ANTYNOWOTWOROWY PROTOKÓŁ BILLA HENDERSONA

Antynowotworowy protokół Billa Hendersona (BHP) to opracowane w 2004 roku alternatywne podejście do samodzielnego leczenia nowotworów. Jego autor zachęcał do zmiany stylu życia, ograniczenia niektórych pokarmów, codziennego spożywania diety opartej na produktach roślinnych, kombinacji sera wiejskiego i oleju lnianego oraz zażywania szeregu suplementów, które zmienią wewnętrzne środowisko organizmu w taki sposób, że komórki nowotworowe nie będą w stanie w nim przetrwać. Protokół jest prosty i uważany za skuteczny nawet w leczeniu raka w zaawansowanym stadium.

Walka z rakiem według Hendersona

Bill Henderson z USA nie był lekarzem, był naukowcem, który stracił żonę po czteroletniej, wyczerpującej bitwie z rakiem jajnika przy zastosowaniu konwencjonalnych terapii.

Będąc świadkiem jej cierpienia, Bill w głębi serca wiedział, że ​​musi istnieć lepszy sposób leczenia osób, u których zdiagnozowano raka.

Dlatego też przez następne 15 lat poświęcił się studiowaniu alternatywnych terapii i poszukiwaniu najlepszej drogi umożliwiającej wyjście z choroby nowotworowej.

Zanim zmarł w lipcu 2016 roku w wieku 84 lat, był uznawany w 58 krajach za autorytet w dziedzinie alternatywnego leczenia raka.

Opracował protokół, który jest nietoksycznym, odżywczym schematem, łączącym właściwości lecznicze oleju lnianego i sera twarogowego według diety dr Budwig wraz z dodatkiem kluczowych suplementów, które zmieniają wewnętrzne środowisko organizmu w taki sposób, aby komórki nowotworowe w nim ginęły.

Przyczyny nowotworów

Protokół Billa Hendersona (BHP) odnosi się do czynników, które według autora prowadzą do ​​rozwoju różnych nowotworów.

Wśród nich wyróżniamy:

W związku z powyższym, zmiany, jakie wprowadzamy do naszego organizmu w terapii antynowotworowej, muszą krążyć wokół czterech czynników:

 1. Wzmocnienia układu odpornościowego.
 2. Zwiększenia dotlenienia komórek.
 3. Detoksykacji organizmu.
 4. Przywrócenia równowagi zasadowej organizmu i zneutralizowania stanu zakwaszenia.

Protokół Billa Hendersona – zalecenia

Protokół BHP uwzględnia następujące zmiany w diecie i stylu życia:

 • Rezygnacja z cukru i jego zamienników (wszystkich bez wyjątku, nawet z miodu).
 • Brak mąki i produktów mącznych.
 • Wykluczenie z diety mięsa.
 • Brak produktów mlecznych innych niż ser twarogowy, ale tylko wtedy, gdy jest mieszany z olejem lnianym według diety dr Budwig.
 • Spożywanie dużych ilości ekologicznych owoców i warzyw (najlepiej w surowej postaci).
 • Brak kofeiny i alkoholu.
 • Profesjonalne pozbycie się amalgamatowych wypełnień dentystycznych, zębów leczonych kanałowo i zaprzestanie chemicznego wybielania szkliwa.
 • Praktykowanie codziennej aktywności fizycznej, np. ćwiczenia na mini-trampolinie, pływanie, joga, bieganie, spacery.
 • Jeżeli pogoda pozwala, zaleca się codzienne przebywanie na słońcu w południe przez 30 minut bez żadnej ochrony przeciwsłonecznej. W pozostałych przypadkach należy sprawdzić poziom witaminy D i rozpocząć suplementację.

Odpowiednia suplementacja

Oprócz respektowania wyżej wymienionych zaleceń i spożywania pasty twarogowej z olejem lnianym, antynowotworowy protokół Billa Hendersona uwzględnia przyjmowanie odpowiednich dawek suplementów.

Ich zadaniem jest stworzenie takich warunków w organizmie chorego, w którym komórki nowotworowe nie będą w stanie przetrwać.

Suplementy należy przyjmować w większych dawkach w intensywnej fazie leczenia oraz w mniejszych także po wyleczeniu, jako środki podtrzymujące dobre zdrowie.

TABELA SUPLEMENTÓW PROTOKOŁU BHP
SuplementDawka terapeutycznaDawka podtrzymująca
Pasta twarogowa z olejem lnianym6 łyżek oleju lnianego wymieszanych z 2/3 szklanki twarogu (patrz dieta dr Budwig).

Porcję można zjeść od razu rano lub podzielić na dwie mniejsze.

3 łyżki oleju lnianego i 1/3 szklanki twarogu.
Beta 1,3 glukany (Uwaga! – suplement nie może być przyjmowany wraz z aspiryną lub niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi).Jedna 500 mg kapsułka na każde 50 kg masy ciała.

Należy przyjmować rano, na pusty żołądek.

Jedna kapsułka 500 mg dziennie.
Połączenie lizyny i proliny z witaminą C6 tabletek dziennie, czyli po 2 tabletki 3 razy dziennie, wraz z posiłkiem lub bez posiłku, ale w tym samym czasie co wyciąg z zielonej herbaty.Jedna tabletka dziennie.
Ekstrakt z zielonej herbaty3 kapsułki dziennie, czyli 1 tabletka 3 razy dziennie, bez jedzenia, przyjmowane z witaminą C.Jedna kapsułka dziennie.
Trawa jęczmienna20 tabletek dziennie, przyjmowanych 3 razy dziennie w schemacie: 7-7-6 na 15 minut przed posiłkiem.8 tabletek dziennie, przyjmowanych 3 razy dziennie w schemacie: 3-3-2 na 15 minut przed posiłkiem.
Witamina D3 5000 j.m.1 kapsułka dziennie lub więcej jeżeli w organizmie występują znaczne jej niedobory.1 kapsułka dziennie.
Wysokiej jakości kompleks witamin i minerałów2 tabletki dziennie.2 tabletki dziennie.

 

Protokół Billa Hendersona nie jest odpowiednią metodą walki z rakiem dla kobiet w ciąży, osób z niedoborem masy ciała lub zatrzymaniem wody w organizmie oraz chorych, którzy niedawno przeszli chemioterapię i/lub naświetlania.

U osób, które mają bardzo zakwaszony organizm, w początkowej fazie stosowania protokołu może pojawić się pogorszenie stanu zdrowia (wszystko zależy od stopnia zakwaszenia).

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI.

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

P.S. Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza. Nie są one fachową opinią, ani poradą medyczną. Nie mogą zastąpić opinii i wiedzy pracownika służby zdrowia, np. lekarza. Wszelkie rady, które są na mojej stronie stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.