20 NIESAMOWITYCH WSKAZÓWEK, KTÓRE POMOGĄ PRZEZWYCIĘŻYĆ WSZYSTKIE ŻYCIOWE PRZESZKODY

Michaił Litvak jeden z najbardziej znanych rosyjskich psychoterapeutów na świecie, autor wielu książek z zakresu praktycznej psychologii, udziela ludziom praktycznych wskazówek. Jakich? Ano takich, które prawidłowo zrozumiane i wdrożone w życie pomagają stawić czoła problemom i pokonać niejedną życiową przeszkodę.

Litvak i psychologiczne aikido

Michaił Litvak jest autorem 40 książek popularno-naukowych, z których wszystkie omawiają różne aspekty relacji międzyludzkich.

Książki te zostały przetłumaczone na różne języki, takie jak angielski, niemiecki, chiński, francuski, bułgarski, litewski itd.

Podobnie jak liczne artykuły i felietony autorstwa Litvaka, wywarły one wrażenie i pomogły milionom ludzi odnaleźć drogę do szczęścia.

Litvak jest ponadto autorem systemu rozwiązywania problemów i konfliktów w relacjach międzyludzkich zwanym psychologicznym aikido.

Technika ta zakłada stosowanie szeregu zasad w każdej interakcji międzyludzkiej, dzięki którym łatwiej przychodzi nam rozwiązywanie sytuacji konfliktowych i radzenie sobie z problemami, gdy się pojawią.

20 niesamowitych wskazówek

Poniżej prezentujemy 20 niesamowitych wskazówek Michaiła Litvaka, które umiejętnie wdrażane i praktykowane staną się potężną bronią psychologiczną w rękach każdego z nas.

 

 1. Jeśli dana osoba nie ma nic dobrego do powiedzenia na swój temat, ale mimo wszystko chce coś powiedzieć, to zacznie mówić źle o innych.

 

 1. Depresja po to została dana ludziom, aby skłonić ich do introspekcji i przewartościowania swoich zachowań.

 

 1. Ludzie nie odrzucają ludzi – niektórzy z nas po prostu idą do przodu, inni zostają w tyle. Ci, którzy pozostają w tyle czują się odrzuceni i odtrąceni.

 

 1. Jeśli czujesz się dobrze sam ze sobą i dobrze o sobie myślisz, to czy potrzebujesz tego, aby inni myśleli o tobie to samo?

 

 1. Jeśli chcesz coś zgłębiać, to zgłębiaj wiedzę, ale na pewno nie zagłębiaj noża w plecach przyjaciół.

 

 1. Jeśli czegoś chcesz, to nie pytaj świata o pozwolenie. Wówczas tego nie dostaniesz!

 

 1. Umiejętność kochania i radzenia sobie z samotnością jest oznaką duchowej dojrzałości. W rzeczywistości najlepiej funkcjonujemy, gdy jesteśmy sami.

 

 1. Niedojrzała osoba często posiada wiedzę, ale nie wie, jak jej użyć, podczas gdy dojrzała osoba ma wiedzę i umie ją zastosować. Dlatego niedojrzali ludzie krytykują innych, kiedy dojrzali po prostu podejmują działania.

 

 1. Nie znam drogi do sukcesu, ale znam najkrótszą drogę do porażki – chęć zadowolenia wszystkich.

 

 1. Nie ma czegoś takiego jak męska lub żeńska Jest tylko umiejętność lub brak umiejętności mądrego myślenia z szeroką perspektywą.

 

 1. Jeśli chcesz spotkać swojego największego wroga – spójrz w lustro. Kiedy będziesz gotów stawić mu czoła, nie będziesz miał problemów z kimkolwiek innym.

 

 1. Odnieś sukces, a wszystkie zniewagi, które usłyszałeś magicznie znikną.

 

 1. Przyjemnie i wygodnie rozmawia się z przyjacielem, ale naprawdę warto także rozmawiać z wrogiem.

 

 1. Istnieje tylko jeden ważny powód, aby zakończyć związek – czy to romantyczny, czy biznesowy. Jest to niezdolność do ciągłego rozwoju osobistego podczas bycia w jednym z nich.

 

 1. Powinieneś się dzielić swoim szczęściem nie tylko z przyjaciółmi, ale również z wrogami. Twoi przyjaciele będą zadowoleni, a wrogowie wściekli.

 

 1. Przestań uganiać się za szczęściem, a wówczas znajdziesz miejsce, w którym się znajduje. Szczęście cię samo odnajdzie. Powiem ci, gdzie zawsze znajduje się szczęście – w tobie. Najkrótsza droga do niego prowadzi przez rozwój osobisty.

 

 1. Szczęście jest produktem ubocznym dobrze zorganizowanego działania.

 

 1. Lepiej komunikować się z dobrą książką niż złą i pustą osobą.

 

 1. Jeśli chcesz komuś coś udowodnić, to znaczy, że żyjesz dla tej osoby. Jeśli żyjesz dla siebie, to nie musisz nikomu nic udowadniać.

 

  1. Jeśli ktoś kiedyś stwierdził, że jesteś niewdzięczny, wówczas natychmiast zapytaj go, ile kosztuje jego służba czy usługa, zapłać mu i więcej się z nim nie zadawaj.

Skuteczna pomoc psychologiczna kliknij  TUTAJ

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.