JAKIE SĄ OZNAKI TEGO, ŻE MASZ ZATRUTY ORGANIZM?

Zdarza się, iż czasem przesadzamy z ilością przyjmowanych leków czy dawką spożytego alkoholu. Nie dbamy o siebie, spożywamy monotonne, przetworzone pokarmy i zapominamy o ruchu. Wtedy nagle może się okazać, że powstaje w nas wielki śmietnik. Czujesz apatię, osłabienie, bóle niewiadomego pochodzenia i totalny brak energii do życia, są to oznaki, że masz zatruty organizm.

Bywa, iż przyjmujemy suplementy diety nieznanego pochodzenia czy pijemy napary z roślin o toksycznym działaniu, spożywamy nieświeże pokarmy, żywimy się fast foodem i do tego prowadzimy siedzący tryb życia.

zatruty-organizm.jpg
fot.depositphotos.com

Czasem stosujemy dietę mono, w której eliminujemy większość pokarmów i tym samym zakwaszamy swoje ciało od wewnątrz.

W wielu przypadkach dochodzi do powstania ogólnego zatrucia.

Organizm nie jest w stanie sam pozbyć się nagromadzonych toksyn i zaczyna wyłączać „niepotrzebne” narządy, inne zaś pracują dużo wolniej niż zwykle.

Zatrucie organizmu, nieważne, jakiego pochodzenia zawsze wiąże się z widocznymi objawami, takimi jak: pogorszenie samopoczucia, spadek wydolności, senność, apatia, rozdrażnienie, słaba kondycja włosów i paznokci, wypadanie zębów, krwawienie z nosa i dziąseł, nudności, utrata wagi, wymioty, ból niewiadomego pochodzenia, trudności w oddychaniu, drgawki, brzydki lub nietypowy kolor skóry itp.

Bywa, iż dana osoba nie ma żadnych objawów, ale podejrzewa się, iż nastąpiło jakieś zatrucie organizmu. Należy również przeprowadzić badanie krwi, moczu oraz kału w celu właściwej oceny stanu zdrowia.

Do typowych zatruć organizmu dochodzi podczas samowolnego przyjmowania niektórych leków z grupy beta-blokerów.

Stanowią one grupą leków stosowanych w leczeniu chorób serca i innych schorzeniach (na przykład leczeniu nadciśnienia tętniczego, migreny, zaburzeń psychicznych itp.).

Przedawkowanie powyższych leków może powodować trudności w oddychaniu, śpiączkęniewydolność serca.

Szczególnie niebezpieczne może być nawet przedawkowanie witamin, jeśli są one cyklicznie przyjmowane w dużych ilościach, występują wtedy problemy z wątrobą.

Często do zatrucia organizmu dochodzi wskutek nierozważnego spożywania ziół oraz suplementów diety, zupełnie na chybił-trafił.

Zioła oraz suplementy diety często nie mają restrykcyjnych i wielokrotnych testów klinicznych i kontrolnych.

Ich skład oraz działanie nie jest do końca opisane.

Często brakuje na ich opakowaniach wielu informacji, a dołączona ulotka jest niekompletna lub stworzona jako kalka, przetłumaczona z innego języka.

Zioła oraz suplementy diety mogą zawierać szkodliwe i toksyczne substancje, których działanie doprowadzić może w konsekwencji do zatrucia organizmu.

Do typowych objawów zatrucia ziołami oraz suplementami diety należą te, które występują w przypadku zatrucia lekami lub farmaceutykami.

Mogą wystąpić bóle, migreny, nudności, zawroty głowy, gorączka i ogólnie złe samopoczucie.

Do groźniejszych symptomów zatrucia suplementami diety należy nadmierna utrata wagi lub brak apetytu, utrzymujące się wymioty oraz biegunki, nietypowy kolor skóry, siność i bladość cery, rozszerzone źrenice oczu, krwotoki itp.

Zatrucie organizmu może wywołać także spożywanie napojów energetycznych.

Ich nadmierna ilość powoduje nagromadzenie we krwi tauryny i kodeiny, które są niebezpieczne dla zdrowia i życia.

Mogą one przyczyniać się do wzrostu ciśnienia krwi oraz powodować powstawanie wielu chorób nowotworowych.

Wiele leków, suplementów diety oraz napojów energetycznych może przyspieszyć bicie serca.

Mogą one także spowodować wysuszenie skóry oraz jamy ustnej.

Spożywane dużej ilości produktów powodujących zakwaszenie organizmu może doprowadzić do trwałych i nieodwracalnych zmian.

Przede wszystkim pogorszeniu ulega stan skóry, włosów i paznokci. Jesteśmy bardziej podatni na infekcje wirusowe i zakażenia bakteryjne.

Często borykamy się z problemami chorób dziąseł, zębów i próchnicą.

Towarzyszy nam senność, apatia, ciągłe zmęczenie oraz drażliwość i chwiejność emocjonalna.

Nie umiemy się na niczym skoncentrować i czujemy się zagubieni.

Odczuwamy bóle niewiadomego pochodzenia.

U kobiet występują zaburzenia cyklu miesiączkowego oraz nietypowe zmiany hormonalne, np. trądzik osób dojrzałych lub nadmierne owłosienie.

W późniejszym czasie, gdy zakwaszenie nie ulega redukcji, ale wręcz przeciwnie, stale wzrasta, dochodzi do powstania innych – poważnych schorzeń cukrzycy, wieńcówki czy nawet raka.

Do produktów najbardziej zakwaszających organizm należą: kawa, herbata, alkohol, słodycze, sery, konserwanty, żywność chemicznie przetworzona itp.

Klasycznym przykładem innego rodzaju zatrucia jest to – chemiczne.

Należy unikać wszelkich substancji zawierających ołów.

Bywa, iż nie myjąc dłoni zjadamy resztki substancji z tym pierwiastkiem, która dostaje się do naszego przewodu pokarmowego.

Zatrucie pojawia się po kilku miesiącach, głównie poprzez zaburzenia układu nerwowego.

Jeśli z jakiegoś powodu odczuwamy przykre dolegliwości należy jak najszybciej zlokalizować przyczynę, gdyż mogą być to objawy zatrucia.

Nieważne, czy jest ono lekkie, czy poważne, każde może wywołać poważne dla zdrowia i życia komplikacje.

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

https://www.youtube.com/watch?v=7Bbg-35v_4Q