało oraz podświadomość.

Jednak podczas praktyki najważniejsze jest to, aby wsłuchać się w wewnętrzny głos oraz usłyszeć siebie, poczuć przepływ energii i wdzięku.

Dzięki tej gimnastyce można zrozumieć, zaakceptować i pokochać siebie, swoje ciało, ale też swoje naturalne piękno.

Jeśli się ćwiczy, trzeba pamiętać o zasadach gimnastyki słowiańskiej, które zostały ułożone przez Władysława Meszałkina.

Zasada wiary – wiar to ostoja wioli i główna siła umysłu, a bez niej nie zacznie się zmieniać swojego życia na lepsze, dlatego warto zacząć ćwiczyć codziennie przez 5 – 10 minut.

Zasada „lenia” – należy ćwiczyć tak długo, jak się chce, ale trzeba czuć się komfortowo, a istotą tych ćwiczeń jest odczuwanie żywotności, skumulowania energii oraz nie zmęczenia.

Zasad woli – wolę należy podporządkować wyobraźni, a podczas nauki ćwiczeń, aby można było naprawdę poczuć przepływ energii, trzeba skoncentrować się na symbolach, które pobudzają wyobraźnię.

Zasada trwałości – a to oznacza, że gimnastyka słowiańska powinna wejść w Twoje życie na zawsze i należy angażować się w ćwiczenia codziennie, a Twoje paliwo oraz źródło energii, ale też ludzie powinni czerpać energię z kosmosu i Ziemi każdego dnia, a gdy tego się nie robi, to przyjmują energię od innych osób i umierają, nie spełniając swojego przeznaczenia.

Zasada instruktora – każda kobieta, która nauczyła się korzystać z systemu słowiańskiej gimnastyki, może zacząć edukować bliskich, a to znacznie zwiększa poziom umiejętności.

Zasada miłości – wszystkie ćwiczenia należy wykonywać w miłości do siebie, czyli do swojego ciała, energii, uczuć oraz myśli, gdyż kochać siebie jest podstawą zdrowia i radości.

Czytaj także: ZDROWY STYL ŻYCIA TO RÓWNOWAGA DWÓCH FAZ

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

https://www.youtube.com/watch?v=32Cpt_6ShGA

https://www.youtube.com/watch?v=sQ-VuvqbuNI

https://www.youtube.com/watch?v=Ik6LfCSoujk